Automobilklub Wielkopolski na Retro Motor Show 2019

Wracamy na chwilę na Retro Motor Show 2019 na Międzynarodowe Targi Poznańskie gdzie w dniach 25-27.10.2019r. Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Wielkopolski zaprezentowała historię motoryzacji na wystawie zatytułowanej „Państwa i miasta”.

Na powierzchni 3000 m2 przedstawiono:

  • okres 20-lecia międzywojennego w Polsce z Fiatem 508 Junak z 1937r. czy Fiatem 508 Łazik z 1938r. umiejscowionych tuż obok pracowni krawieckiej z charakterystycznym dla tego okresu wystrojem,
  • czasy PRL-u gdzie wśród blokowiska z trzepakiem prezentowały się warszawy, syreny, fiaty 125p i 126p, polonez czy mikrus oraz autobus Jelcz zwany „ogórkiem” wraz z żukami, nysami i tarpanem,
  • typową uliczkę włoską ze skuterami Vespa i Lambretta oraz fiatami m.in. Fiat 509 SM z 1926r. czy Fiat 514 z 1929r.,
  • w strefie amerykańskiej automobile przedwojenne jak Reo Roadster z 1908r. czy też Ford T z 1914r. w towarzystwie cadillac’ów, plymouth’ów, studebaker’ów, dodge’a czy też buick’a a wędrując dalej przenieśliśmy się do szalonych lat 50-tych i 60-tych prezentując dorobek motoryzacyjny tamtych lat: mustangi, chevrolety czy też corvetty z muzyką Elvisa Presley’a i szafy grającej w tle czy też uśmiechem Marylin Monroe,
  • w ‘30 rocznicę obalenia muru berlińskiego pojazdy z DDR: wartburgi, trabanty czy P70 a po drugiej stronie drutów kolczastych bogatą kolekcję volkswagenów, mercedesów czy BMW z Horch’em 853 Sport Cabrio z 1938r. na czele, którego wyjątkowość i piękność została nagrodzona w konkursie Retro Motor Show Awards 2019 w kategorii Retro Pojazd.

Całość wystawy dopełniała wyjątkowa scenografia, wystylizowani w stroje z dalej epoki członkowie Komisji Pojazdów Zabytkowych wczuwający się w swoje role, muzyka na żywo, konkursy i inscenizacje co zostało docenione przez kapitułę Retro Motor Show Awards 2019 przyznając nam nagrodę w Kategorii Retro Stoisko.

Tekst: Lidia Matuszek

News

1000 Mil Československých wystartował w Pradze
Takie „vozidla” jak na rajdzie 1000 Mil Československých próżno... więcej
U Janka na rejonach – relacja z XI Rajdu po Ziemi Mińskiej
Rajd po Ziemi Mińskiej to chyba już legenda mazowieckich okręgówek. Przez około... więcej
Zwykły dzień z klasykami - relacja z Drive it Day 2025
Pojazdami zabytkowymi jeździmy na zloty, rajdy, imprezy, wycieczki i innego... więcej
Drive it Day 2025 - wasza galeria zdjęć
Kilka zdjęć od naszych fanów i czytelników z akcji Drive it Day 2025. 
III Rajd Pojazdów Zabytkowych Doliny Sanu - zaproszenie na rundę MPPZ
Automobilklub Doliny Sanu - organizator IV rundy MPPZ, działając na zlecenie ZG... więcej
25. Jubileuszowy Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych - zaproszenie
Automobilklub Rzeszowski organizator VI rundy MPPZ działając na zlecenie ZG PZM... więcej
XXVIII Mazowiecki Rajd Weteranów Szos - zaproszenie na motocyklową rundę MPPZ
Klub Dawnych Motocykli „Magnet” zaprasza wszystkich pasjonatów... więcej
XI Rajd po Ziemi Mińskiej - galeria zdjęć
Zdjęcie z XI Rajdu po Ziemi Mińskiejfot. Kamil Pawłowski
Świętujemy Światowy Dzień Środowiska!
Światowy Dzień Środowiska obchodzony jest 5 czerwca i jest największym i... więcej
Drive it Day 2025 - dzień jeżdżenia zabytkiem - 6 czerwca 2025
Zapraszamy do udziału w corocznym Drive it Day. W tym roku naszą zabawę w... więcej

Strony

- Archiwum

Facebook

Patroni medialni Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych

 

 

 

 

 

Fédération Internationale des Véhicules Anciens