Retro Carpathia już w maju - zapowiedź rundy MPHRR/FIA THRR/CEZ HRRC

Rajd Retro Carpathia 2022 podwójna Runda Mistrzostwa Polski w Historycznych Rajdach na Regularność, pierwsza Runda Mistrzostw Europy Strefy Centralnej Historycznych Rajdów na Regularność oraz runda kwalifikacyjna Pucharu FIA w Historycznych Rajdów na Regularność odbędzie się w dniach 13-14 maja. Baza rajdu zlokalizowana będzie w Boguchwale, skąd zawodnicy wyruszą na trasę podzielona na dwa etapy, w tym cztery sekcje o łącznej długości niemalże 550 km, gdzie blisko 300 km to próby regularności, których będzie 20.

Rajd Retro Carpathia wchodzi w skład dużego motoryzacyjnego wydarzenia, Moto Show Boguchwała, gdzie oprócz rajdu na regularność odbędzie się również:
- 17. Rajd Nocy Muzeów
- 8. Rajd Rzeszowiak
- Zlot i wystawa zabytkowych pojazdów
- Żarciowozy – zlot foodtrucków

Zgodnie z programem Retro Carpathii, 9 kwietnia zostanie opublikowany Regulamin Uzupełniający i oficjalnie otwarta lista zgłoszeń. Zawodnicy będą mogli się zgłaszać do rajdu do 23 kwietnia do godz. 23:59.

13 maja od godz. 7:00 rozpocznie się Odbiór Administracyjny oraz Badanie Kontrolne, a o godz. 12:00 odbędzie się Odprawa zawodników.

W piątek 13 maja o godz. 13:00 z placu przed Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale pierwsza załoga wyruszy na trasę pierwszej sekcji pierwszego etapu. Zawodnicy będą mieli do pokonania 5 prób RT, tj:
- RT 1 – Sołonka
- RT 2 – Wysoka
- RT 3 – Kombornia
- RT 4 – Izdebki
- RT 5 - Dylągowa

Próby te rozdzielone będą dwoma PKC’ami. Na pierwszej próbie RT oraz na dojazdówce między RT4, a RT5 czekają na zawodników watersplash’e, jeden w Lubeni, a drugi w miejscowości Łubno.

Po pierwszej sekcji zawodnicy około godz. 17:30 pojawią się w na urokliwym rynku w Dynowie, gdzie będą mogli trochę odpocząć i posilić się ciepłym, regionalnym daniem.

Druga sekcja będzie liczyła 6 prób RT, tj.:
- RT 6 – Drohobyczka
- RT 7 – Jodłówka
- RT 8 – Husów
- RT 9 – Chmielnik
- RT 10 – Tyczyn
- RT 11 – Lubenia

Sekcja ponownie będzie miała dwa PKC porządkujące rajd i dające chwilę wytchnienia załogom, które trzy ostatnie próby będą pokonywać już po zachodzie słońca, dzięki czemu na dojazdówce przed RT – Tyczyn, na wzgórzach Świętego Rocha załogi będą mogły podziwiać, pięknie rozświetloną panoramę Rzeszowa. Ostatnia próba znowu będzie prowadzić przez bród w Lubeni tylko, że w przeciwnym kierunku jak na RT - Sołonka.

O godz. 22:18, pokonując ponad 300 km, gdzie 160 km stanowią próby RT, pierwsza załoga pojawi się na mecie pierwszego etapu pod Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale.

Drugi etap startuje o godz. 9:30 z Miejskiego Centrum Kultury w Boguchwale, a zawodnicy w pierwszej sekcji będą mieli do pokonania 5 prób RT:
- RT 12 – Pstrągowa I
- RT 13 – Pstrągowa II
- RT 14 – Gogołów
- RT 15 – Błażkowa
- RT 16 – Jodłowa

Tym razem sekcja będzie przedzielona jednym PKC’em, za to na dojazdówce atrakcją turystyczną będzie przejazd przez Tunel schronowy pod Górą Żarnowską. Z kolei RT Gogołów znacznym fragmentem prowadzi po grani, skąd rozpościera się przepiękny widok na Pogórze Strzyżowskie.

Przerwa komasacyjna między pierwszą, a drugą sekcją zlokalizowana będzie w Pilźnie, gdzie pierwsza załoga powinna się pojawić o 13:17. Chwilę odpoczynku umili drobny regionalny posiłek oraz kawa i herbata.

Ostatnia sekcja będzie miała 4 próby RT:
- RT 17 – Gorzejowa
- RT 18 – Grudna
- RT 19 – Szkodna
- RT 20 – Zagorzyce

Ostatnia sekcja rajdu, która będzie przebiegać wśród wzgórz, które w pierwszej połowie maja powinny być pięknie udekorowane polami kwitnącego rzepaku. Jest to niezapomniany widok. Podczas ostatniej próby zawodnicy będą mieli do pokonania ostatni, już czwarty watersplah podczas Retro Carpathi.

Na koniec rajdu o godz. 16:47 zawodnicy będą mieli do pokonania odcinek medialny w Boguchwale ul. Kolejowa, na zamkniętej trasie. W kaskach typu sportowego, załogi będą się ścigać na czas, w ramach Odcinka Medialnego o długości 1,6 km. Wprawdzie ta próba sportowa, nie będzie zaliczana do klasyfikacji rajdu, ale za to będzie prowadzona indywidualna klasyfikacja, której patronat obejmie Burmistrz Miasta Boguchwała.

Po przejechaniu ponad 240 km, gdzie prawie 130 km to próby RT, o godz. 17:00 pierwsza załoga pojawi się na ostatni PKC’u oznaczającym metę rajdu, zlokalizowanym na rampie przy Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale. Załogi kończące Retro Carpathię otrzymają tu pamiątkowy upominek.

Po mecie rajdu w trakcie oczekiwania na wyniki końcowe na zawodników czeka ciepły posiłek oraz wiele ciekawych atrakcji w ramach Moto Show Boguchwała. Chętne załogi będą mogły wziąć udział w konkursie elegancji.

Godz. 19:00 to punkt kulminacyjny, gdzie nastąpi wręczenie nagród i pucharów najlepszych załóg. Pucharów będzie bardzo dużo bo, aż 66!!! Oprócz nagród dla grup wynikających z Regulaminu Ramowego MPHRR (Sportowa, Tradycyjna, Youngtimer), będzie też Puchar Pań, grupa GOŚĆ, puchar Burmistrza Boguchwały „Odcinek Medialny”, klasyfikacja aut produkcji włoskiej, a także nagroda dla najstarszej załogi (liczy się suma lat kierowcy, pilota oraz samochodu) oraz nagroda dla załogi która miała do pokonania największą ilość kilometrów przyjeżdżając na rajd Retro Carpathia.

Wisienką na torcie będzie szczególnie uhonorowana Klasyfikacja Generalna rajdu Retro Carpathia w ramach CEZ HRRC oraz FIA THRR.

Regulamin uzupełniający.

Retro Carpathia – poczuj przestrzeń
Serdecznie zapraszamy

News

Drive it Day 2023 – dzień jeżdżenia zabytkiem
Zapraszamy do udziału w corocznym Drive it Day. W tym roku naszą zabawę w... więcej
45 Rotor Rajd - galeria zdjęć
Galeria zdjęć z 45 Rotor Rajdu, rundy motocyklowych MPPZ.
Goniąc Kopernika, czyli 45 Rotor Rajd - I runda motocyklowych MPPZ - relacja z imprezy
W ostatni weekend maja odbył się już po raz 45 najsłynniejszy i najbardziej... więcej
Święto „Maluchów" w Warszawie!
4 czerwca mija dokładnie 50 lat od rozpoczęcia produkcji Fiata 126p! Fiat 126p... więcej
Drive it Day 2023 czyli dzień jeżdżenia zabytkiem - 2 czerwca
Polski Związek Motorowy zaprasza na coroczną zabawę pod tytułem Drive it... więcej
Świętujemy 50. urodziny Fiata 126p - już w weekend
Już w najbliższy weekend na Autodromie Automobilklubu Polski pojawi się... więcej
IV Rajd Ziemi Lubelskiej "Śladami młynów" /MPPZ/ - galeria zdjęć
W dniach 25-28 maja odbył się IV Rajd Ziemi Lubelskiej "Śladami młynów... więcej
PZM info
W poniedziałek, 29 maja 2023 roku, Biuro Sportu i Turystyki PZM jest dostępne... więcej
Zaproszenie na 7. Miński Rajd Motocyklowy, rundę MOWPZ
Klub Dawnych Motocykli "MAGNET" zaprasza na 7 Miński Rajd Motocyklowy... więcej
W dniu 2 maja 2023 r. biura ZG PZM będą nieczynne!
Informujemy, że w dniu 2 maja 2023 r. (wtorek) biura Zarządu Głównego Polskiego... więcej

Strony

- Archiwum

Facebook

Patroni medialni Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych

Oficjalny pomiar czasu w Historycznych Rajdach na Regularność

Fédération Internationale des Véhicules Anciens