Retro Carpathia już w maju - zapowiedź rundy MPHRR/FIA THRR/CEZ HRRC

Rajd Retro Carpathia 2022 podwójna Runda Mistrzostwa Polski w Historycznych Rajdach na Regularność, pierwsza Runda Mistrzostw Europy Strefy Centralnej Historycznych Rajdów na Regularność oraz runda kwalifikacyjna Pucharu FIA w Historycznych Rajdów na Regularność odbędzie się w dniach 13-14 maja. Baza rajdu zlokalizowana będzie w Boguchwale, skąd zawodnicy wyruszą na trasę podzielona na dwa etapy, w tym cztery sekcje o łącznej długości niemalże 550 km, gdzie blisko 300 km to próby regularności, których będzie 20.

Rajd Retro Carpathia wchodzi w skład dużego motoryzacyjnego wydarzenia, Moto Show Boguchwała, gdzie oprócz rajdu na regularność odbędzie się również:
- 17. Rajd Nocy Muzeów
- 8. Rajd Rzeszowiak
- Zlot i wystawa zabytkowych pojazdów
- Żarciowozy – zlot foodtrucków

Zgodnie z programem Retro Carpathii, 9 kwietnia zostanie opublikowany Regulamin Uzupełniający i oficjalnie otwarta lista zgłoszeń. Zawodnicy będą mogli się zgłaszać do rajdu do 23 kwietnia do godz. 23:59.

13 maja od godz. 7:00 rozpocznie się Odbiór Administracyjny oraz Badanie Kontrolne, a o godz. 12:00 odbędzie się Odprawa zawodników.

W piątek 13 maja o godz. 13:00 z placu przed Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale pierwsza załoga wyruszy na trasę pierwszej sekcji pierwszego etapu. Zawodnicy będą mieli do pokonania 5 prób RT, tj:
- RT 1 – Sołonka
- RT 2 – Wysoka
- RT 3 – Kombornia
- RT 4 – Izdebki
- RT 5 - Dylągowa

Próby te rozdzielone będą dwoma PKC’ami. Na pierwszej próbie RT oraz na dojazdówce między RT4, a RT5 czekają na zawodników watersplash’e, jeden w Lubeni, a drugi w miejscowości Łubno.

Po pierwszej sekcji zawodnicy około godz. 17:30 pojawią się w na urokliwym rynku w Dynowie, gdzie będą mogli trochę odpocząć i posilić się ciepłym, regionalnym daniem.

Druga sekcja będzie liczyła 6 prób RT, tj.:
- RT 6 – Drohobyczka
- RT 7 – Jodłówka
- RT 8 – Husów
- RT 9 – Chmielnik
- RT 10 – Tyczyn
- RT 11 – Lubenia

Sekcja ponownie będzie miała dwa PKC porządkujące rajd i dające chwilę wytchnienia załogom, które trzy ostatnie próby będą pokonywać już po zachodzie słońca, dzięki czemu na dojazdówce przed RT – Tyczyn, na wzgórzach Świętego Rocha załogi będą mogły podziwiać, pięknie rozświetloną panoramę Rzeszowa. Ostatnia próba znowu będzie prowadzić przez bród w Lubeni tylko, że w przeciwnym kierunku jak na RT - Sołonka.

O godz. 22:18, pokonując ponad 300 km, gdzie 160 km stanowią próby RT, pierwsza załoga pojawi się na mecie pierwszego etapu pod Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale.

Drugi etap startuje o godz. 9:30 z Miejskiego Centrum Kultury w Boguchwale, a zawodnicy w pierwszej sekcji będą mieli do pokonania 5 prób RT:
- RT 12 – Pstrągowa I
- RT 13 – Pstrągowa II
- RT 14 – Gogołów
- RT 15 – Błażkowa
- RT 16 – Jodłowa

Tym razem sekcja będzie przedzielona jednym PKC’em, za to na dojazdówce atrakcją turystyczną będzie przejazd przez Tunel schronowy pod Górą Żarnowską. Z kolei RT Gogołów znacznym fragmentem prowadzi po grani, skąd rozpościera się przepiękny widok na Pogórze Strzyżowskie.

Przerwa komasacyjna między pierwszą, a drugą sekcją zlokalizowana będzie w Pilźnie, gdzie pierwsza załoga powinna się pojawić o 13:17. Chwilę odpoczynku umili drobny regionalny posiłek oraz kawa i herbata.

Ostatnia sekcja będzie miała 4 próby RT:
- RT 17 – Gorzejowa
- RT 18 – Grudna
- RT 19 – Szkodna
- RT 20 – Zagorzyce

Ostatnia sekcja rajdu, która będzie przebiegać wśród wzgórz, które w pierwszej połowie maja powinny być pięknie udekorowane polami kwitnącego rzepaku. Jest to niezapomniany widok. Podczas ostatniej próby zawodnicy będą mieli do pokonania ostatni, już czwarty watersplah podczas Retro Carpathi.

Na koniec rajdu o godz. 16:47 zawodnicy będą mieli do pokonania odcinek medialny w Boguchwale ul. Kolejowa, na zamkniętej trasie. W kaskach typu sportowego, załogi będą się ścigać na czas, w ramach Odcinka Medialnego o długości 1,6 km. Wprawdzie ta próba sportowa, nie będzie zaliczana do klasyfikacji rajdu, ale za to będzie prowadzona indywidualna klasyfikacja, której patronat obejmie Burmistrz Miasta Boguchwała.

Po przejechaniu ponad 240 km, gdzie prawie 130 km to próby RT, o godz. 17:00 pierwsza załoga pojawi się na ostatni PKC’u oznaczającym metę rajdu, zlokalizowanym na rampie przy Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale. Załogi kończące Retro Carpathię otrzymają tu pamiątkowy upominek.

Po mecie rajdu w trakcie oczekiwania na wyniki końcowe na zawodników czeka ciepły posiłek oraz wiele ciekawych atrakcji w ramach Moto Show Boguchwała. Chętne załogi będą mogły wziąć udział w konkursie elegancji.

Godz. 19:00 to punkt kulminacyjny, gdzie nastąpi wręczenie nagród i pucharów najlepszych załóg. Pucharów będzie bardzo dużo bo, aż 66!!! Oprócz nagród dla grup wynikających z Regulaminu Ramowego MPHRR (Sportowa, Tradycyjna, Youngtimer), będzie też Puchar Pań, grupa GOŚĆ, puchar Burmistrza Boguchwały „Odcinek Medialny”, klasyfikacja aut produkcji włoskiej, a także nagroda dla najstarszej załogi (liczy się suma lat kierowcy, pilota oraz samochodu) oraz nagroda dla załogi która miała do pokonania największą ilość kilometrów przyjeżdżając na rajd Retro Carpathia.

Wisienką na torcie będzie szczególnie uhonorowana Klasyfikacja Generalna rajdu Retro Carpathia w ramach CEZ HRRC oraz FIA THRR.

Regulamin uzupełniający.

Retro Carpathia – poczuj przestrzeń
Serdecznie zapraszamy

Share

News

Rajd Szlakiem Orlich Gniazd, runda MPHRR, przełożony na wrzesień
Automobilklub Częstochowski poinformował w oficjalnym piśmie, że Rajd Szlakiem... więcej
6.Miński Rajd Motocyklowy - runda MOWPZ
Zapraszamy na 6.Miński Rajd Motocyklowy, rundę Mistrzostw Okręgu Warszawskiego... więcej
Retro Carpathia zaczęła sezon MPHRR z wielkim przytupem
Retro Carpathia - to podwójna Runda Mistrzostwa Polski w Historycznych... więcej
VIII Tarnowski Rajd Pojazdów Zabytkowych - zaproszenie
W dniach 16-19 czerwca 2022 odbędzie się VIII Tarnowski Rajd Pojazdów... więcej
Retro Carpathia - runda MPHRR - galeria zdjęć
Wybór zdjęć z rundy Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność... więcej
I Rajd Śledzika - zaproszenie na rajd do Kołobrzegu
Jeżeli masz wolny weekend i chcesz spędzić go nad morzem w doborowym... więcej
Retro Carpathia - dzień pierwszy - galeria zdjęć
13 maja, w piątek, wystartowała pierwsza tegoroczna runda MPHRR. Oto kilka... więcej
II Rajd Łosia - runda MOWPZ - 11 czerwca 2022
Pamiętacie jeszcze pierwszy Rajd Łosia z 2018 roku?  Mamy nadzieję,... więcej
X Rajd Po Ziemi Mińskiej - zaproszenie na rundę MOWPZ
Serdecznie zapraszamy 4 czerwca do Mińska Mazowieckiego. X Rajd Po Ziemi... więcej
Drive it Day 2022 czyli dzień jeżdżenia zabytkiem - 3 czerwca
Polski Związek Motorowy zaprasza na coroczną zabawę pod tytułem Drive it... więcej

Strony

- Archiwum

Facebook

Patroni medialni Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych

Oficjalny pomiar czasu w Historycznych Rajdach na Regularność

Fédération Internationale des Véhicules Anciens