Noc Muzeów w Rzeszowie

 

Posiadasz zabytkowy pojazd i chciałbyś spróbować sił w rajdzie? A może jesteś miłośnikiem historycznych samochodów i doceniasz urok klasycznej architektury? Nie możesz przegapić V Rajdu Nocy Muzeów w Rzeszowie.

Ci, którym najwięcej emocji daje kontakt z historią motoryzacji w ruchu, będą doskonale bawić się na rajdzie i podczas prób sportowych. Dla tych, którzy doceniają piękno statyczne, odbędzie się stacjonarny, klasyczny zlot. Zarówno jednych, jak i drugich serdecznie zapraszamy do zapoznania z materiałami rajdowymi i na krótkie szkolenie, które ułatwi start w rajdach cyklu Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Dowiecie się, jak czytać mapy rajdowe, co należ do pilota, a co do kierowcy, oraz jakich zadań można się spodziewać na trasie rajdu.

Niezapomnianym momentem z pewnością będzie nocny Konkurs Elegancji na rzeszowskim Rynku. Mnóstwo dodatkowych atrakcji, jak pokazy samochodów sportowych i militarnych, czy inscenizacje wojenne, nie pozwoli nikomu się nudzić.

 

Zarówno rajd, jak i zlot przeznaczone są dla posiadaczy pojazdów w wieku powyżej 25 lat. Dla samochodów klasycznych nie spełniających tego wymogu, przewiduje się jednak indywidualną weryfikację. Atrakcją samą w sobie jest lokalizacja zlotu i wystawy, które odbędą się wokół uroczego Pałacu Lubomirskich w Boguchwale. Delicją rajdu będzie „reaktywacja” FSO OBRSO, czyli sportowego działu Fabryki Samochodów Osobowych. Podczas pokazów zobaczyć będzie można tak właśnie wyprodukowane sportowe Polonezy i Fiaty. Zaszczycą nas swoją obecnością dawni zawodnicy: liczymy na obecność Tomasza Ciecierzyńskiego (wysokiej klasy zawodnik, w roku 1978 wygrał Rajd Rzeszowski), oraz Andrzeja Jaroszewicza (jednego z najbardziej utytułowanych polskich zawodników rajdowych) i Marka Ryndaka (najbardziej utytułowanego zawodnika rzeszowskiego).

Kolejne atrakcje to wieczorny etap Boguchwała – Rzeszów i nocna prezentacja na rzeszowskim rynku podczas ogólnoeuropejskiej Nocy Muzeów.

 

 Na wynik będą mieć wpływ:

· stopień oryginalności pojazdu i jego stan techniczny - jest to niezależne od roku produkcji,

· dopasowanie stroju do mody z czasów produkcji pojazdu, którym załoga przyjedzie na rajd,

· sposób prezencji i własna inwencja twórcza.

 

Taki sposób ocen daje równe szanse uzyskania dobrego wyniku i jest niezależny od roku produkcji pojazdu, czy wartości pojazdu.

 

Tuż przed prezentacją odbędzie się „II Wyścig na Karowej”. Karowa - to najbardziej znany w Polsce odcinek rajdu Warszawskiej Barbórki, kończącej co roku rajdowy sezon. Okazuje się, że Rzeszów także ma swoją Karową! Tutaj ścigać się będą samochody z duszą. 

Drugi dzień rajdu zaskoczy uczestników kolejnymi formułami: próbami sportowymi na odcinku Rajdu Rzeszowskiego, próbą górską itp., zadaniami z ratownictwa drogowego, oraz wieloma ciekawostkami turystyczno-historycznymi. Trasa poprowadzona jest przez przepiękne, urocze tereny, leżące u stóp Karpat.

Zakończenie rajdu jest planowane na niedzielne popołudnie.

Szczegóły na stronie Organizatora

Pojazdy zabytkowe: 
Źródło newsa: 
Share

News

Sukces Automobilklubu Wielkopolski na Retro Motor Show 2019
W dniach 25-27.10.2019r. odbyła się czwarta edycja targów Retro Motor Show. Jak... więcej
AK Wielkopolski podczas Retro Motor Show 2019 - galeria zdjęć
Galeria zdjęć ze stoiska Automobilklubu Wielkopolski podczas targów Retro Motor... więcej
Automobilklub Wielkopolski na Retro Motor Show 2019
Wracamy na chwilę na Retro Motor Show 2019 na Międzynarodowe Targi... więcej
Wzrost zniżki OC dla „klasyków” w Compensa lub Benefia. Do końca roku zyskasz do 30%
PROMOCJA OBOWIĄZUJE TYLKO DLA CZŁONKÓW KLUBU PZM Okres obowiązywania... więcej
Zakończenie Sezonu GKPZ 2019
Główna Komisja Pojazdów Zabytkowych z przyjemnością informuje, że w dniu 7... więcej
Polska załoga piąta w 1000 Miglia Warm Up USA 2019
Na piątej pozycji zakończyli Rajd 1000 Miglia Warm Up USA 2019 Marian Stoch,... więcej
Dobry wynik w USA
Według wstępnych wyników polska załoga Aston Martina startująca w 1000 Miglia... więcej
Polacy w pierwszej dziesiątce 1000 Miglia Warm Up USA
Jan Potocki, Marian Stoch i Bartosz Balicki w Aston Martinie 15/98 z 1937 roku... więcej
Charter of Turin w polskiej wersji językowej
Zgodnie z zapowiedzią sprzed paru dni w sobotę 26 października 2019 ... więcej
Aston Martin trenuje przed 1000 Miglia Warm Up USA
Zgodnie z naszymi zapowiedziami Jan Potocki, Marian Stoch i Bartosz Balicki w... więcej

Strony

- Archiwum

Facebook

Patroni medialni Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych


Oficjalny pomiar czasu w Historycznych Rajdach na Regularność

Wracamy na chwilę na Retro Motor Show 2019 na Międzynarodowe Targi Poznańskie gdzie w dniach 25-27.10.2019r. Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Wielkopolski zaprezentowała historię motoryzacji na wystawie zatytułowanej „Państwa i miasta”.

Na powierzchni 3000 m2 przedstawiono:

  • okres 20-lecia międzywojennego w Polsce z Fiatem 508 Junak z 1937r. czy Fiatem 508 Łazik z 1938r. umiejscowionych tuż obok pracowni krawieckiej z charakterystycznym dla tego okresu wystrojem,
  • czasy PRL-u gdzie wśród blokowiska z trzepakiem prezentowały się warszawy, syreny, fiaty 125p i 126p, polonez czy mikrus oraz autobus Jelcz zwany „ogórkiem” wraz z żukami, nysami i tarpanem,
  • typową uliczkę włoską ze skuterami Vespa i Lambretta oraz fiatami m.in. Fiat 509 SM z 1926r. czy Fiat 514 z 1929r.,
  • w strefie amerykańskiej automobile przedwojenne jak Reo Roadster z 1908r. czy też Ford T z 1914r. w towarzystwie cadillac’ów, plymouth’ów, studebaker’ów, dodge’a czy też buick’a a wędrując dalej przenieśliśmy się do szalonych lat 50-tych i 60-tych prezentując dorobek motoryzacyjny tamtych lat: mustangi, chevrolety czy też corvetty z muzyką Elvisa Presley’a i szafy grającej w tle czy też uśmiechem Marylin Monroe,
  • w ‘30 rocznicę obalenia muru berlińskiego pojazdy z DDR: wartburgi, trabanty czy P70 a po drugiej stronie drutów kolczastych bogatą kolekcję volkswagenów, mercedesów czy BMW z Horch’em 853 Sport Cabrio z 1938r. na czele, którego wyjątkowość i piękność została nagrodzona w konkursie Retro Motor Show Awards 2019 w kategorii Retro Pojazd.

Całość wystawy dopełniała wyjątkowa scenografia, wystylizowani w stroje z dalej epoki członkowie Komisji Pojazdów Zabytkowych wczuwający się w swoje role, muzyka na żywo, konkursy i inscenizacje co zostało docenione przez kapitułę Retro Motor Show Awards 2019 przyznając nam nagrodę w Kategorii Retro Stoisko.

Tekst: Lidia Matuszek

Strony

Fédération Internationale des Véhicules Anciens