Wypowiedzi zawodników przed Banovcami

Grzegorz Kozioł:
Banovce to kolejne zawody w tym sezonie, które chciałbym wygrać w grupie A. To moja ulubiona trasa, na którą chciałbym zaprosić wszystkich kibiców GSMP, ponieważ atmosfera tego wyścigu jest wyjątkowa. Zabawa będzie z pewnością wspaniała, jeśli dopisze nam pogoda. W tym roku podczas każdej rundy mieliśmy deszczowe momenty, dlatego w połowie wakacji, przydała by się jedna wakacyjna runda ze słońcem i odpowiednią do pory roku temperaturą. W grupie A, jak zawsze podczas zawodów na Jankov Vrsok jest mocna obsada. Walka o zwycięstwo rozegra się już w sobotę i niedzielę, a w niej z pewnością będę chciał pokazać kto jest górą. Dziękuję bardzo moim sponsorom za wsparcie: Flora Kraków, UNI-MATIC, Rodax oraz Witek Motorsport za przygotowanie samochodu, 4Turbo za ustawienie elektroniki oraz firmie Team Promotion Marketing i PR Sportowy za obsługę medialną i PR. Jak zawsze jadę po zwycięstwo i tak też będzie i tym razem.

BOCZEK:
To będzie dla mnie całkowicie nowy wyścig. Po miesiącu przerwy wsiadam do mojego Lancera podczas słowackiej rundy GSMP w Banovcach. Brak treningu z pewnością przeszkadza, ale postaram się jak podczas każdej rundy uzyskać dobry wynik, mając na uwadze, to, że wciąż się uczę tras i wyścigowego rzemiosła. Śledzę i analizuję onboardy moich kolegów z lat poprzednich i wydaje się, że trasa na Jankov Vrsok jest bardzo techniczna. Wszystko wyjdzie podczas pierwszego podjazdu treningowego. Odcinek o długości 3700 metrów jest ciekawy, szeroki, z dobrym asfaltem, który ponoć jest bardzo przyczepny. Jest kilka nawrotów, a zakręty są bardzo blisko siebie. W klasie E1+2000 jest dużo doświadczonych zawodników z Polski oraz zagranicy, od których powinienem się uczyć. Chcę ukończyć te zawody, poznać trasę i dobrze się bawić. Zapraszam kibiców na zawody do Banovców nad Bebravou.


DUBAI:
Jestem gotowy do kolejnej przygody w wyścigach górskich. Po bardzo dobrym występie podczas zawodów w Sopocie, tym razem liczę na włączenie się do rywalizacji w czołówce stawki. Trasa jest świetna i daje ogromne możliwości. Obejrzałem onboardy i dokonałem analizy każdego zakrętu. Nie można popełniać w Banovcach błędów, bo ta trasa ich nie wybacza. Chciałbym tylko, aby prognoza pogody się nie sprawdziła ponieważ byłby to piąty w tym sezonie wyścig na mokrej nawierzchni, na której jeszcze nie czuję się pewnie. Mam 13 zawodników w E1+2000, startuje Igor Drotar oraz Michael Jelinek w bardzo szybkim Subaru z Austrii. Nigdy nie byłem na jankov Vrsok, więc moje pierwsze spotkanie będzie w piątek z 3700 m trasą. Jest wiele zakrętów, a część z nich jest jechana w ciemno. Z pewnością Igor Drotar i Josef Bereś będą na niej bardzo szybcy. Ja chcę pokazać, że można wygrywać i zajmować wysokie pozycje. Zapraszam do kibicowania, bo co roku podczas tych zawodów pojawia się wielu polskich kibiców.


Mateusz Gołek:
Jestem po testach nowego zawieszenia jakie przeprowadziliśmy w środę w Kielcach. Mieliśmy podczas całego dnia okazję przetestować nowe zawieszenie, które wydaje się być naprawdę świetnie dopasowane. To było moje pierwsze spotkanie z wyścigówką po miesięcznej przerwie i opuszczonych zawodach GSMP Sopot. Teraz odczuwam dużą różnicę w pracy zawiasu, a ten sprawdzi się idealnie na krętej trasie w Banovcach. Odcinek jest bardzo ciekawy. Jest dużo krawężników, szybkie zakręty, przyczepny asfalt. W klasie mam 4 zawodników, w tym Petera Jurenę i Marcina Slobodziana, który jest mocno rozjeżdżony. Na Słowację jadę z dobrym nastawieniem, nowymi oponami Pirelli i nadzieją na dobry wynik i fajnie spędzony weekend. Dziękuję ekipie 4Turbo za przygotowanie auta, wszystkim, którzy mnie wspierali podczas pierwszej części sezonu oraz moim sponsorom: Finish-A, Flexin, ESBE, Synkro, BLOKK, Karton-pak i Thermo-pak. Dziękuję również firmie Motointegrator z grupy Inter Cars. Podczas całego sezonu moim partnerem medialny jest portal www.wyscigigorskie.pl, na którym znajdziecie wszystkie informacje o GSMP.

Marcin Gładysz:
Mam bardzo dobre wspomnienia ze startu na Jankov Vrsok 2011 roku. Udało mi się osiągnąć metę na 9 i 11 miejscu w klasyfikacji generalnej startując przednionapędowym Seatem Leonem Supercopa. Tym razem na Słowację, jadę jako 5 zawodnik sezonu GSMP 2014 i chciałbym poprawić swój wynik z ostatniego startu, ale również zdobyć miejsce w pierwszej piątce, co pozwoliłoby mi odzyskać czwarte miejsce w GSMP. Przed trzema laty mój czas to 2.03. Jestem przekonany, że już naprawionym Scirocco R, ten czas w tym roku będzie dużo lepszy. Po Sopocie mechanicy usunęli problem techniczny, który spowodował niedobór mocy. Oprócz rundy GSMP, wystartuję w FIA CEZ Hill Climb Championship. W tej stawce pojawi się wielu utytułowanych zawodników, a między innymi mój konkurent z GSMP Igor Drotar. To lokalny matador, który jest na technicznych odcinkach bardzo szybki, ale w sporcie aż do osiągnięcia mety wszystko jest możliwe. Banovce są bardzo techniczne, zakręt w zakręt. Tu trzeba być skupionym bardzo mocno, żeby nie popełnić błędu. Chciałem podziękować moim partnerom, którzy wspierają moje starty w tym roku: Volkwagen Racing Polska - www.vwracing.pl, firmie ZBUD z Dąbrowy Tarnowskiej - www.zbud.com.pl, sponsorowi Black Energy - www.foodcare.pl oraz mediom: TVP Kraków, Interia.pl,  RDN Małopolska, gazecie lokalnej TEMI i portalowi www.wyscigigorskie.pl. Zapraszam na moją galerię zdjęć z zawodów oraz do oglądania filmów na profilu Facebook: www.facebook.com/gladyszmarcin. Zapraszam wszystkich kibiców w pierwszy weekend sierpnia na Słowację do Banovców, na jedną z najlepszych rund GSMP.

Marcin Słobodzian:
W minioną niedzielę treningowo wystartowałem w imprezie Race Rent Cup. Zmiana z wyścigowego na rajdowy styl jazdy i obecność pilota na prawym fotelu wyszła wspaniale. Dziękuję Łukaszowi Witkowi za wsparcie i świetną atmosferę podczas całych zawodów. Na trasie zlokalizowanej nieopodal Tarnowa było wiele miejsc, gdzie można było popełnić błąd i wypaść z trasy, jednak udało się dowieźć do mety samochód i w dodatku wygrać imprezę. Teraz po tych miłych emocjach znowu wsiadam sam do Lancera i podczas zawodów w Banovcach będę walczył o jak najlepszy wynik w grupie N oraz generalce zawodów. Trasa bardzo mi się podoba, miałem okazję startować na Jankov Vrsok w ubiegłym roku i śmiało mogę stwierdzić, że to najlepszy odcinek na jakim mamy okazję startować w tym sezonie. Jest dużo zakrętów, góra jest stroma i lista zgłoszeń oraz zawodnicy jacy się na niej znajdują też robią wrażenie. Chciałbym podgryźć kilka samochodów E1, ale też nie wyznaczam sobie jakichś specjalnych celów. Jedno co liczy się najbardziej to dobra linia jazdy.  Dziękuję moim sponsorom: firmie Rodax, Witek Motorsport, Uni-Matic, Flora Kraków, Arispol, Rabaty Budowlane oraz ABART wykładziny. Patronat medialny nad moimi startami w tym sezonie objął portal www.wyscigigorskie.pl. Liczę na gorący doping polskich kibiców, których w Banovcach nigdy nie brakuje.

Roman Baran:
Forma po Sopockich dla mnie szczęśliwych rundach nie spadła. Dalej mam zamiar zbierać punkty w klasie oraz generalce szczególnie na trasie, która jest idealna pod mój samochód. Moim celem podczas ostatnich rund było nie zrobić jakiegoś głupstwa by nie stracić cennych punktów, które zbieram by  wyjeździć Mistrza Polski 2014 w klasie E1-2000. Plan ten został wykonany w 100% także teraz chce  pojechać najlepiej jak potrafię. Po liście zgłoszeń widzę, że koledzy, którzy w Sopocie mieli pecha i porozbijali samochody naprawili się co bardzo cieszy.  Samochód jest idealnie dostrojony i po ostatnich rundach nie ruszany prócz zwykłego przeglądu. Trasa w Banovcach jest mi dobrze znana startowałem tam już kilkanaście razy, dlatego czuję do niej sympatię. Liczę bardzo na dobrą pogodę, aby móc pojechać na nowych oponach, które zakupiłem dzięki moim sponsorom. Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim za wsparcie moich startów: Szik, Handlopex, Bendix, L-Racing, Carrera, B3Studio, wyscigigorskie.pl, Gazeta Codzienna Nowiny, a także najlepszej firmie obsługującej zawodników GSMP, czyli Team Promotion Marketing i PR Sportowy. Dla tych co nie będą mogli się zjawić by dopingować na żywo zapraszam przed komputery do śledzenia mojej strony na facebooku https://www.facebook.com/RomanBaranRacing .

Samochody: 

News

Rajd Chorwacji 2024: Jakub Matulka i Daniel Dymurski z trudną lekcją na chorwackich asfaltach
Jakub Matulka i Daniel Dymurski w miniony weekend rywalizowali w... więcej
Fundacja PZM: 1.5 proc. ma znaczenie
Okres rozliczania dochodów za 2023 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Szkolenie sędziów technicznych sportu samochodowego, 04-05.05.2024, Łódź
1. Zakres szkolenia: Szkolenie dla Sędziów Technicznych Sportu Samochodowego w... więcej
Rallycross i Autoccross wracają na Tor Poznań
Po wielomiesięcznej przerwie na Tor Poznań wracają wyścigi Rallycross... więcej
Nowości, powroty i niespodzianki – kto wystartuje w 52. Rajdzie Świdnickim?
77 załóg, w tym 26 w rajdówkach sprzed lat, zadeklarowało start w... więcej
Powracamy na asfalty – WRC Rajd Chorwacji na żywo w Motowizji
Padok Rajdowych Mistrzostw Świata powrócił już z wyprawy do Afryki.... więcej
Millers Oils partnerem tytularnym HRSMP
Nowym partnerem tytularnym Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw... więcej
Szkolenie na licencję stopnia N-Drift, 22.04.2024, Autodrom Słomczyn
1. Termin: 22 kwietnia 2024 (poniedziałek)2. Miejsce: – Autodrom Słomczyn... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 23-25.04.2024, Mikołajki
PROGRAM SZKOLENIA I EGZAMINU NA LICENCJĘ SĘDZIEGO SPORTU SAMOCHODOWEGO STOPNIA... więcej

Strony

- Archiwum