Adam Gładysz zajął 6. miejsce w pierwszej rundzie Scirocco R-Cup

Adam Gładysz zajął 6. miejsce w pierwszej rundzie Scirocco R-Cup 2012, która dzisiaj odbyła się na niemieckim torze Hockenheim. Zwycięstwo zgarnął Ola Nilsson, który prowadził od startu do mety. Tuż za Szwedem uplasował jadący wśród „Legend” były kierowca Formuły 1 Mika Salo.

Po sesji kwalifikacyjnej, w której Adam Gładysz zajął 9. miejsce, wystartował on do wyścigu z piątej linii mając do dyspozycji 16 Push-to-passów. Natychmiast po starcie tarnowianin awansował o dwie pozycje, a w czasie drugiego kółka był już piąty. Tuż za jego plecami niemal przez cały czas znajdował się Moritz Oestreich.

Na 8. okrążeniu, podczas pokonywania nawrotu  Niemiec zbyt późno zahamował i uderzył w prawe tylne koło samochodu Adama Gładysza, który po tym incydencie spadł na 6. miejsce. Tę pozycję dowiózł do mety.

- Jestem bardzo zadowolony ze swojego tempa wyścigowego. Bardzo dziękuję mojemu inżynierowi, Piotrowi Żukowskiemu za perfekcyjne przygotowanie samochodu. Muszę przyznać, że jeszcze nigdy nie jechałem tak dobrze ustawionym autem. Gdyby nie pechowe kwalifikacje była spora szansa na podium, a może nawet i na zwycięstwo. Już na pierwszym okrążeniu awansowałem o dwie pozycje, a na drugim kółku znajdowałem się na 5. miejscu. Niestety trzy okrążenia przed końcem wyścigu jadący za mną Moritz Oestreich uderzył przodem swojego samochodu w moje prawe tylne koło. Natychmiast „popsuła” się geometria i moje Scirocco fatalnie się prowadziło. Od tego momentu zależało mi tylko o dowiezieniu do mety 6. pozycji. Bałem się bowiem, że z opony zejdzie powietrze i nie ukończę wyścigu. Na szczęście tak się nie stało. Szkoda, bowiem z okrążenia na okrążenie poprawiałem swoje czasy pewnie zbliżając się do zawodników jadących na 4. i 3. miejscu. Myślami jestem już na kolejnej rundzie Scirocco R-Cup, która odbędzie się za tydzień na niemieckim torze Eurospeedway – skomentował wyścig na Hockenheimringu Adam Gładysz.

Szczęśliwie podczas pierwszej rundy Scirocco R-Cup udało mu się zgarnąć 16 punktów przysługujących piątemu w klasyfikacji zawodnikowi. Stało się tak, ponieważ jadącemu wśród „Legend” Mice Salo nie przyznano żadnych „oczek”. 

Liczący 11 okrążeń wyścig na Hockenheimringu został zdominowany przez kierowców mających już doświadczenie w Scirocco R-Cup. Zawody odbywały się przy upalnej pogodzie. Temperatura nawierzchni toru wynosiła 32 stopnie Celsjusza. 

W sezonie 2012 w Scirocco R-Cup udział bierze 21 zawodników z 11 krajów. Do Junior Cup zakwalifikowanych zostało 13 młodych kierowców, w tym 9 debiutantów w tej serii. Adam Gładysz wspólnie z 7 innymi kierowcami startuje w Pucharze Scirocco w ramach Pro Cup.

Hockenheimring to jeden z najbardziej znanych torów wyścigowych zlokalizowany w Niemczech w Badenii i Wirtembergii. Został on wybudowany w 1936 r. na potrzeby testów Mercedesa. Po II wojnie światowej obiekt przebudowano. Do 2001 r. używano dłuższej wersji toru (6,825 km) prowadzącej przez las. Następnie obiekt został mocno skrócony przez Hermanna Tilkego do obecnej formy. Obecnie jedno okrążenie ma 4,574 km. Trybuny wokół toru mogą pomieścić 120 000 kibiców. 22 lipca na Hockenheimringu odbędzie się 10. runda Mistrzostw Świata Formuły 1.

 

Samochody: 

News

Za tydzień w Limanowej: pojedynek wyścigowych Tytanów
Opublikowana przez Auto Moto Klub Limanowa prowizoryczna lista zgłoszeń... więcej
Najbardziej polski wyścig w sezonieprzed Kacprem Sztuką
Hungaroring jak zwykle będzie stanowić najbardziej polską rundę w sezonie. Z... więcej
Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej
Kucharczyk wraca na fotel lidera mistrzostw po znakomitej jeździe na Zandvoort
Po pechowej poprzedniej rundzie w Budapeszcie nie ma już śladów. Tymek... więcej

Strony

- Archiwum