GSMP: Karol Krupa wygrywa wyścig na swoim terenie

Karol Krupa (POL, Skoda Fabia), zawodnik Automobilklubu Małopolskiego Krosno organizującego Wyścigi Górskie Prządki, zwyciężył w Kategorii 1 (samochody z nadwoziem zamkniętym) w pierwszej odsłonie tegorocznego wyścigu – 3 Rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Stanął także na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji 4 Rundy MMSR PAV – Mistrzostw Słowacji.

W obu sobotnich podjazdach wyścigowych nieznacznie zwyciężał nad dysponującym prawie 1000 – konnym Mitsubishi Lancerem AMS Grzegorzem Rożalskim (Automobilklub Rzemieślnik). Trzecie miejsce zajął klubowy i zespołowy partner Krupy, Szymon Piękoś (Mitsubishi Lancer).

W Kat. 2 (samochody sportowe z nadwoziem otwartym) obyło bez zaskoczeń: zwyciężył Sebastien Petit (FRA, Osella PA30), a debiutujący w tej kategorii Gabriel Kubit (Automobilklub Biecki) był drugi.

Na trasie Korczyna – Czarnorzeki rywalizowali także kierowcy aut historycznych. Bezkonkurencyjny okazał się ubiegłoroczny Mistrz Polski w tej kategorii, Wojciech Myszkier (VW Golf GTi, Automobilklub Wielkopolski).

Samochody:

News

Polacy na mecie 2. Królewskiego Rajdu Skandynawii
Zakończyła się 3. runda Rajdowych Mistrzostw Europy ERC. Najlepszy w 2.... więcej
WRC Rally Show na błoniach Stadionu Narodowego
ORLEN 80. Rajd Polski będzie w tym sezonie najważniejszą imprezą w sportach... więcej
Informacja GKSS dot. Garrett 50. Rajdu Koszyc - 4. rundy RSMP 2024
Szanowni Państwo,Poniżej załączamy informację GKSS PZM dot. startu zawodników w... więcej
HRSMP: Majcher i Leśniak po raz pierwszy
4,3 s zdecydowało o obsadzie najbardziej pożądanego, czyli pierwszego... więcej
Widowiskowa pogoń i punkty Gładysza w Portimao
16-letni Maciej Gładysz zakończył drugą rundę mistrzostw Hiszpanii Formuły 4... więcej