Zespół Roberta Kubicy zwycięski w European Le Mans Series! Inter Europol Competition na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej klasy LMP3

Czterogodzinna jazda w zmiennych warunkach atmosferycznych przyniosła ponownie zwycięstwo zespołowi Roberta Kubicy, ORLEN Team WRT. Polak wraz z Ye Yifei oraz Louis Deletraz triumfował w drugim wyścigu sezonu 2021 European Le Mans Series. Inter Europol Competition po dwóch wyścigach Europejskiej Serii Le Mans plasuje się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej klasy LMP3. Polska ekipa mogła świętować na torze Red Bull Ring czwartą i piątą pozycję.

– Nie spodziewaliśmy się, że uda nam się odnieść dwa zwycięstwa z rzędu. To był trudny wyścig, odbywał się w zmiennych warunkach. Cały zespół wykonał ogromną pracę, za co należą im się podziękowania. Podjęliśmy dziś dobre decyzje odnośnie doboru ogumienia w różnych warunkach. Ten wyścig kosztował nas dużo stresu, ale dziś zagrało wszystko. Jesteśmy zadowoleni – stwierdził Robert Kubica po przekroczeniu mety przez Deletraza.

Polska ekipa startująca w żółto-zielonych barwach podczas drugiej rundy ELMS zajęła w klasie LMP3 odpowiednio czwarte (dla załogi numer 13) i piąte miejsce (dla załogi numer 14). W barwach załogi z numerem 14 swój drugi wyścig w tej serii pojechał Mateusz Kaprzyk. W Barcelonie były kierowca Formuły 4 startował jako reprezentant Eurointernational.

- To był niesamowicie emocjonujący wyścig, a właściwie weekend – mówi Mateusz Kaprzyk. – Bardzo trudne warunki panowały już podczas sobotniej sesji kwalifikacyjnej, w trakcie której przyczepność zmieniała się z okrążenia na okrążenie. Tak samo było na mojej zmianie podczas wyścigu. Gdy tylko wyjechałem na tor, nad Red Bull Ringiem mocno się rozpadało, ale byłem w stanie przejechać dziesięć okrążeń zanim asfalt był już tak mokry, że konieczna była zmiana opon. Resztę zmiany przejechałem za samochodem bezpieczeństwa i niewiele mogłem już zrobić. Biorąc pod uwagę fakt, że na półmetku byliśmy w pierwszej trójce, piąte miejsce oznacza lekki niedosyt, ale najważniejsze, że mimo ekstremalnie trudnych i zmiennych warunków przejechaliśmy czysty wyścig, a ja bardzo wiele się nauczyłem. Dziękuję całej ekipie Inter Europol Competition za bardzo ciepłe przyjęcie i świetną pracę przez cały weekend, a także gratuluję mojemu koledze z Orlen Teamu, Robertowi Kubicy, kolejnego zwycięstwa w kategorii LMP2”.

 

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Podium na torze Paul Ricard
W ostatni weekend na torze Paul Ricard we francuskim Castellet odbyła się... więcej
Rajd Polski 1921 - 2021 Szybkość, pasja, emocje
Z okazji Jubileuszu 100-lecia Rajdu Polski został zrealizowany prawie... więcej
Aleksiej Łukjaniuk triumfatorem ORLEN 77. Rajdu Polski
(20.06.2021) Rosjanin Aleksiej Łukjaniuk (Citroen C3 Rally2) powtórzył sukces z... więcej
Transmisja LIVE - Kryterium KAROWA - ORLEN 77. Rally Poland w Motowizji
Coś takiego zdarza się raz na sto lat! 77. ORLEN Rajd Polski zakończy się... więcej
ORLEN 77. Rajd Polski - Została już tylko Karowa
(20.06.2021) 17 sekund w zapasie mają Łukjaniuk i Arnautow (Citroen C3 Rally2)... więcej
W czołówce bez zmian – ORLEN 77. Rajd Polski po OS 10
(20.06.2021) Pierwsza pętla niedzielnego etapu ORLEN 77. Rajdu Polski... więcej
ORLEN 77. Rajd Polski - Łukjaniuk na czele po dramacie Griazina
(19.06.2021) Przez sześć pierwszych oesów ORLEN 77. Rajdu Polski Nikołaj... więcej
ORLEN 77. Rajd Polski - Arena wielkich pojedynków
(19.06.2021) Mikołajki Arena to tor zbudowany specjalnie na potrzeby Rajdu... więcej
ORLEN 77. Rajd Polski - Zabójcze tempo Griazina
(19.06.2021) Pierwsze trzy sobotnie oesy ORLEN 77. Rajdu Polski były teatrem... więcej

Strony

- Archiwum