Zespół Roberta Kubicy zwycięski w European Le Mans Series! Inter Europol Competition na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej klasy LMP3

Czterogodzinna jazda w zmiennych warunkach atmosferycznych przyniosła ponownie zwycięstwo zespołowi Roberta Kubicy, ORLEN Team WRT. Polak wraz z Ye Yifei oraz Louis Deletraz triumfował w drugim wyścigu sezonu 2021 European Le Mans Series. Inter Europol Competition po dwóch wyścigach Europejskiej Serii Le Mans plasuje się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej klasy LMP3. Polska ekipa mogła świętować na torze Red Bull Ring czwartą i piątą pozycję.

– Nie spodziewaliśmy się, że uda nam się odnieść dwa zwycięstwa z rzędu. To był trudny wyścig, odbywał się w zmiennych warunkach. Cały zespół wykonał ogromną pracę, za co należą im się podziękowania. Podjęliśmy dziś dobre decyzje odnośnie doboru ogumienia w różnych warunkach. Ten wyścig kosztował nas dużo stresu, ale dziś zagrało wszystko. Jesteśmy zadowoleni – stwierdził Robert Kubica po przekroczeniu mety przez Deletraza.

Polska ekipa startująca w żółto-zielonych barwach podczas drugiej rundy ELMS zajęła w klasie LMP3 odpowiednio czwarte (dla załogi numer 13) i piąte miejsce (dla załogi numer 14). W barwach załogi z numerem 14 swój drugi wyścig w tej serii pojechał Mateusz Kaprzyk. W Barcelonie były kierowca Formuły 4 startował jako reprezentant Eurointernational.

- To był niesamowicie emocjonujący wyścig, a właściwie weekend – mówi Mateusz Kaprzyk. – Bardzo trudne warunki panowały już podczas sobotniej sesji kwalifikacyjnej, w trakcie której przyczepność zmieniała się z okrążenia na okrążenie. Tak samo było na mojej zmianie podczas wyścigu. Gdy tylko wyjechałem na tor, nad Red Bull Ringiem mocno się rozpadało, ale byłem w stanie przejechać dziesięć okrążeń zanim asfalt był już tak mokry, że konieczna była zmiana opon. Resztę zmiany przejechałem za samochodem bezpieczeństwa i niewiele mogłem już zrobić. Biorąc pod uwagę fakt, że na półmetku byliśmy w pierwszej trójce, piąte miejsce oznacza lekki niedosyt, ale najważniejsze, że mimo ekstremalnie trudnych i zmiennych warunków przejechaliśmy czysty wyścig, a ja bardzo wiele się nauczyłem. Dziękuję całej ekipie Inter Europol Competition za bardzo ciepłe przyjęcie i świetną pracę przez cały weekend, a także gratuluję mojemu koledze z Orlen Teamu, Robertowi Kubicy, kolejnego zwycięstwa w kategorii LMP2”.

 

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 

News

Decydujące 2,4 sekundy – Matulka i Dymurski najlepsi w Koszycach
Jakub Matulka i Daniel Dymurski (Skoda Fabia Rally2 evo) w świetnym... więcej
Garrett 50. Rajd Koszyc: zaskakująca końcówka I etapu
Trzy pierwsze oesy Garrett 50. Rajdu Koszyc zapowiadały, że rekord liczby... więcej
Długi wyścigowy dzień w Sopocie
Sobotnia odsłona 27. Grand Prix Sopot-Gdynia rozpoczęła się od prawie... więcej
Odszedł Janusz Szerla
Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Janusza Szerli.Szerla był... więcej
Wyścig górski nad morzem!
Jaka jest najskuteczniejsza metoda na promocję sportów motorowych?... więcej
Garrett 50. Rajd Koszyc: stawka RSMP zagra na wyjeździe
Na półmetku sezonu 2024 uczestników Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego 13.07.2024, Świdnica
Sobota: 13 lipca 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica, ul.... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 13-14.07.2024, Świdnica
1. Terminy:13.07.2024 - 14.07.2024 (sobota - niedziela)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 20.07.2024, Zielona Góra
Okręgowe Szkolenie Sędziów Sportu Samochodowego Zarządu Okręgowego PZM Zielona... więcej

Strony

- Archiwum