To była emocjonująca runda wyścigów samochodowych na Torze Poznań!

Rumieńców nabiera tegoroczna rywalizacja w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Na Torze Poznań Automobilklubu Wielkopolski, przez dwa dni 28 i 29 sierpnia, toczyła się interesująca walka o kolejne punkty do klasyfikacji sezonu w 3. i 4. rundzie WSMP, 5. i 6. rundzie Mistrzostw Polski 318 IS Cup PL, 3. i 4. rundzie Mistrzostw Polski OMM Super S Cup oraz 2. rundzie Mistrzostw Polski Endurance. Kierowcom nie ułatwiała walki kapryśna aura, ale po raz pierwszy w tym sezonie ich zmagania mogli na żywo obserwować fani motoryzacji, poddani sanitarnym rygorom, podobnie jak uczestnicy zawodów.

W klasach mistrzowskich było sporo emocji. W klasie D4 +3500 po raz pierwszy do rywalizacji stanął Andrzej Lewandowski (A. Wielkopolski) w Lamborghini i wygrał obie rundy ze sporą przewagą nad Mariuszem Miękosiem i Maciejem Błażkiem. Ale liderem klasyfikacji pozostał Miękoś, który wygrał dwie pierwsze rundy.

W klasie D4 3500 zwycięstwami podzielili się Jacek Wiśniowski i Łukasz Stolarczyk (obaj A. Wielkopolski). Z kolei w klasie D5 2000, jadący Radicalami Przemysław Pieniążek i Jacek Zielonka w takiej kolejności zakończyli oba wyścigi. W klasie D4 2000 pierwszy wyścig wygrała Katarzyna Terlikowska przed Aleksandrem Olejniczakiem, natomiast w drugim triumfował Bartosz Walkowiak przed Terlikowską.

W DN4, oba wyścigi wygrał Bartłomiej Czwartosz (A. Polski) i prowadzi w klasyfikacji sezonu Toyota Racing Cup. Ciekawie rozwija się sytuacja w DN 1, w której kieorwcy rywalizują Kia Picanto. Pierwszy z wyścigów wygrał Filip Zagórski przed Aleksem Sówką i Alanem Czyżem, natomiast w drugim triumfował Aleks Sówka przed Czyżem i Zagórskim. Walka o tytuł mistrzowski potrwa do ostatniego wyścigu w sezonie.

W klasie DN 2 triumfowali Krystian Ciesiółka i Przemysław Kaźmierczak. Obaj też znajdują się na czele klasyfikacji generalnej sezonu, ale losy tytułu rozstrzygną się zapewne dopiero podczas ostatnich rund.

Zacięta walka toczy się w rywalizacji Mini Cooper'ów, czyli w Mistrzostwach Polski OMM Super S Cup. Pierwszą z rund wygrał Bartosz Alejski, a drugą Tomasz Pawlaczyk. Ta dwójka jest też na czele klasyfikacji sezonu, ale do ostatecznych rozstrzygnięć jeszcze daleko. Z kolei w rywalizacji BMW, dość wyraźnie warunki na torze dyktują Artur i Marcin Lempertowie, którzy byli na czele pierwszego wyścigu. W drugim najlepszy był Karol Mirowski, który odpierał skutecznie zaciekłe ataki Lempertów.

Emocji nie zabrakło także w wyścigu dwugodzinnym Endurance. Najwięcej zamieszania wprowadzili kierowcy Radicali. Już na trzecim okrążeniu jazdę zakończyło auto Grzeleckiego i Madziary. Potem kłopoty mieli Zielonka i Litwin w drugim Radicalu. Trzykrotnie na tor wyjeżdżał safety car. Krótko przez końcem czasu dwóch godzin wyścigi zatrzymano, a najlepsi w poszczególnych klasach byli: Błażek i Lisowski, Bielecki i Kubicki, Walkowiak i Kaźmierczak oraz Mirecki i Jabłoński. Szczegółowe wyniki tej rundy Mistrzostw Polski można znaleźć na stronie internetowej PZM: http://www.tomexwyniki.pl/20_S_POZ_3.HTM

Następna runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań już w dniach 18-20 września 2020 roku.

 

Samochody: 

News

Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej
Kucharczyk wraca na fotel lidera mistrzostw po znakomitej jeździe na Zandvoort
Po pechowej poprzedniej rundzie w Budapeszcie nie ma już śladów. Tymek... więcej
Decydujące 2,4 sekundy – Matulka i Dymurski najlepsi w Koszycach
Jakub Matulka i Daniel Dymurski (Skoda Fabia Rally2 evo) w świetnym... więcej
Garrett 50. Rajd Koszyc: zaskakująca końcówka I etapu
Trzy pierwsze oesy Garrett 50. Rajdu Koszyc zapowiadały, że rekord liczby... więcej

Strony

- Archiwum