Dominik Blajer został pierwszym w historii Mistrzem Polski w Digital Motorsport

Poznań. Niespodzianki nie było – Dominik Blajer wygrał 5. rundę Porsche Esports Sprint Challenge i we wspaniałym stylu zapewnił sobie historyczny tytuł mistrza Polski w wirtualnych wyścigach samochodowych. W ostatniej, 6. rundzie rozstrzygnie się, komu przypadnie tytuł wicemistrza.

Rzeszowianin z klubu DV1 Triton Racing jest absolutną rewelacją mistrzostw. W każdej z rozegranych do tej pory rund dominował kwalifikacje i zaczynał rywalizację z pole position. Startując z pierwszej pozycji, zawsze kontrolował wyścig i dojeżdżał na metę jako pierwszy. Rywale mieli z nim szanse dopiero w drugim wyścigu, kiedy kolejność na starcie była odwrócona. Aż siedmiokrotnie (na 10 wyścigów) Blajer zdobywał premię punktową za najszybciej przejechane okrążenie.

Przed rundą na czeskim Autodromie Most było jasne, że jeśli tylko Blajer utrzyma przewagę, będzie mógł świętować triumf bez względu na wyniki ostatniej rundy w Poznaniu. Mistrz nie zawiódł – za kierownicą swojego wirtualnego Porsche Cayman GT4 Clubsport znów był najszybszy w kwalifikacjach, znów wygrał pierwszy wyścig i w drugim mógł się już zrelaksować. Punkty z pierwszego wystarczyły. Blajer zdobył ich 52 i był zwycięzcą całej rundy. Drugie miejsce zajął Łukasz Sokół z zespołu Actina Pact, a trzecie – Zbigniew Siara z Silver Racing Team.

Miejscem na podium Siara dał sobie matematyczne szanse na wywalczenie wicemistrzostwa w digitalowej serii. Faworytem jest jednak Mateusz Tyszkiewicz z Actina Pact, który przed rundą na Torze Poznań ma 74 punkty przewagi nad Tomaszem Mironowiczem z Sim Racing Champions. Siara potrzebowałby niezwykłego układu, w którym on wygrywa oba wyścigi (co do tej pory nie udało się nawet Blajerowi), a Tyszkiewicz nie zdobywa punktów w ogóle.

Ostatnie wyścigi, na najstarszym pełnowymiarowym obiekcie w Polsce, odbędą się 9 września o godz. 20. Zmagania kierowców na liczącym 4083 m i 14 zakrętów torze pokaże na żywo telewizja Eleven Sports 1. Będzie je można śledzić także na profilach społecznościowych stacji (Facebook i YouTube), a także na fanpage’u Polskiego Związku Motorowego.

Porsche Esports Sprint Challenge Poland to oficjalne Mistrzostwa Polski w Digital Motorsporcie. Impreza widnieje w oficjalnym kalendarzu Polskiego Związku Motorowego, jej organizatorem i promotorem jest Ragnar Simulator, a patronem – Porsche Polska. Aby zagrać, należy mieć zainstalowaną na komputerze PC grę „Assetto Corsa” wraz ze specjalnymi dodatkami (szczegóły na stronie www.porscheesports.pl/#/how-to).

Wyniki 5. rundy PESCP są nieoficjalne, sędziowie mają czas na rozpatrzenie protestów do 28 sierpnia do godz. 23:59

 

Samochody: 
Share

News

Komunikat Federacji Słowackiej SAMS w sprawie odwołania zawodów Rallycross/Autocross
Biuro Sportu i Turystyki Polskiego Związku Motorowego publikuje poniżej treść... więcej
4 runda MPRC i PPAC na Autodromie Słomczyn
Biuro Sportu i Turystyki PZM informuje, że Prezydium Zarządu Głównego Polskiego... więcej
Deszczowy finisz Mistrzostw Polski
Deszczowa aura towarzyszyła kierowcom podczas ostatniej rundy Wyścigowych... więcej
Rekordowy finał WSMP. Mistrzowie wyłonieni w deszczu
Rekordowa frekwencja finałowej rundy, mocno obsadzone puchary i walka koło w... więcej
Sukces Kajetanowicza i Szczepaniaka, drugie miejsce w Rajdzie Sardynii!
Kolejny świetny występ Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka w... więcej
Kajetanowicz i Szczepaniak wiceliderami przed finałowym etapem Rajdu Sardynii
Sobota świetnie układała się dla polskich sportowców.Na szutrowych drogach... więcej
Pierwszy raz Przygońskiego – Rajd Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie 2020 rozstrzygnięty
Kuba Przygoński i Timo Gottschalk w Toyocie Hilux wygrali rajd Wysoka Grzęda... więcej

Strony

- Archiwum