Zapraszamy na I rundę MPPZ do Stalowej Woli

Automobilklub Stalowa Wola serdecznie zaprasza na I Rundę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych , która odbędzie się w dniach 10-13 maja 2018r. w Stalowej Woli.

Baza rajdu to tradycyjnie już Zajazd „SEZAM” - Stalowa Wola ul. Komisji Edukacji Narodowej 51.

Koszt uczestnictwa wraz z wpisowym: 1 200 zł dla załogi zrzeszonej w PZM, 1 350 zł dla załogi niezrzeszonej w klubach należących do PZM.

W pierwszym dniu mistrzostw dojedziemy drogami leżącymi w dolinie Sanu oraz Puszczy Solskiej ( tzw. Lasy Janowskie ) do Zaklikowa, miasta założonego w XVI wieku przez Zygmunta Augusta. Przy trasie zobaczymy pozostałości po dawnej kopalni wapienia, z której kominów, w pogodny dzień, widać Stalową Wolę. Po trasie liczne próby sportowe, sprawnościowe i zabawowe.

W drugim dniu zawodów zwiedzimy stolicę flisactwa – miasto Ulanów. Na przestrzeni ostatnich wieków, miasto leżące u ujścia Tanwi do Sanu, zasłynęło z portu, z którego spławiano zboże i drewno do Gdańska. Drewno eksportowano do Anglii, gdzie używane było na maszty statków słynnej floty angielskiej.
Powrót przez Nisko do Stalowej Woli, głównego miasta Centralnego Okręgu Przemysłowego, które w tym roku obchodzi 80 lecie powstania. Miasto powstało w ciągu 625 dni, od chwili, gdy w marcu 1937r. wycięto pierwszą sosnę, a w 1938r. oddano pierwszy strzał z wyprodukowanej w hucie armaty. Jednocześnie wybudowano nowoczesne miasto, które do dzisiaj prężnie się rozwija i jest wiodącym ośrodkiem produkcji zbrojeniowej. W tym dniu, podobnie jak w poprzednim – liczne próby sportowe, sprawnościowe i zabawowe.

Zgłoszenia: https://zgloszenia.pzm.pl/pz/2018/MPPZ/runda1/

Pojazdy zabytkowe: 
Share

News

RMCH 2020: Pechowa końcówka Polaków
Polskie załogi w komplecie zakończyły rywalizację w tegorocznym Rallye Monte... więcej
RMCH 2020: Polacy robią swoje
Jak widać na powyższym obrazku Rallye Monte Carlo Historique to nie... więcej
RMCH 2020: Świetna jazda Polaków
Dobre wieści dochodzą do nas z Monte Carlo. Dziś polskie załogi dały pokaz... więcej
PZM świętował 70-lecie działalności
Działacze z całego kraju, wybitni zawodnicy sportów motorowych ... więcej
RMCH po dwóch etapach
Jesteśmy po dwóch etapach Rallye Monte Carlo Historique 2020. Na razie... więcej
Dziś startuje Rallye Monte Carlo Historique
Dziś, w piątek, z Monte Carlo wystartuje 5 polskich załóg startujących w Rallye... więcej
Zaproszenie na Retro Carpathia 2020 - I rundę MPHRR
Automobilklub Doliny Sanu zaprasza na drugą edycję Rajdu Retro Carpathia. ... więcej
Bałtycki Rajd - I runda motocyklowych MPPZ - zapowiedź
W dniach 23.04 – 24.04.2020 roku w Łebie, ośrodek Inter Camp'84, ul.... więcej
Biuletyn PZM - Grudzień 2019
Koniec roku! Okres świętowania oraz podsumowania mijających 12 miesięcy. Nie... więcej
27 grudnia 2019 r. Biuro ZG PZM będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 27 grudnia 2019 r. (piątek)  Biuro Zarządu Głównego... więcej

Strony

- Archiwum

Facebook

Patroni medialni Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych


Oficjalny pomiar czasu w Historycznych Rajdach na Regularność

Wracamy na chwilę na Retro Motor Show 2019 na Międzynarodowe Targi Poznańskie gdzie w dniach 25-27.10.2019r. Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Wielkopolski zaprezentowała historię motoryzacji na wystawie zatytułowanej „Państwa i miasta”.

Na powierzchni 3000 m2 przedstawiono:

  • okres 20-lecia międzywojennego w Polsce z Fiatem 508 Junak z 1937r. czy Fiatem 508 Łazik z 1938r. umiejscowionych tuż obok pracowni krawieckiej z charakterystycznym dla tego okresu wystrojem,
  • czasy PRL-u gdzie wśród blokowiska z trzepakiem prezentowały się warszawy, syreny, fiaty 125p i 126p, polonez czy mikrus oraz autobus Jelcz zwany „ogórkiem” wraz z żukami, nysami i tarpanem,
  • typową uliczkę włoską ze skuterami Vespa i Lambretta oraz fiatami m.in. Fiat 509 SM z 1926r. czy Fiat 514 z 1929r.,
  • w strefie amerykańskiej automobile przedwojenne jak Reo Roadster z 1908r. czy też Ford T z 1914r. w towarzystwie cadillac’ów, plymouth’ów, studebaker’ów, dodge’a czy też buick’a a wędrując dalej przenieśliśmy się do szalonych lat 50-tych i 60-tych prezentując dorobek motoryzacyjny tamtych lat: mustangi, chevrolety czy też corvetty z muzyką Elvisa Presley’a i szafy grającej w tle czy też uśmiechem Marylin Monroe,
  • w ‘30 rocznicę obalenia muru berlińskiego pojazdy z DDR: wartburgi, trabanty czy P70 a po drugiej stronie drutów kolczastych bogatą kolekcję volkswagenów, mercedesów czy BMW z Horch’em 853 Sport Cabrio z 1938r. na czele, którego wyjątkowość i piękność została nagrodzona w konkursie Retro Motor Show Awards 2019 w kategorii Retro Pojazd.

Całość wystawy dopełniała wyjątkowa scenografia, wystylizowani w stroje z dalej epoki członkowie Komisji Pojazdów Zabytkowych wczuwający się w swoje role, muzyka na żywo, konkursy i inscenizacje co zostało docenione przez kapitułę Retro Motor Show Awards 2019 przyznając nam nagrodę w Kategorii Retro Stoisko.

Tekst: Lidia Matuszek

Strony

Fédération Internationale des Véhicules Anciens