Trzy rajdy w jeden weekend

Najbliższy weekend będzie należał do Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Od piątku do niedzieli odbędą się aż trzy imprezy rangi mistrzowskiej. Samochody zabytkowe zwiedzą Lublin i okolice, motocykle pojadą do Mińska Mazowieckiego, a miłośnicy regularności spotkają się w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Pierwszą z imprez będzie organizowany przez Automobilklub Lubelski XXXI Lubelski Rajd Pojazdów Zabytkowych będący III Rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.
Rajd, który odbędzie się w dniach 19-20.05.2017 r został objęty patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Prezydenta Miasta Lublin.
Rajd Lubelski jest jedną z najstarszych i najbardziej popularnych rund MPPZ w Polsce. W tym roku organizatorzy proponują Państwu zakwaterowanie i wyżywienie w hotelu Royal Botanic Spa.
W piątek po BT w bazie rajdu odbędzie się część sportowo – techniczna na terenie miasta Lublin, obchodzącego w tym roku swoje 700 lecie.
Próby zorganizowane będą m.in. na terenie Stadionu Arena i Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy – pięknych obiektów zbudowanych w ostatnich latach.
W sobotę rajd będzie miał charakter turystyczno – krajoznawczy. Odwiedzimy Zawieprzyce, gdzie czeka na uczestników Majówka historyczna oraz zwiedzanie pozostałości zespołu pałacowego z XVII wieku. Następnie przez Lasy Kozłowieckie – Park Krajobrazowy przejedziemy do Pałacu Zamoyskich w Kozłówce. Tu zaplanowano Konkurs Elegancji oraz uczestnictwo w Nocy Muzeów. Zawodnikom towarzyszyć będą damy w epokowych strojach i piękna sceneria Parku Pałacowego. Zabytki z PRL-u też znajdą klimaty dla siebie w Galerii Sztuki Socrealizmu.

Na rajd wciąż można się zgłosić: https://zgloszenia.pzm.pl/pz/2017/MPPZ/runda3/

Drugą imprezą rangi MPPZ będzie XXII Mazowiecki Rajd Weteranów Szos "MAGNET 2017". Impreza odbędzie się w dniach 19 - 21 maja 2017 r. w Mińsku Mazowieckim. W planach oczywiście rajd po okolicach Mińska, gymkhana, próby sprawnościowe oraz konkurs elegancji oraz wieczorny bal komandorski. Szczegóły: https://pzm.pl/news/2017/mppz-pojazdy-zabytkowe/zapraszamy-na-magnet-2017

Trzecim rajdem będzie II Runda Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność, która odbędzie się w dniach 19-20 maja. 2017 r w Krakowie. Organizatorem jest Automobilklub Krakowski

Rajd o Puchar Automobil Hotelu wyruszy z Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, a trasa poprowadzi zawodników po malowniczych górskich drogach małopolski, aż do miejscowości Żegocina. Dodatkowo na uczestników oraz kibiców czekają liczne atrakcje m.in.: Noc Muzeów, wystawy i prezentacje motoryzacyjne, konkursy i zabawy, symulator jazdy

Zgłoszenia należy przesyłać za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na: zgloszenia.pzm.pl/pz/2017/MPHRR/runda2/

Głównym sponsorem rajdu po raz kolejny jest Automobil Hotel Kraków.

Pojazdy zabytkowe: 
Share

News

Biuletyn PZM Nr 18 - Luty 2020
Rok 2020 jest szczególny dla Polskiego Związku Motorowego, który obchodzi... więcej
Potocki, Stoch i Balicki w Le Mans Classic
Zgodnie z zapowiedziami z sezonu 2019 panowie Jan Potocki, Marian Stoch i... więcej
PZM świętował 70-lecie działalności
Działacze z całego kraju, wybitni zawodnicy sportów motorowych ... więcej
RMCH 2020: Pechowa końcówka Polaków
Polskie załogi w komplecie zakończyły rywalizację w tegorocznym Rallye Monte... więcej
RMCH 2020: Polacy robią swoje
Jak widać na powyższym obrazku Rallye Monte Carlo Historique to nie... więcej
RMCH 2020: Świetna jazda Polaków
Dobre wieści dochodzą do nas z Monte Carlo. Dziś polskie załogi dały pokaz... więcej
RMCH po dwóch etapach
Jesteśmy po dwóch etapach Rallye Monte Carlo Historique 2020. Na razie... więcej
Dziś startuje Rallye Monte Carlo Historique
Dziś, w piątek, z Monte Carlo wystartuje 5 polskich załóg startujących w Rallye... więcej
Zaproszenie na Retro Carpathia 2020 - I rundę MPHRR
Automobilklub Doliny Sanu zaprasza na drugą edycję Rajdu Retro Carpathia. ... więcej
Bałtycki Rajd - I runda motocyklowych MPPZ - zapowiedź
W dniach 23.04 – 24.04.2020 roku w Łebie, ośrodek Inter Camp'84, ul.... więcej

Strony

- Archiwum

Facebook

Patroni medialni Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych


Oficjalny pomiar czasu w Historycznych Rajdach na Regularność

Wracamy na chwilę na Retro Motor Show 2019 na Międzynarodowe Targi Poznańskie gdzie w dniach 25-27.10.2019r. Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Wielkopolski zaprezentowała historię motoryzacji na wystawie zatytułowanej „Państwa i miasta”.

Na powierzchni 3000 m2 przedstawiono:

  • okres 20-lecia międzywojennego w Polsce z Fiatem 508 Junak z 1937r. czy Fiatem 508 Łazik z 1938r. umiejscowionych tuż obok pracowni krawieckiej z charakterystycznym dla tego okresu wystrojem,
  • czasy PRL-u gdzie wśród blokowiska z trzepakiem prezentowały się warszawy, syreny, fiaty 125p i 126p, polonez czy mikrus oraz autobus Jelcz zwany „ogórkiem” wraz z żukami, nysami i tarpanem,
  • typową uliczkę włoską ze skuterami Vespa i Lambretta oraz fiatami m.in. Fiat 509 SM z 1926r. czy Fiat 514 z 1929r.,
  • w strefie amerykańskiej automobile przedwojenne jak Reo Roadster z 1908r. czy też Ford T z 1914r. w towarzystwie cadillac’ów, plymouth’ów, studebaker’ów, dodge’a czy też buick’a a wędrując dalej przenieśliśmy się do szalonych lat 50-tych i 60-tych prezentując dorobek motoryzacyjny tamtych lat: mustangi, chevrolety czy też corvetty z muzyką Elvisa Presley’a i szafy grającej w tle czy też uśmiechem Marylin Monroe,
  • w ‘30 rocznicę obalenia muru berlińskiego pojazdy z DDR: wartburgi, trabanty czy P70 a po drugiej stronie drutów kolczastych bogatą kolekcję volkswagenów, mercedesów czy BMW z Horch’em 853 Sport Cabrio z 1938r. na czele, którego wyjątkowość i piękność została nagrodzona w konkursie Retro Motor Show Awards 2019 w kategorii Retro Pojazd.

Całość wystawy dopełniała wyjątkowa scenografia, wystylizowani w stroje z dalej epoki członkowie Komisji Pojazdów Zabytkowych wczuwający się w swoje role, muzyka na żywo, konkursy i inscenizacje co zostało docenione przez kapitułę Retro Motor Show Awards 2019 przyznając nam nagrodę w Kategorii Retro Stoisko.

Tekst: Lidia Matuszek

Strony

Fédération Internationale des Véhicules Anciens