Nocne rozstrzygnięcia czyli łódzki PPPZ

Ostatnią eliminacją niezwykle pasjonującego tegorocznego sezonu Pucharu Polski w Rajdach na Regularność była tradycyjnie już Retro Prząśniczka w Łodzi. Punktacja w obu grupach wskazywała, że możliwe są jeszcze różne scenariusze końcowej klasyfikacji sezonu.

Ekipa Classic Cars Łódź nie zawiodła i przygotowała bardzo fajną imprezę. W sobotę około południa zaczęły pojawiać się pierwsze załogi na parkingu hotelu Jan Sander w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie zlokalizowano bazę rajdu. Po sprawnie przeprowadzonej odprawie administracyjnej, badaniu kontrolnym i montażu GPS o godzinie 16.00 załogi ruszyły na Tor Łódź, gdzie wzorem eliminacji warszawskiej zlokalizowano ciekawą próbę na regularność jako jedną z atrakcji imprezy otwarcia nowego obiektu. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję do obejrzenia 23 historycznych rajdówek rywalizujących na technicznej i wymagającej trasie długości ponad 1 km. Dodatkową trudnością był brak punktów odniesienia z dystansami, trzeba było zatem jechać z dużym wyczuciem bo konfiguracja trasy nie zawsze wymagała „ciśnięcia na maksa”. Nieoczekiwanie najlepiej tę próbę przejechali zawodnicy grupy tradycyjnej Maciej Orzechowski w Zastavie i Michał Sekrecki w Ładzie co dowodzi, że w regularności samochód ma najmniejsze znaczenie.

Następnie w ramach pierwszego etapu rozegrano jeszcze 2 odcinki 15 kilometrowy Dabrówka-Marianka oraz 9,6 km ze Zgierza do Aleksandrowa. Do udanego, zakończenia sezonu nie może z pewnością zaliczyć warszawska załoga Saaba 96 Bartek i Marta Kossowscy, którzy tym razem po awarii zawieszenia na drugim odcinku RT, musieli wycofać się z rajdu.

Pozostałe załogi po niedługiej przerwie komasacyjnej w bazie rajdu, o 18.30 wyruszyły na kolejny 140 kilometrowy etap nocny. Komandor Andrzej Sziska jak zwykle zaskoczył i przygotował 4 odcinki RT przebiegające w okolicach Babiczek, Szydłowa, Gorzewa i Puczniewa. Jak wiemy w nocy wszystkie koty są czarne i wszystkie zakręty takie same, dlatego właściwa nawigacja była kluczem do sukcesu w tym rajdzie. Kto się zgubił w ciemnościach ten przegrywał. Na szczęście nie było zmiennych prędkości co mogłoby spowodować jeszcze większe trudności dla pilotów.

W obu grupach tym razem triumfowały Polskie Fiaty 125p. Grupę Sportową wygrała załoga Jacek Grochowski, Robert Skierski przed trzyosobową załogą Mercedesa Piotr Szczublewski, Maciej Korzyniewski, Krzysztof Mastalerz. Trzecie miejsce zajęła załoga Porsche 911 Marcin i Agnieszka Stryczak.

Grupę Tradycyjną wygrał Piotr Cisowski z pilotem Karolem Cisowskim przed załogą Volvo Amazona w składzie Adrian Urbański, Sebastian Czerwiński. Trzecie miejsce zajęli Maciej Orzechowski i Tomasz Orzechowski w Zastavie 1100p.W grupie Yountimer zwyciężył Krzysztof Dulewicz pilotowany przez Maję Dulewicz w Audi Coupe. Uzyskali oni również najlepszy wynik punktowy w całym rajdzie.

Podsumowując, rajd w Łodzi był dobrze zorganizowany, sprawnie przeprowadzony, miał świetną bazę i zaskakujący, ale ciekawy pomysł na rozegranie go nocą. Czekamy co nowego Komandor przygotuje na przyszły rok.

Galeria zdjęć: http://pzm.pl/galeria/2016/mppz-pojazdy-zabytkowe/retro-przasniczka-vi-r...

Pojazdy zabytkowe: 
Share

News

VI MOTOZŁAZ (V motocyklowa runda MPPZ) za nami - relacja z rajdu
Pierwszy weekend sierpnia był nie lada gratką i wyczekiwanym terminem dla moto-... więcej
VII Motozłaz - runda motocyklowych MPPZ - galeria zdjęć
Galeria zdjęć z rajdu Motozłaz, rundy motocyklowych MPPZ.Zdjęcia: K.D.M. Magnet... więcej
Potocki i Stoch ponownie na Silverstone
W dniach 26 – 28 lipca na legendarnym torze Silverstone w Wielkiej... więcej
Aston Martin z Polski na Silvestone Classic
Znani z MPPZ Marian Stoch i Jan Potocki w dniach 26-29 lipca wystapili w... więcej
VII Rajd Motocykli Zabytkowych im. płk Gwido Langera - zaproszenie
W dniach 29-31 sierpnia Automobilklub Cieszyński organizuje VI eliminację... więcej
Stary pojazd dużo może - relacja z warszawskiej okręgówki
W minioną niedzielę odbyła się kolejna runda Mistrzostw Okręgu Warszawskiego... więcej
Stary pojazd i może II - runda MOWPZ PZM - galeria zdjęć
Zdjęcia z rundy MOWPZ pt. Stary pojazd i może II, która odbyła się 4 sierpnia... więcej
VI MOTOZŁAZ V runda MPPZ (motocykle)
Federacja Zmotoryzowanych  zaprasza w dniach  01-04 sierpnia 2019... więcej
Warszawskie Kryterium Regularnościowe - 17 sierpnia 2019
Miło nam oficjalnie zaprosić wszystkich chętnych na Warszawskie Kryterium... więcej
6 runda MPPZ w Częstochowie - 22-25 sierpnia 2019 - zaproszenie
Automobilklub Częstochowski zaprasza na VI rundę Mistrzostw Polski Pojazdów... więcej

Strony

- Archiwum

Facebook

Patroni medialni Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych


Oficjalny pomiar czasu w Historycznych Rajdach na Regularność

Fédération Internationale des Véhicules Anciens