Życiowy wyścig Szczerbińskiego

19 wyścig Porsche Supercup na Silverstone zakończył się trzecim zwycięstwem Rene Rasta. Kierowca Lechner Racing objął prowadzenie w punktacji, ale nie może wystartować w rundzie na Hungaroringu. W kolizyjnym terminie, kontrakt z Audi zmusza Rasta do udziału w 24 godzinach Spa. Norbert Siedler, który zaoszczędził nowy komplet opon na wyścig, wyprzedził Seana Edwardsa na trzy zakręty przed metą i finiszował 0,4 sekundy za Rastem. Edwards po trzecim miejscu, traci punkt do lidera remisując z Siedlerem.

Rene Rast liderował od startu do mety. Kuba Giermaziak kiepsko ruszył z pole position. Próbował zepchnąć Edwardsa na ścianę depo i obydwu objechał Patryk Szczerbiński. Po pierwszym okrążeniu Giermaziak widniał na piątym miejscu, za Norbertem Siedlerem. Robert Lukas awansował o dwie lokaty i otwierał drugą dziesiątkę.

Na drugim okrążeniu Siedler odebrał trzecie miejsce Szczerbińskiemu. 18-latek z Manchesteru utrzymywał za sobą Kubę Giermaziaka i dopiero na przedostatnim kółku kierowcy Vervy zamienili się miejscami. Przebicie lewej tylne opony pozbawiło siódmej pozycji Christiana Engelharta. Michael Ammermüller wyprzedził Nickiego Thiima, przejmując P7 na przedostatnim okrążeniu. Norbert Siedler zaatakował Seana Edwardsa podczas ostatniego przejazdu Brooklands. Anglik znalazł się na trawie, ale wykonał skuteczne ratowanie. Robert Lukas powiększył konto o 5 punktów za 11 lokatę. Mateusz Lisowski, piętnasty na mecie,  trzynasty w klasyfikacji PMSC, w drugim wyścigu zdobył pierwsze trzy punkty.


Fot. Verva Racing Team

- Na starcie straciłem kilka pozycji, a potem jechałem na piątym miejscu i musiałem się bronić przed Kevinem Estre. Wyścig ukończyłem na punktowanym miejscu, ciągle liczę więc na końcowy sukces w klasyfikacji generalnej - mówi Kuba Giermaziak. - Wielkie gratulacje dla Patryka, bo jechał świetny wyścig. Bardzo cieszy mnie jego postawa. Widać, że nasze przygotowanie do wyścigów jest znakomite i procentuje. W połowie dystansu jechaliśmy w zasadzie równym tempem i nie byłem w stanie go dogonić. Pod koniec popełnił mały błąd, dzięki czemu go wyprzedziłem, ale pokazał dziś, że w stu procentach zasługuje na to, aby być w VERVA Racing Team. Przed nami kolejne wyścigi, w których również będziemy walczyć o podium.


Fot. Verva Racing Team

- Start był fantastyczny - powiedział Patryk Szczerbiński. - Udało mi się odejść z linii naprawdę bardzo dobrze. Byłem drugi, ale  wkrótce wyprzedzili mnie bardziej doświadczeni rywale - Sean Edwards i Norbert Siedler, więc spadłem na czwarte miejsce. Szczerze mówiąc, byłem tak skupiony, że nie pamiętam dokładnie, jak to się stało. Później naciskał mnie przez kilka okrążeń Kuba, ale udało mi się trochę odjechać. W środkowej fazie wyścigu byłem ciut szybszy, a potem znów jechaliśmy w miarę równo. Niestety, na przedostatnim okrążeniu dojeżdżając do zakrętu nie wszedł mi bieg podczas redukcji. Zblokowały się tylne koła. Musiałem skontrować i przez połowę zakrętu leciałem bokiem. Wyrzuciło mnie nawet na pobocze. Wykorzystał to Kuba, a ja musiałem jak najszybciej wrócić, aby nie stracić więcej pozycji. Do końca już się broniłem i dowiozłem moją pozycję do końca. Piąte miejsce to mój życiowy sukces w tej prestiżowej i wymagającej serii. Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa i mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda mi się stanąć na podium.

 

WYNIKI WYŚCIGU (12 okrążeń)

1. Rene Rast (Lechner Racing) 25.41,015
2. Norbert Siedler (Veltins Lechner Racing) +0,415
3. Sean Edwards (Konrad Motorsport) +0,586
4. Kuba Giermaziak (Verva Racing) +5,349
5. Patryk Szczerbiński (Verva Racing) +7,979
6. Kevin Estre (Hermes Attempto Racing) +8,237
7. Michael Ammermüller (Veltins Lechner Racing) +10,891
8. Nicki Thiim (Hermes Attempto Racing) +12,778
9. Sebastiaan Bleekemolen (Team Bleekemolen) +15,380
10. Jeroen Mul (Team Bleekemolen) +16,289
11. Robert Lukas (Förch Racing) +19,364
12. Sam Tordoff (Nass Court Team Parker) +20,376
13. Michael Meadows (Porsche Carrera Cup GB) +21,676
14. Alessandro Zampedri (Team Bleekemolen) +23,098
15. Mateusz Lisowski (Förch Racing) +23,259
16. Rory Butcher (Porsche Cars GB) +27,549
17. Richard Plant (Nass Court Team Parker) +30,621
18. Isaac Tutumlu (Förch Racing by Lukas MS) +43,092
19. Michael Leonard (Nass Court Team Parker) +50,932

PUNKTACJA PMSC
1. Rast 78, 2. Edwards 77, 3. Siedler 77, 4. Estre 57, 5. Giermaziak 52, 6. Engelhart 49, 7. Thiim 41, 8. Lukas 37, 9. Ammermüller 37, 10. Bleekemolen 35, 11. Szczerbiński 33, 21. Lisowski 3.

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 

News

Rajdowe święto na błoniach PGE Narodowego
Krzysztof Hołowczyc podczas swojej bogatej kariery rajdowej nie miał zbyt... więcej
Wielkie emocje w Słomczynie!
Na torze w Słomczynie niedaleko Warszawy odbyła się w miniony... więcej
Robert Sługocki wygrywa na Magurze
Po sobotnich zmaganiach ze zmienną pogodą, niedzielna 6 Runda Górskich... więcej
Wyścig Magura – loteria pogodowa
Przed rozpoczęciem 5 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski,... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 23.06.2024, Jelenia Góra
Niedziela: 23 czerwca 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: ul.... więcej
Czas na Słomczyn!
Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede wszystkim z ... więcej
Dwa dni wyścigowych emocji na Torze Poznań
W najbliższy piątek i w sobotę 21-22 czerwca na Torze... więcej
Ponad 60 kierowców będzie zdobywać Magurę Małastowską
Mimo rozpoczynających się wakacji wyścigowa karuzela Górskich Samochodowych... więcej
Polacy na mecie 2. Królewskiego Rajdu Skandynawii
Zakończyła się 3. runda Rajdowych Mistrzostw Europy ERC. Najlepszy w 2.... więcej

Strony

- Archiwum