Załuż 2013 z atrakcjami

Dwa tygodnie pozostały do pierwszych w tym roku wyścigów górskich, jakie zostaną rozegrane w ramach 39. Międzynarodowego Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego – Załuż 2013. Na kibiców organizator Automobilklub Małopolski w Krośnie przygotował moc atrakcji.

Już w piątek 17 maja sympatyków motoryzacji, tych najmłodszych jak i starszych Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie oraz Automobilklub Małopolski zapraszają na Sanocki rynek, gdzie odbędzie się piknik BRD. W tym miejscu kibice GSMP, oprócz działań dla polepszenia bezpieczeństwa na drogach, będą mogli zobaczyć najnowsze autobusy Autosan, zaprezentowane przez producenta.

Podczas wyścigowego weekendu Stacja Paliw GROSAR staje się oficjalną stacją GSMP Załuż 2013, a restauracja Off Road oficjalnym klubem wyścigowym.

Tegoroczna edycja powraca do kalendarza FIA CEZ Trophy. Oprócz Mistrzostw Europy Strefy Centralnej, wyścig na trasie z Wujskiego na szczyt Gór Słonnych będzie stanowił 1. i 2. rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski oraz 3. i 4. rundę Mistrzostw Słowacji w wyścigach górskich.

Miło nam kolejny raz otwierać sezon górskiego ścigania w Polsce – mówi Marcin Fiejdasz, dyrektor GSMP Załuż. W tym roku dla odmiany, oraz na życzenie zawodników jest to wyścig w Załużu. Tegoroczne zawody dzięki dużemu zaangażowaniu działaczy z Krosna i całego Podkarpacia odzyskały dawną rangę. Jesteśmy bowiem 2. rundą Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej, poza tym oczywiście w Załużu odbędą się rundy GSMP oraz Mistrzostw Słowacji – kończy Fiejdasz.

Na liście zgłoszeń widnieje już w tym momencie kilka bardzo ciekawych nazwisk jak i samochodów. Na inauguracji GSMP pojawią się zawodnicy single seaterów – Robert Steć w F3000, Erich Achs w formule Opel Lotus, zobaczymy samochód Radical oraz żonę Roberta Stecia, Irenę w formule Dallara F394.

Oprócz wspaniałych formuł, które w Załużu startują od 39 lat, zobaczymy historyczne samochody. Kibice zobaczą Alfę Romeo Guilietta, Alfę Romeo GT2000, Audi Quattro, Forda Sierrę Cosworth oraz wiele więcej ciekawych historyków, które zostały zbudowane podczas zimowej przerwy w GSMP.

W FIA CEZ  wystartuje dwukrotny zdobywca tytułu Mistrza sezonu 2011 i 2012 grupy A, Grzegorz Duda.

Na liście zgłoszeń widnieje również Jan Milon w Fabii WRC. Do Załuża powinien przyjechać Martin Kois, który w tym roku startuje w międzynarodowych rundach wyścigów górskich.

Pierwszy termin zgłoszeń kończy się już 10 maja o godzinie 24.00, a zamknięcie listy zgłoszeń już 13 maja o godzinie 24.00. Oficjalną listę zgłoszeń do inauguracji sezonu wyścigów górskich w Polsce poznamy już 15 maja o godzinie 14.00.

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi 39 Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego – Załuż 2013.
http://www.youtube.com/watch?v=i5EueBO_mgc

Do wsparcia GSMP Załuż 2013 przyłączyli się – Kredyty Chwilówki jako sponsor główny, Stacje Paliw GROSAR jako sponsor zawodów. Wsparcie Automobilklub Małopolski w Krośnie otrzymał również od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Miasta Sanok oraz W.O.R.D. w Krośnie.
 

Samochody: 

News

Szkolenie na licencję sędziego sportu samochodowego, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję stopnia II organizowanego przez Global Sport1.... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowanego przez Global Sport1. Termin:07-... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 07.10.2023r., Świdnica
PROGRAM SZKOLENIA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOŚwidnica, 07 października... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023r., Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowany przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej
1. Wyścig Górski Szczawne: zakończenie sezonu wyścigów górskich
Niedzielna odsłona Wyścigu Górskiego Szczawne, podobnie jak sobotnia, należała... więcej
1.Wyścig Górski Szczawne: Waldemar Kluza Mistrzem Polski!
Jeżdżący Mitsubishi Lancerem EVO AMS Waldemar Kluza, zwyciężył w ... więcej
Szczawne: Znakomita frekwencja na finał sezonu
62 kierowców znalazło się na liście zgłoszeń 1 Wyścigu Górskiego Szczawne... więcej
Kurs i egzamin na licencję N-Drift, 18.09.2023, Marki
Harmonogram i Regulamin kursu na licencję N-DRIFT1. Termin: 18 września 2023 (... więcej
Rovanpera i Halttunen najszybsi w Rajdzie Akropolu. Kajetanowicz i Szczepaniak na podium w WRC2 Challenger
Kalle Rovanpera i Jonne Halttunen wygrali 10. rundę sezonu WRC 2023... więcej

Strony

- Archiwum