Wypowiedzi zawodników przed Moris Cup Jahodna

Marcin Słobodzian:
Do Jahodnej wybieram się jako lider grupy N i tą pozycję chciałbym utrzymać aż do końca sezonu. Po występie w GSMP Załuż jestem mocno podbudowany do szybkiej jazdy, a mój apetyt na ten weekend to podwójna wygrana. Nigdy nie miałem jeszcze okazji pojawić się w Jahodnej, więc będzie to mój pierwszy raz… To zupełnie nowy odcinek dla mnie i mam nadzieję, że po piątkowym zapoznaniu i sobotnich treningach szybko przyzwyczaję się do specyfiki trasy Moris Cup. Odcinek jest bardzo ciekawy. Góra jest techniczna, a dół to istna autostrada. Podoba mi się to. Trzeba obrać dobry tor w dolnej części i zacisnąć zęby u góry. Tak naprawdę czas ułoży trzypasmowy odcinek, nad którym muszę popracować. W grupie N pojawi się Peter Jurena, Mateusz Gołek i Wojtek Szulc. Na liście zgłoszeń widnieje 104 zawodników a więc zapowiada się wspaniałe widowisko dla kibiców. Będzie sporo ciekawych historycznych samochodów, mocne auta E1 no i formuły. Trochę mało Polaków na liście zgłoszeń, ale mam nadzieję, że pomimo tego, weekend będzie bardzo udany. Dziękuję moim partnerom, którzy wspierają mnie w tym sezonie: firmie Rodax, Witek Motorsport, Uni-Matic, Flora Kraków, Arispol, Rabaty Budowlane oraz ABART wykładziny. Patronat medialny nad moimi startami w tym sezonie objął portal www.wyscigigorskie.pl. Zapraszam wszystkich kibiców w okolice Koszyc na 3 i 4 rundę GSMP oraz międzynarodowe zawody FIA Cup, Mistrzostwa Europy samochodów historycznych i Mistrzostwa Słowacji.

Grzegorz Kozioł:
Na Jahodnej zaczynałem swoją przygodę z GSMP. To był drugi wyścig w mojej karierze i do tego pechowy. W ubiegłym roku podwójnie wygrałem grupę A i byłem bardzo wysoko w generalce. Od tego czasu wyścig Moris Cup stał się jednym z moich ulubionych, a to dzięki wyjątkowej atmosferze jaka panuje podczas zawodów, Polskim i Słowackim kibicom, jacy dopingują nas co roku na trasie oraz jedynej w swoim rodzaju specyfice trasy. To bardzo ciekawy szeroki odcinek w dolnej części trasy, bardzo techniczny, natomiast od połowy wpadamy w las, gdzie robi się bardzo wąsko, kręto i trzeba skupić się maksymalnie. Mam nadzieję, że w tym roku uda się powalczyć i wygrać grupę A i być jak najwyżej w klasyfikacji generalnej. W walce pojawi się Krzysuek Maszczyk i Rafał Serafinowicz oraz Michal Kovalcik junior w Octavii WRC. O honor powalczę również z Janem Milonem w Fabii WRC, z którym bardzo się lubimy i zawsze jeśli jest okazja rywalizujemy o wygraną. Dziękuję za wsparcie moim sponsorom: firmie Flora z Krakowa, Uni-Matic, Rodax oraz ekipie Witek Motorsport i 4Turbo. W tym sezonie patronat nad moimi startami objął portal www.wyscigigorskie.pl. Zapraszam kibiców na trasę Moris Cup Jahodna już w ten weekend. Z pewnością będę chciał podgryźć zawodników z generalki.

Marcin Gładysz:
Jestem bardzo ciekaw nowej dla mnie trasy. Nie miałem jeszcze okazji pojawić się w Moris Cup Jahodna. Obejrzałem sporo onboardów, analizuję ten odcinek. Jest bardzo specyficzny i trzeba się dobrze przygotować, aby przejechać go bardzo mądrze i z głową. Do zawodów zgłosiło się 105 zawodników, cała czołówka europejska samochodów historycznych, zawodnicy w formułach, a więc mam nadzieję, że walka z tak utytułowanymi zawodnikami będzie czymś wspaniałym. Po Załużu, widzę potencjał w moim Scirocco R. Jest świetnie przygotowane przez Volkswagen Racing Polska. Ja z podjazdu na podjazd jadę szybciej, co pokazują czasy przejazdów. Mój plan na ten rok to pełny sezon GSMP, a do tego chciałem zaliczyć wszystkie międzynarodowe rundy, jakie przy okazji GSMP są zaplanowane w kalendarzu. Podziękowania dla moich sponsorów: VOLKSVAGEN RACING POLSKA, BLACK ENERGY DRINK oraz FIRMY  „ZBUD” z Dąbrowy Tarnowskiej.   Patronat medialny nad startami objęły TVP Kraków, portal internetowy Interia.pl, RDN Małopolska, Tygodnik TEMI oraz portal www.wyscigigorskie.pl. Zapraszam wszystkich do Jahodnej na międzynarodowe wyścigi górskie.

Boczek:
To będzie moja pierwsza Jahodna w karierze, ale trasę zdąrzyłem już poznać. Zrobiliśmy małe zapoznanie i wycieczkę na Słowację. Po wizycie w Górach Wołowskich stwierdzam, że trasa robi wrażenie. Dół to szeroka partia, szybka i techniczna. Las mocno straszył, jednak teraz czuje się bardziej pewny siebie, po kilkukrotnym przejechaniu drogi do Jahodka Ski Resort. Chciałoby się już włączyć do rywalizacji, jednak wiem, że to za wcześnie. Samochód nie jest w pełni przygotowany do walki, ja muszę się jeszcze wiele nauczyć i trenować. Fajnie, że w ramach GSMP mamy okazje startów z zagranicznymi zawodnikami. To pozwala nam znaleźć swoje miejsce, podglądać kolegów z zagranicy i zbierać doświadczenie. Chciałbym bardzo podziękować kibicom za doping jaki otrzymałem wraz z całym zespołem 4Turbo w Załużu i proszę w imieniu wszystkich polskich zawodników o więcej. Powodzenia na trasie w Jahodnej i do zobaczenia podczas wyścigu. Podziękowania należą się również naszemu partnerowi firmie Intercars i Motointegrator, który wspiera cały zespół 4Turbo w GSMP 2014.

Dubai:
Może uda się sprawić sobie i wszystkim niespodziankę podczas Moris Cup Jahodna. Jadę ten wyścig po raz pierwszy. Jedyne co widziałem z trasy to onboardy. W piątek wszystko się okaże. Odcinek bardzo mi się podoba. Jest idealny dla mojego samochodu. W Załużu patelnie nie sprzyjały dociskowi przedniego skrzydła, a na szybkich szerokich partiach bardzo dobrze powinno się sprawdzić. Zdecydowanie wolę górną część trasy między drzewami, gdzie będę czuł się jak ryba w wodzie. Mam mocną konkurencję zagranicznych i krajowych zawodników. Tomek Nagórski, który wygrał Jahodną już dwa razy, Igor Drotar, Jozef Beres czy Michael Jelinek, to wspaniała konkurencja, z wyścigowa historią i ogromnym doświadczeniem. Życzę wszystkim powodzenia i wspaniałego weekendu.


Mateusz Gołek:
Oby tylko dopisała nam pogoda podczas GSMP Jahodna. Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do zagranicznych rund wyścigów górskich, jakie rozegramy w najbliższy weekend w okolicach Koszyc na Słowacji. Po Załużu udało się nam naprawić silnik i właśnie się dociera. Wyścig jedziemy z biegu, bez testów, bez specjalnego przygotowania. Silnik czeka w aucie na pierwsze kilometry jakie przejadę podczas podjazdów treningowych. Na początku byłem trochę przerażony trasą, ale teraz chyba powoli oswajam się z jej specyfiką. Najciekawszy odcinek jest w lesie. To taki odcinek specjalny, drzewa dookoła, ciasne nawroty, to jest to co lubię najbardziej. Chciałbym zdobyć jak najwięcej punktów podczas tych rund. W grupie pojawi się jeszcze Peter Jurena, Marcin Słobodzian i Wojtek Szulc, z którymi będę miał przyjemność powalczyć. Tak jak w Załużu jadę zbierać doświadczenie i uczyć się tras. Na szczęście trasa w dolnej części daje duże bezpieczeństwo i można przez minutę przyzwyczaić się do szybkiej jazdy przed zwężeniem drogi. Potem już tylko zakręt w zakręt i walka o cenne sekundy. W przygotowaniu się do zawodów pomoże nam w piątek Andrzej Lenczowski, z którym popracuję nad prawidłowym torem jazdy. Dziękuję jeszcze raz ekipie 4Turbo, wszystkim, którzy mnie wspierali podczas pierwszego weekendu oraz moim sponsorom: Finish-A, Flexin, ESBE, Synkro, BLOKK, Karton-pak i Thermo-pak. Dziękuję również firmie Motointegrator z grupy Inter Cars. Samochód obsługuje jak zawsze 4Turbo, a patronat medialny objął nad naszymi startami portal www.wyscigigorskie.pl.

Roman Baran:
Mijają prawie trzy tygodnie od mojego pechowego rozpoczęcia sezonu w Załużu. Silnik, który odmówił posłuszeństwa jest odbudowany. Nie chcę za wiele mówić przed startem na Słowacji ,bo sam nie wiem jak tym razem spisze się nowy silnik. Chce bardzo podziękować wszystkim, którzy pomagali mi w odbudowie i przygotowaniu do tych zawodów. Zapraszam wszystkich kibiców do Jahodnej, aby kibicować na trasie wyścigu. Tych, którzy nie mogą przyjechać w okolice Koszyc zapraszam na mojego Facebooka (https://www.facebook.com/RomanBaranRacing ),  gdzie na bieżąco będą umieszczane wyniki oraz inne ciekawe informacje. Chciałbym bardzo podziękować moim partnerom za wsparcie: Szik, Handlopex, Bendix, LRacing, Carrera, B3Studio, wyscigigorskie.pl, Gazeta Codzienna Nowiny, a także najlepszej firmie obsługującej zawodników GSMP, czyli Team Promotion Marketing i PR Sportowy. Do zobaczenia w najbliższy weekend w Jahodnej.

Samochody: 

News

RSMP: Drugi z rzędu triumf – Wróblewski i Wróbel najlepsi w 68. Rajdzie Wisły
Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali... więcej
68. Rajd Wisły: Wróblewski i Wróbel z dużą przewagą po I dniu
Pozycja liderów klasyfikacji generalnej zawodów, 34 sekundy przewagi i... więcej
68. Rajd Wisły: finał sezonu w Beskidach
97 załóg weźmie udział w rozpoczynającej się dziś 68. edycji Rajdu Wisły (... więcej
WSMP: Finisz wyścigowej rywalizacji
Ponad 90 zawodników weźmie udział w ostatnich w tym sezonie wyścigach... więcej
Wyjątkowy finał zawodów driftingowych w Poznaniu. Znamy Mistrza Polski!
W weekend 23-24 września na Torze Poznań zakończyły się zmagania najbardziej... więcej
Szkolenie na licencję sędziego sportu samochodowego, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję stopnia II organizowanego przez Global Sport1.... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowanego przez Global Sport1. Termin:07-... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 07.10.2023r., Świdnica
PROGRAM SZKOLENIA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOŚwidnica, 07 października... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023r., Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowany przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej

Strony

- Archiwum