Wypowiedzi zawodników po 2. Rajdzie Jastrzębskim


Igor Pietrzak:

2. Rajd Jastrzębski zakończyliśmy na mecie, ale nie obyło się bez przygód. Przyjechałem na rajd mocno przeziębiony, więc te dwa dni kosztowały mnie sporo wysiłku. Mimo wszystko, mocno zmotywowani w zapoznanie i start włożyliśmy z Mateuszem dużo pracy. Niestety już od pierwszego odcinka w naszym Clio pojawiły się problemy z hamulcami. Wymusiło to mocno zachowawczą jazdę na pierwszej pętli. Do tego wszystkiego przygoda na dojazdówce kosztowała nas spóźnienie na PKC, więc początek zdecydowanie nie należał do udanych. W tym miejscu muszę podziękować naszemu zespołowi za doskonałą pracę. Na serwisie udało się naprawić usterkę i od tej chwili samochód spisywał się doskonale. Na drugiej pętli wszystko zaczęło się w końcu układać i mieliśmy z jazdy dużo przyjemności. Mistrzostwa Śląska zakończyły się naprawdę dobrym rajdem i na poziomie, za który organizator zasłużył na słowa uznania. Pierwszy odcinek pamiętam z zeszłego roku, ale OS Bzie bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Odcinki miały inną charakterystykę, więc na swój sposób były wymagające. Problemy przekreśliły szansę na dobry wynik, ale pod względem przygotowań do Rajdu Dolnośląskiego weekend musimy uznać za udany. Dziękuje Mateuszowi za dobrą pracę, a kibicom za wsparcie.

Mateusz Martynek:
Ostatnia runda RSMŚl zawitała po raz drugi do Jastrzębia-Zdroju, a bliskość rajdu z moim rodzinnym Cieszynem sprawiła, że była to dla mnie prawie domowa impreza.
Cykl zakończył się mocnym akcentem. Organizator przygotował dwa odcinki przejeżdżane, aż czterokrotnie.  Obydwie próby sporo się od siebie różniły, ale ich poziom trudności był wysoki. Wszystko przez dużą ilość podbić i bardzo śliski asfalt, na który dodatkowo naniesione było sporo brudu. Nie trudno było popełnić błąd, a wystarczy zresztą popatrzeć na listę załóg, które odpadły z rywalizacji. Duży nacisk położyliśmy na dokładne zapoznanie z trasą i opisaliśmy wszystkie chytre miejsca. Na początku rajdu dopadł nas pech, ale później każdy kolejny odcinek to coraz szybsza jazda. Dziękuję Igorowi za dwa wspólne starty w Mistrzostwach Śląską. Z rajdu na rajd jego tempo było coraz lepsze, a jazda sprawiała mu dużą przyjemność! Najważniejsze, że cały czas się rozwija, a myślę, że gdy tylko wsiądzie w topowy samochód to będzie bardzo szybki.

Grzegorz Miksa:

Od mety dzieliły nas zaledwie dwa odcinki, kiedy uderzyliśmy tylnym kołem o betonowy murek. Skończyło się pękniętą oponą i jazdą na feldze. Na szczęście udało się nam odrobić straty i zająć wysoką pozycję w klasyfikacji generalnej. Dziękuję kibicom, którzy dopingowali naszą załogę w czasie rajdów oraz wszystkim, którzy wspierali nas w tym sezonie, szczególnie Sponsorom i Partnerom: firmie Bielmar, Ulter, Usuwanie wgnieceń bez lakierowania – Marcin Walczak, Prolet Serwis, sieci kin Helios, Radiu Bielsko, Radiu Express oraz portalowi bb365.info!

Łukasz Pieniążek:

Moje rajdowe marzenie się spełniło! Zdobyliśmy tytuł mistrzowski w pierwszym sezonie startów. Cel na 2014 rok został w 100% zrealizowany. Jestem bardzo szczęśliwy! Chciałbym podziękować całej mojej rodzinie, w szczególności mojemu Tacie, który jest z nami na każdym rajdzie i przeżywa wszystko bardziej niż ja (śmiech), mojej ukochanej, całemu zespołowi LP RALLY TEAM, firmie GG-Car Serwis za przygotowanie bezawaryjnego samochodu oraz wszystkim kibicom, którzy dopingowali nas na odcinkach! Wielkie dzięki również dla naszych sponsorów, firmy Bastal, El-Q, Złompol, Storkpharm i GB promotion, bez których nasze starty nie byłyby możliwe.


Ryszard Ciupka:

To wielki sukces dla Łukasza i całego zespołu LP Rally Team. W ciągu sezonu udało się ukończyć wszystkie rundy, dwie z nich wygraliśmy, na jednej zajęliśmy drugie miejsce. Dziękuję zespołowi, naszym partnerom i wszystkim, którzy nas wspierali w tej drodze do mistrzostwa!

Samochody: 
Share

News

Mocna obsada ORLEN Baja Poland 2019
(23.08.2019) Terranova, Przygoński, Wasiliew, Hołowczyc – to nazwiska... więcej
500 wyścig DTM na Niemieckim torze Lausitzring
W najbliższy weekend odbędzie się jubileuszowy 500 wyścig DTM na Niemieckim... więcej
Polacy wśród faworytów – ORLEN Baja Poland już za tydzień
(20.08.2019) Blisko 100 zgłoszeń otrzymali organizatorzy ORLEN Baja Poland... więcej
22 Grand Prix Sopot - Gdynia: Weekend w Sopocie kolejnym sukcesem Szymona Łukaszczyka
Niedzielna odsłona 22 Grand Prix Sopot – Gdynia , będąca 10 Rundą... więcej
22 Grand Prix Sopot – Gdynia: Szymon Łukaszczyk znowu wygrywa wyścig
Szymon Łukaszczyk (Mitsubishi Lancer EVO V AMS) zwyciężył w sobotniej, 9... więcej
22 Grand Prix Sopot – Gdynia: Gwiazdy motorsportu przy sopockim Molo
Komplet 58 kierowców zgłoszonych do 22 Grand Prix Sopot – Gdynia pojawił... więcej
GSMP: Nadmorskie wyścigi „górali”
W dniach 16-18 sierpnia, jako podwójna runda Górskich Samochodowych Mistrzostw... więcej
Historyczne samochody, mocne tempo – Motul HRSMP po Rajdzie Rzeszowskim
Wymagająca trasa, kłopoty faworytów, sukcesy debiutantów i niespodziewane... więcej
28. RAJD RZESZOWSKI - Grzegorz Grzyb po raz czwarty triumfuje w Rzeszowie
(10.08.2019) Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (Skoda Fabia R5) triumfowali w 28.... więcej

Strony

- Archiwum