Wypowiedzi zawodników po 2. Rajdzie Jastrzębskim


Igor Pietrzak:

2. Rajd Jastrzębski zakończyliśmy na mecie, ale nie obyło się bez przygód. Przyjechałem na rajd mocno przeziębiony, więc te dwa dni kosztowały mnie sporo wysiłku. Mimo wszystko, mocno zmotywowani w zapoznanie i start włożyliśmy z Mateuszem dużo pracy. Niestety już od pierwszego odcinka w naszym Clio pojawiły się problemy z hamulcami. Wymusiło to mocno zachowawczą jazdę na pierwszej pętli. Do tego wszystkiego przygoda na dojazdówce kosztowała nas spóźnienie na PKC, więc początek zdecydowanie nie należał do udanych. W tym miejscu muszę podziękować naszemu zespołowi za doskonałą pracę. Na serwisie udało się naprawić usterkę i od tej chwili samochód spisywał się doskonale. Na drugiej pętli wszystko zaczęło się w końcu układać i mieliśmy z jazdy dużo przyjemności. Mistrzostwa Śląska zakończyły się naprawdę dobrym rajdem i na poziomie, za który organizator zasłużył na słowa uznania. Pierwszy odcinek pamiętam z zeszłego roku, ale OS Bzie bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Odcinki miały inną charakterystykę, więc na swój sposób były wymagające. Problemy przekreśliły szansę na dobry wynik, ale pod względem przygotowań do Rajdu Dolnośląskiego weekend musimy uznać za udany. Dziękuje Mateuszowi za dobrą pracę, a kibicom za wsparcie.

Mateusz Martynek:
Ostatnia runda RSMŚl zawitała po raz drugi do Jastrzębia-Zdroju, a bliskość rajdu z moim rodzinnym Cieszynem sprawiła, że była to dla mnie prawie domowa impreza.
Cykl zakończył się mocnym akcentem. Organizator przygotował dwa odcinki przejeżdżane, aż czterokrotnie.  Obydwie próby sporo się od siebie różniły, ale ich poziom trudności był wysoki. Wszystko przez dużą ilość podbić i bardzo śliski asfalt, na który dodatkowo naniesione było sporo brudu. Nie trudno było popełnić błąd, a wystarczy zresztą popatrzeć na listę załóg, które odpadły z rywalizacji. Duży nacisk położyliśmy na dokładne zapoznanie z trasą i opisaliśmy wszystkie chytre miejsca. Na początku rajdu dopadł nas pech, ale później każdy kolejny odcinek to coraz szybsza jazda. Dziękuję Igorowi za dwa wspólne starty w Mistrzostwach Śląską. Z rajdu na rajd jego tempo było coraz lepsze, a jazda sprawiała mu dużą przyjemność! Najważniejsze, że cały czas się rozwija, a myślę, że gdy tylko wsiądzie w topowy samochód to będzie bardzo szybki.

Grzegorz Miksa:

Od mety dzieliły nas zaledwie dwa odcinki, kiedy uderzyliśmy tylnym kołem o betonowy murek. Skończyło się pękniętą oponą i jazdą na feldze. Na szczęście udało się nam odrobić straty i zająć wysoką pozycję w klasyfikacji generalnej. Dziękuję kibicom, którzy dopingowali naszą załogę w czasie rajdów oraz wszystkim, którzy wspierali nas w tym sezonie, szczególnie Sponsorom i Partnerom: firmie Bielmar, Ulter, Usuwanie wgnieceń bez lakierowania – Marcin Walczak, Prolet Serwis, sieci kin Helios, Radiu Bielsko, Radiu Express oraz portalowi bb365.info!

Łukasz Pieniążek:

Moje rajdowe marzenie się spełniło! Zdobyliśmy tytuł mistrzowski w pierwszym sezonie startów. Cel na 2014 rok został w 100% zrealizowany. Jestem bardzo szczęśliwy! Chciałbym podziękować całej mojej rodzinie, w szczególności mojemu Tacie, który jest z nami na każdym rajdzie i przeżywa wszystko bardziej niż ja (śmiech), mojej ukochanej, całemu zespołowi LP RALLY TEAM, firmie GG-Car Serwis za przygotowanie bezawaryjnego samochodu oraz wszystkim kibicom, którzy dopingowali nas na odcinkach! Wielkie dzięki również dla naszych sponsorów, firmy Bastal, El-Q, Złompol, Storkpharm i GB promotion, bez których nasze starty nie byłyby możliwe.


Ryszard Ciupka:

To wielki sukces dla Łukasza i całego zespołu LP Rally Team. W ciągu sezonu udało się ukończyć wszystkie rundy, dwie z nich wygraliśmy, na jednej zajęliśmy drugie miejsce. Dziękuję zespołowi, naszym partnerom i wszystkim, którzy nas wspierali w tej drodze do mistrzostwa!

Samochody: 
Share

News

Biuletyn PZM Nr 14 - Kwiecień 2019
Po zimowej przerwie wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy wiosny. Do życia... więcej
Kurs na licencje B,C , BC Junior - Tor Kielce 05-06.05.2019
1. Termin:05  - 06.05 2019 r. ( niedziela i poniedziałek)2. Miejsce:Tor... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2018 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
KIA PLATINUM CUP – Debiutanci powalczą ze starą gwardią
Dwóch debiutantów: 15-latek oraz kierowca z Węgier, pojawiło się na tegorocznej... więcej
Ponad 20 historycznych samochodów w Rajdzie Świdnickim - Krause. Rusza sezon Motul HRSMP
Porsche 911 SC i broniący tytułu Piotr Zaleski otwierają listę zgłoszeń do... więcej
Sezon rajdów terenowych otwarty! - Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie 2019
W miniony weekend w Drawsku Pomorskiem otworzony został sezon rajdów... więcej
Kurs na licencje B,C , BC JUNIOR - Bydgoszcz 19-20.04.2019
1. Termin:19 – 20 kwiecień 2019 (piątek, sobota)2. Miejsce:19 kwiecień... więcej
Kurs na licencje BC,BC Junior - Tor Poznań 13-14.04.2019
1. Termin:13-14 kwietnia 2019r. ( sobota, niedziela)2. Miejsce:13-14 kwietnia... więcej

Strony

- Archiwum