Ważne zmiany, Poland National Team robi krok do przodu

Miniony sezon w rajdach terenowych przyniósł polskim kibicom sportów motorowych wiele radości. Puchar Świata zdobyli Krzysztof Hołowczyc i Rafał Sonik, a Jakub Przygoński zajął trzecie miejsce w cyklu mistrzostw świata. W obliczu zbliżającego się Dakaru przyszedł czas podsumowań i zmian. W środę kierowcy, piloci i menedżerowie wszystkich zespołów tworzących reprezentację spotkali się w Warszawie, by powołać do życia Spółkę Akcyjną i Stowarzyszenie Poland National Team.

Reprezentacja Polski w rajdach terenowych powstała w listopadzie 2012 roku i już po miesiącu istnienia, kierowcy znad Wisły po raz pierwszy wystartowali w Dakarze pod wspólną, biało-czerwoną banderą. Rok później inicjatorzy utworzenia Poland National Team postanowili zrobić kolejny krok. – Zostanie powołana Spółka Akcyjna oraz Stowarzyszenie Poland National Team. Zadaniem tej pierwszej będzie pozyskiwanie funduszy na starty zawodników ze Stowarzyszenia. Będzie to projekt długofalowy, który znając determinację inicjatorów przedsięwzięcia, Piotra Beaupre i Rafała Sonika, przyczyni się do rozwoju sportów motorowych w naszym kraju – mówił prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski.

- Powołanie Spółki Akcyjnej i Stowarzyszenia wydaje się najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia relacji ze sponsorami. Prowadzimy rozmowy z największymi firmami w kraju, które już zadeklarowały chęć współpracy z rajdową reprezentacją Polski. Poland National Team jest doskonałym produktem marketingowym, bo jako drużyna zawsze wygrywamy. W ostatnich latach 80 proc. polskich kierowców dojeżdżało do mety Dakaru, a to oznacza, że byli zwycięzcami – podkreślał Piotr Beaupre.

W minionym sezonie sukcesów Biało-Czerwonych nie brakowało. Po bardzo udanym Dakarze, Puchar Świata wywalczyli Krzysztof Hołowczyc i Rafał Sonik. „Hołek” zapisał się na kartach historii jako pierwszy Polak za kierownicą samochodu, który sięgnął po to trofeum. Krakowski quadowiec pozycję numer jeden na świecie wywalczył już po raz drugi. Jeśli do tego dodać trzecie miejsce w mistrzostwach świata Jakuba Przygońskiego i świetną postawę Adama Małysza z Rafałem Martonem, Marka Dąbrowskiego z Jackiem Czachorem, czy prowadzących ciężarówkę Jarosława Kazberuka i Robina Szustkowskiego, okazuje się, że jeszcze nigdy nie mieliśmy tylu szans na miejsca w ścisłej czołówce Dakaru.

- To najlepszy moment, żeby zrobić krok do przodu. Jesteśmy silni jako drużyna narodowa. Tylko razem możemy pozyskać największych partnerów. Zeszłoroczny Dakar pokazał jaki ten projekt ma potencjał. Teraz mamy w składzie dwóch zdobywców Pucharu Świata, ale może za rok całe podium będzie polskie? – mówił Rafał Sonik.

Podczas spotkania w Centrum Olimpijskim PKOl obecni byli zawodnicy, ich przedstawiciele oraz menedżerowie. Polski Związek Motorowy, obok prezesa Andrzeja Witkowskiego reprezentował jego zastępca Michał Sikora. Przedstawiony został także nowy prezes PNT Cezary Chmielewski. W najbliższych dniach zostaną podpisane umowy, powołujące do życia zarówno Spółkę Akcyjną, jak i Stowarzyszenie Poland National Team.

Samochody: 
Share

News

Najszybsi kierowcy wyścigowi powracają nad morze
Grand Prix Sopot Gdynia od początku istnienia imprezy cieszyło się sporą... więcej
Luty i Celiński zwyciężają w Rzeszowie czwarty raz z rzędu! (Motul HRSMP)
Zmagania załóg w historycznych samochodach rajdowych na Podkarpaciu dobiegły... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: czwarty raz Grzyba
Grzegorz Grzyb i Adam Binięda (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali Marma 31. Rajd... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: Grzyb i Binięda prowadzą po I etapie
Dwukrotny mistrz Polski Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia Rally2 evo), pilotowany... więcej
Szkolenie na licencję RN, 13-14.08.2022 r., Świdnica
PROGRAM kursu na licencję RN organizowanego przez Global Sport1. Termin:13-14.... więcej
Mistrzostwa Polski i Słowacji w Rzeszowie – dziś rusza Marma 31. Rajd Rzeszowski
Mistrzostwa Polski i Słowacji w Rzeszowie – dziś rusza Marma 31. Rajd... więcej
Bolidy Polaków zdominowały Kategorię 2 w GSMP
Od kilku lat w Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, w Kategorii 2 –... więcej
Szkolenie na licencję RN, 27-28.08.2022 r., Krosno
Program kursu na licencję RN organizowany przez Automobilklub Krośnieński.... więcej

Strony

- Archiwum