Ważne zmiany, Poland National Team robi krok do przodu

Miniony sezon w rajdach terenowych przyniósł polskim kibicom sportów motorowych wiele radości. Puchar Świata zdobyli Krzysztof Hołowczyc i Rafał Sonik, a Jakub Przygoński zajął trzecie miejsce w cyklu mistrzostw świata. W obliczu zbliżającego się Dakaru przyszedł czas podsumowań i zmian. W środę kierowcy, piloci i menedżerowie wszystkich zespołów tworzących reprezentację spotkali się w Warszawie, by powołać do życia Spółkę Akcyjną i Stowarzyszenie Poland National Team.

Reprezentacja Polski w rajdach terenowych powstała w listopadzie 2012 roku i już po miesiącu istnienia, kierowcy znad Wisły po raz pierwszy wystartowali w Dakarze pod wspólną, biało-czerwoną banderą. Rok później inicjatorzy utworzenia Poland National Team postanowili zrobić kolejny krok. – Zostanie powołana Spółka Akcyjna oraz Stowarzyszenie Poland National Team. Zadaniem tej pierwszej będzie pozyskiwanie funduszy na starty zawodników ze Stowarzyszenia. Będzie to projekt długofalowy, który znając determinację inicjatorów przedsięwzięcia, Piotra Beaupre i Rafała Sonika, przyczyni się do rozwoju sportów motorowych w naszym kraju – mówił prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski.

- Powołanie Spółki Akcyjnej i Stowarzyszenia wydaje się najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia relacji ze sponsorami. Prowadzimy rozmowy z największymi firmami w kraju, które już zadeklarowały chęć współpracy z rajdową reprezentacją Polski. Poland National Team jest doskonałym produktem marketingowym, bo jako drużyna zawsze wygrywamy. W ostatnich latach 80 proc. polskich kierowców dojeżdżało do mety Dakaru, a to oznacza, że byli zwycięzcami – podkreślał Piotr Beaupre.

W minionym sezonie sukcesów Biało-Czerwonych nie brakowało. Po bardzo udanym Dakarze, Puchar Świata wywalczyli Krzysztof Hołowczyc i Rafał Sonik. „Hołek” zapisał się na kartach historii jako pierwszy Polak za kierownicą samochodu, który sięgnął po to trofeum. Krakowski quadowiec pozycję numer jeden na świecie wywalczył już po raz drugi. Jeśli do tego dodać trzecie miejsce w mistrzostwach świata Jakuba Przygońskiego i świetną postawę Adama Małysza z Rafałem Martonem, Marka Dąbrowskiego z Jackiem Czachorem, czy prowadzących ciężarówkę Jarosława Kazberuka i Robina Szustkowskiego, okazuje się, że jeszcze nigdy nie mieliśmy tylu szans na miejsca w ścisłej czołówce Dakaru.

- To najlepszy moment, żeby zrobić krok do przodu. Jesteśmy silni jako drużyna narodowa. Tylko razem możemy pozyskać największych partnerów. Zeszłoroczny Dakar pokazał jaki ten projekt ma potencjał. Teraz mamy w składzie dwóch zdobywców Pucharu Świata, ale może za rok całe podium będzie polskie? – mówił Rafał Sonik.

Podczas spotkania w Centrum Olimpijskim PKOl obecni byli zawodnicy, ich przedstawiciele oraz menedżerowie. Polski Związek Motorowy, obok prezesa Andrzeja Witkowskiego reprezentował jego zastępca Michał Sikora. Przedstawiony został także nowy prezes PNT Cezary Chmielewski. W najbliższych dniach zostaną podpisane umowy, powołujące do życia zarówno Spółkę Akcyjną, jak i Stowarzyszenie Poland National Team.

Samochody: 
Share

News

17 załóg w finale sezonu Motul HRSMP
66. edycja Rajdu Wisły – jednego z najstarszych i najbardziej znanych... więcej
Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk Mistrzami Polski!
Na rajdzie Koszyc nie było niespodzianek. Liderzy klasyfikacji pewnie wygrali... więcej
Zwroty akcji na Słowacji – zagraniczna runda Motul HRSMP dla Lutego i Celińskiego
To nie był wyłącznie słodki rajd dla duetu Luty/Celiński. Długa jazda za... więcej
Rajd Hiszpanii 2021: Kajetanowicz i Szczepaniak na podium! Polacy nowymi liderami kategorii WRC 3!
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wywalczyli piąte podium w swoim... więcej
Świetne tempo i awans Kajetanowicza!
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrali w swojej kategorii finałową... więcej
Rajd Hiszpanii 2021: Kajetanowicz w walce na ułamki sekund
Dobiegł końca długi, mierzący ponad 112 kilometrów pierwszy etap Rajdu... więcej
Finał sezonu ProfiAuto RSMP w Koszycach
Finałowy rajd sezonu 2021 ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski... więcej
Rusza Rajd Hiszpanii, Kajetanowicz gotowy do walki!
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, wiceliderzy Rajdowych Mistrzostw... więcej
Szkolenie na licencję sędziowską, 23-24.10.2021 r., Olsztyn
KURS - SZKOLENIE  KANDYDATÓW NA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGO ... więcej

Strony

- Archiwum