Rekordzista Rzeszowskiego

W 40 starcie w RSMP, Bryan Bouffier odniósł dwudzieste zwycięstwo. Rekordzista Rzeszowskiego, Francuz z Die czwarty raz triumfował w rajdzie, w którym 11 lat temu debiutował w mistrzostwach Polski. Ford Fiesta Proto Bouffiera i Thibaulta de la Haye drugi raz z rzędu pokonał Fiesty R5 polskiej czołówki. Wiceliderzy RSMP, Łukasz Habaj i Piotr Woś stracili do zwycięzców 7,4 sekundy. Grzegorz Grzyb i Robert Hundla stanęli na trzecim stopniu podium (+46,5). Po odliczeniu jednej rundy, na półmetku RSMP prowadzi Bouffier (69) przed Habajem (66), Grzybem (63), Kucharem (43) i Oleksowiczem (42).

Maciek Oleksowicz i Michał Kuśnierz pierwszy raz wygrali Power Stage. Na Nowym Świecie, załoga Motointegrator Castrol TRW wyprzedziła Habaja (+0,6), Kuchara (+1,3), Bouffiera (+2,8), Grzyba (+3,2) i Byśkiniewicza (+3,2). Oleksowicz zajął piąte miejsce w rajdzie, za Tomaszem Kucharem. Tomasz Kasperczyk był szósty.

Jan Chmielewski i Jacek Nowaczewski, zwycięzcy klasy 3, widnieją na siódmej pozycji w generalce. Za sobą mają Dariusza Polońskiego i Grzegorza Dobosza, najlepszych w klasie 4. Grzegorz Musz dojechał na drugim miejscu w klasie 3. Mariusz Stec, drugi w Open N za Bouffierem, zamknął czołową dziesiątkę.

Jedenasty Jacek Jurecki był drugi w klasie 4. Dwunasty był Łukasz Byśkiniewicz, uzupełniając pierwszą trójkę klasy 3. Łukasz Pieniążek zajął czternaste miejsce, za Janosem Puskadim, trzecie w klasie 4. Piętnasty Artur Banasiewicz był trzeci w Open N.

W Open 2WD samotnie do mety dojechał Robert Halicki. Rywalizację w 4F wygrał Paweł Suchorzebski. Trójkę skompletowali Sławomir Strychalski (+1:23,3) oraz Paweł Biegun (+1:34.9). Klasę 4N wygrał Janusz Knopt. Kolejne miejsca zajęli Hubert Palider (+1:17,4) i Paweł Krysiak (+2:55.8). W HR3 najszybszy był Piotr Pluta, za którym znaleźli się Paweł Winczaszek (+6:18,4) oraz Adam Sidor (+6:35,5). Bartłomiej Fizia triumfował w HR4. Michał Kozłowski stracił do niego 9,1s, a Maciej Rawski 53,1s.

Samochody: 
Share

News

Weekend Karola Krupy
Karol Krupa (Borg Warner Polish Racing Team, Skoda Fabia CT) podczas... więcej
Piąta wygrana Karola Krupy w tym sezonie
Karol Krupa (Skoda Fabia CT) lider klasyfikacji generalnej Górskich... więcej
Columna Medica Baja Poland - najtrudniejszy i najważniejszy rajd w sezonie
Światowa czołówka kierowców i najszybsze terenowe auta - to nas czeka na... więcej
Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia: emocje gwarantowane
Mimo, iż starty bolidów na trasie Sopot – Gdynia są od lat motorsportową... więcej
Najszybsi kierowcy wyścigowi powracają nad morze
Grand Prix Sopot Gdynia od początku istnienia imprezy cieszyło się sporą... więcej
Luty i Celiński zwyciężają w Rzeszowie czwarty raz z rzędu! (Motul HRSMP)
Zmagania załóg w historycznych samochodach rajdowych na Podkarpaciu dobiegły... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: czwarty raz Grzyba
Grzegorz Grzyb i Adam Binięda (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali Marma 31. Rajd... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: Grzyb i Binięda prowadzą po I etapie
Dwukrotny mistrz Polski Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia Rally2 evo), pilotowany... więcej

Strony

- Archiwum