Ponad setka załóg. Rossetti w barwach Automobilklubu Polski

Rajd Barbórka tradycyjnie przyciąga najlepszych kierowców z kraju i zagranicy. W tym roku na liście zgłoszeń znajduje się ponad sto załóg, z czego ponad trzydziestu kierowców wystartuje w Barbórce Legend. Na trasie tegorocznego rajdu znów zobaczymy najwspanialsze samochody, legendarne nazwiska i marki znane z rajdowych tras całego świata.

W jubileuszowej, 50. edycji  Rajdu Barbórka wystartuje cała krajowa czołówka. Na liście zgłoszonych załóg nie mogło zabraknąć takich nazwisk, jak Kajetan Kajetanowicz, Tomasz Kuchar, Grzegorz Grzyb, Michał Bębenek, Michał Sołowow czy Maciej Oleksowicz. Taki skład jest gwarancją niesamowitych emocji, walki do ostatniego metra każdego odcinka specjalnego i przede wszystkim świetnej zabawy. W ubiegłym roku losy zwycięstwa w klasyfikacji generalnej ważyły się niemal do ostatniego nawrotu na Karowej. Cały rajd wygrał wtedy francuski mistrz Polski sprzed kilku sezonów, Bryan Bouffier, a kultowy pojedynek na OS Karowa padł łupem aktualnego mistrza Polski, Kajetana Kajetanowicza.

W tym roku, obok najlepszych kierowców z krajowego podwórka, na starcie Barbórki staną także goście z zagranicy. Jednym z nich będzie Luca Rossetti, trzykrotny rajdowy mistrz Europy. Razem z Matteo Chiarcossim pojadą Peugeotem 207 i bez wątpienia będą jednymi z poważnych pretendentów do wygranej. Rossetti przyjedzie do Warszawy na zaproszenie Automobilkubu Polski i w rajdzie wystartuje w barwach AP. 

Swój udział w 50. Rajdzie Barbórka zapowiedzieli także aktualni mistrzowie Włoch (samochody z napędem na jedną oś), Simone Campedelli i Danillo Fappani. Bardzo doświadczona załoga ma za sobą wiele startów w rajdach zaliczanych do cyklu mistrzostw Europy czy serialu IRC i Włosi w Warszawie także mogą sprawić sporą niespodziankę.

W pierwszy weekend grudnia na trasach odcinków specjalnych nie zabraknie Inessy Tuszkanowej, znanej na całym świecie ukraińskiej fotomodelki znanej z ogromnej pasji do sportów motorowych. Inessa już rok temu wystartowała w Rajdzie Barbórka, a przejazdem na odcinku Karowa zdobyła serca nie tylko rajdowych fanów.
Warto przypomnieć również o jednej z najgłośniejszych medialnych postaci ostatnich miesięcy. Wizyta Felixa Baumgartnera, człowieka, który „spadł ze stratosfery”, to jedna z większych atrakcji tegorocznej Barbórki. Austriak wystartuje samochodem Subaru Impreza, a jego udział w rajdzie jest współorganizowany przez Automobilklub Polski.
Nie zapominajmy, że na trasie Barbórki będziemy podziwiać nie tylko znakomitych kierowców, ale także samochody, które królują, lub przed laty królowały na rajdowych odcinkach. Grudniowy rajd to jedna z niewielu okazji, by z bliska przyjrzeć się takim maszynom, jak choćby Citroen C4 WRC, Mitsubishi Lancer WRC, Totyota Celica Turbo 4 WD czy Lancia Delta Integrale.

HARMONOGRAM 50. RAJDU BARBÓRKA

Piątek, 30.11
Badania kontrolne
CH BEMOWO, 14:30 – 20:00

Sobota, 1.12
OS 1 Twierdza Cytadela 8:00 - 12:00
OS 2 Tor Służewiec 9:00 – 13:00
SERWIS Bemowo 9:30 – 15:30
OS 3 Bemowo 10:30 – 14:30
KAROWA Przejazdy pokazowe 16:00
OS Kryterium Karowa 17:30

Więcej informacji na stronie internetowej rajdu www.barborka.pl

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Szkolenie Sędziów Sportu Samochodowego – licencja st. II
SZKOLENIE Sędziów Sportu Samochodowego – licencja st. II1. Termin:23 luty... więcej
Kurs na licencje B,C i B,C Junior
HARMONOGRAM I ZASADY ORGANIZACJI KURSU DLA KANDYDATÓW UBIEGAJĄCYCH SIĘO... więcej
Kurs na licencje B,C , BC JUNIOR
Kurs na licencje B,C , BC JUNIOR1. Termin:      ... więcej
Robert Kubica odwiedził Warszawę
Robert Kubica, który w tym roku będzie bronił barw zespołu Williams Racing,... więcej
Gosia Rdest i Natalia Kowalska przeszły kolejny etap eliminacji do W Series!
Gosia Rdest oraz Natalia Kowalska znalazły się wśród 28 zawodniczek, które... więcej
Kurs na licencję RN 23-24.02.2019 r. Tychy
Kurs na certyfikat i licencję RN 23-24.02.2019 r. Tychy1. Termin: 23-24.02.2019... więcej
ORLEN Team podsumował 41. rajd Dakar
Kuba Przygoński zajął 4. miejsce w klasyfikacji samochodów, Adam Tomiczek... więcej
Kurs na licencje BC, BC JUNIOR
1. Termin: 22 – 23 luty 2019 (piątek, sobota),2. Miejsce:22 luty 2019... więcej
Kurs na licencje BC, BC Junior
1. Termin:02-03 lutego 2019r. (sobota, niedziela),2. Miejsce: 02-03 lutego -... więcej

Strony

- Archiwum