Ponad setka załóg. Rossetti w barwach Automobilklubu Polski

Rajd Barbórka tradycyjnie przyciąga najlepszych kierowców z kraju i zagranicy. W tym roku na liście zgłoszeń znajduje się ponad sto załóg, z czego ponad trzydziestu kierowców wystartuje w Barbórce Legend. Na trasie tegorocznego rajdu znów zobaczymy najwspanialsze samochody, legendarne nazwiska i marki znane z rajdowych tras całego świata.

W jubileuszowej, 50. edycji  Rajdu Barbórka wystartuje cała krajowa czołówka. Na liście zgłoszonych załóg nie mogło zabraknąć takich nazwisk, jak Kajetan Kajetanowicz, Tomasz Kuchar, Grzegorz Grzyb, Michał Bębenek, Michał Sołowow czy Maciej Oleksowicz. Taki skład jest gwarancją niesamowitych emocji, walki do ostatniego metra każdego odcinka specjalnego i przede wszystkim świetnej zabawy. W ubiegłym roku losy zwycięstwa w klasyfikacji generalnej ważyły się niemal do ostatniego nawrotu na Karowej. Cały rajd wygrał wtedy francuski mistrz Polski sprzed kilku sezonów, Bryan Bouffier, a kultowy pojedynek na OS Karowa padł łupem aktualnego mistrza Polski, Kajetana Kajetanowicza.

W tym roku, obok najlepszych kierowców z krajowego podwórka, na starcie Barbórki staną także goście z zagranicy. Jednym z nich będzie Luca Rossetti, trzykrotny rajdowy mistrz Europy. Razem z Matteo Chiarcossim pojadą Peugeotem 207 i bez wątpienia będą jednymi z poważnych pretendentów do wygranej. Rossetti przyjedzie do Warszawy na zaproszenie Automobilkubu Polski i w rajdzie wystartuje w barwach AP. 

Swój udział w 50. Rajdzie Barbórka zapowiedzieli także aktualni mistrzowie Włoch (samochody z napędem na jedną oś), Simone Campedelli i Danillo Fappani. Bardzo doświadczona załoga ma za sobą wiele startów w rajdach zaliczanych do cyklu mistrzostw Europy czy serialu IRC i Włosi w Warszawie także mogą sprawić sporą niespodziankę.

W pierwszy weekend grudnia na trasach odcinków specjalnych nie zabraknie Inessy Tuszkanowej, znanej na całym świecie ukraińskiej fotomodelki znanej z ogromnej pasji do sportów motorowych. Inessa już rok temu wystartowała w Rajdzie Barbórka, a przejazdem na odcinku Karowa zdobyła serca nie tylko rajdowych fanów.
Warto przypomnieć również o jednej z najgłośniejszych medialnych postaci ostatnich miesięcy. Wizyta Felixa Baumgartnera, człowieka, który „spadł ze stratosfery”, to jedna z większych atrakcji tegorocznej Barbórki. Austriak wystartuje samochodem Subaru Impreza, a jego udział w rajdzie jest współorganizowany przez Automobilklub Polski.
Nie zapominajmy, że na trasie Barbórki będziemy podziwiać nie tylko znakomitych kierowców, ale także samochody, które królują, lub przed laty królowały na rajdowych odcinkach. Grudniowy rajd to jedna z niewielu okazji, by z bliska przyjrzeć się takim maszynom, jak choćby Citroen C4 WRC, Mitsubishi Lancer WRC, Totyota Celica Turbo 4 WD czy Lancia Delta Integrale.

HARMONOGRAM 50. RAJDU BARBÓRKA

Piątek, 30.11
Badania kontrolne
CH BEMOWO, 14:30 – 20:00

Sobota, 1.12
OS 1 Twierdza Cytadela 8:00 - 12:00
OS 2 Tor Służewiec 9:00 – 13:00
SERWIS Bemowo 9:30 – 15:30
OS 3 Bemowo 10:30 – 14:30
KAROWA Przejazdy pokazowe 16:00
OS Kryterium Karowa 17:30

Więcej informacji na stronie internetowej rajdu www.barborka.pl

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2018 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Biuletyn PZM Nr 14 - Kwiecień 2019
Po zimowej przerwie wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy wiosny. Do życia... więcej
Kurs na licencje B,C , BC Junior - Tor Kielce 05-06.05.2019
1. Termin:05  - 06.05 2019 r. ( niedziela i poniedziałek)2. Miejsce:Tor... więcej
KIA PLATINUM CUP – Debiutanci powalczą ze starą gwardią
Dwóch debiutantów: 15-latek oraz kierowca z Węgier, pojawiło się na tegorocznej... więcej
Ponad 20 historycznych samochodów w Rajdzie Świdnickim - Krause. Rusza sezon Motul HRSMP
Porsche 911 SC i broniący tytułu Piotr Zaleski otwierają listę zgłoszeń do... więcej
Sezon rajdów terenowych otwarty! - Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie 2019
W miniony weekend w Drawsku Pomorskiem otworzony został sezon rajdów... więcej
Kurs na licencje B,C , BC JUNIOR - Bydgoszcz 19-20.04.2019
1. Termin:19 – 20 kwiecień 2019 (piątek, sobota)2. Miejsce:19 kwiecień... więcej
Kurs na licencje BC,BC Junior - Tor Poznań 13-14.04.2019
1. Termin:13-14 kwietnia 2019r. ( sobota, niedziela)2. Miejsce:13-14 kwietnia... więcej

Strony

- Archiwum