Obronić tytuł

W dniach 11-13 maja w węgierskim Kapuvárze odbędzie się rajd XLavina IV. Rábaköz Cup, który zainauguruje tegoroczne Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych oraz rywalizację o Puchar FIA-CEZ. Tytułu Mistrza Polski grupy T2 bronić będzie Paweł Molgo, a o zwycięstwo w grupie ciężarówek walczyć będzie Piotr Domownik. Obaj zawodnicy NAC Rally Team myślami będą jednak przy starcie w lipcowym maratonie  Silk Way Rally.

Paweł Molgo ma już za sobą pierwszy występ w tym sezonie – w marcu w duecie z Januszem Jandrowiczem uczestniczył we włoskiej rundzie Pucharu Świata FIA, rajdzie Italian Baja. Pechowa awaria niedaleko mety nie pozwoliła im ukończyć zawodów, ale rywalizacja z czołowymi kierowcami świata była dla nich niezwykle cennym doświadczeniem. A także dowodem na to, że ciężka praca, konsekwentne eliminowanie słabych punktów może ich zawieść na szczyty, które okazały się wcale nie tak odległe.

Na węgierskim rajdzie  XLavina IV. Rábaköz Cup Paweł Molgo będzie miał okazję po raz kolejny skonfrontować się z mocnymi rywalami z Czech, Węgier i Polski, na których czeka trasa o długości 470 kilometrów, z czego aż 362 kilometry stanowią odcinki specjalne. 11 maja zostanie rozegrany oes zapoznawczy o długości 42 km. 12 maja na zawodników czeka 5 odcinków o łącznej długości 198 km, a 13 maja – dodatkowe 3 oesy o długości 122 km.

Jak w każdych zawodach Paweł Molgo, broniący tytułu Mistrza Polski grupy T2, zamierza walczyć o jak najlepszy rezultat, ale tym razem zwycięstwo nie będzie jego głównym celem. - Występ w Kapuvárze traktujemy jako próbę generalną przed „Silkiem” - mówi. - Chcemy w warunkach rajdowych przetestować nasz zespół: pracę serwisu, logistykę, sprawność samochodów i oczywiście nas samych. Dlatego pojedziemy „na osiemdziesiąt procent”, by oszczędzić nasze samochody przed wyprawą do Rosji.

Priorytetem dla zawodników NAC Rally Team jest lipcowy Silk Way Rally, obecnie jeden z najważniejszych maratonów terenowych na świecie. W ciągu tygodnia zawodnicy pokonają 3800 kilometrów po rosyjskich bezdrożach. Swój start zapowiedziała już światowa czołówka off-roadu. Podobnie jak w Kapuvárze w barwach NAC Rally Team pojedzie Mitsubishi Pajero Pawła Molgo i – w roli szybkiego serwisu - Unimog Piotra Domownika. - Naszym celem na „Silku” będzie dotarcie do mety - mówi szef zespołu. - Za wszelką cenę. Dla Unimoga nie powinno to być problemem, ale dla naszego Pajero to duże wyzwanie. Mam nadzieję, że do Polski powrócimy z tarczą!

Silk Way Rally tak dla Polaków, jak i wielu innych teamów, to również jeden z etapów przygotowań do słynnego Dakaru. Jest już niemal pewne, że w rajdzie tym zobaczymy ciężarowego Unimoga  zespołu NAC Rally Team, w którym rolą kierowcy dzielić się będą Paweł Molgo i Piotr Domownik, a ich nawigatorem będzie Krzysztof Kretkiewicz.

 

Share

News

1. runda Porsche Esports Sprint Challenge Poland - Transmisja
Dziękujemy za wspólne oglądanie 1. rundy Porsche Esports Sprint... więcej
Kierowcy wyścigowi ruszają do sportowej rywalizacji!
Po wielotygodniowym oczekiwaniu, kierowcy wyścigowi nareszcie ruszą do... więcej
Ryszard Żyszkowski nie żyje
W niedzielę, 21 czerwca zmarł w Warszawie Ryszard Żyszkowski, najwybitniejszy,... więcej
Zmarł Marcin Turski
Polski sport motorowy poniósł drugą wielką stratę w ciągu dwóch dni. W wieku 46... więcej
Pod patronatem Porsche ruszają wirtualne Mistrzostwa Polski Digital Motorsport
Poznań. Od prekwalifikacji na wirtualnym torze Silesia Ring zaczynają... więcej
1 i 2 runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski
W dniach 3-5 lipca 2020 roku na Torze "Poznań" odbędzie się 1. i 2.... więcej
Kurs na licencję RN oraz licencje sędziowskie I i II, 24-27.06.2020, Białystok
Szkolenie kandydatów na sędziów i zawodników sportu samochodowego ... więcej
Polacy zwyciężają w Virtual 24 Heures du Mans!
Nikodem Wisniewski Racing i Jakub Brzeziński wraz z Louisem Deletrazem i... więcej

Strony

- Archiwum