Obronić tytuł

W dniach 11-13 maja w węgierskim Kapuvárze odbędzie się rajd XLavina IV. Rábaköz Cup, który zainauguruje tegoroczne Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych oraz rywalizację o Puchar FIA-CEZ. Tytułu Mistrza Polski grupy T2 bronić będzie Paweł Molgo, a o zwycięstwo w grupie ciężarówek walczyć będzie Piotr Domownik. Obaj zawodnicy NAC Rally Team myślami będą jednak przy starcie w lipcowym maratonie  Silk Way Rally.

Paweł Molgo ma już za sobą pierwszy występ w tym sezonie – w marcu w duecie z Januszem Jandrowiczem uczestniczył we włoskiej rundzie Pucharu Świata FIA, rajdzie Italian Baja. Pechowa awaria niedaleko mety nie pozwoliła im ukończyć zawodów, ale rywalizacja z czołowymi kierowcami świata była dla nich niezwykle cennym doświadczeniem. A także dowodem na to, że ciężka praca, konsekwentne eliminowanie słabych punktów może ich zawieść na szczyty, które okazały się wcale nie tak odległe.

Na węgierskim rajdzie  XLavina IV. Rábaköz Cup Paweł Molgo będzie miał okazję po raz kolejny skonfrontować się z mocnymi rywalami z Czech, Węgier i Polski, na których czeka trasa o długości 470 kilometrów, z czego aż 362 kilometry stanowią odcinki specjalne. 11 maja zostanie rozegrany oes zapoznawczy o długości 42 km. 12 maja na zawodników czeka 5 odcinków o łącznej długości 198 km, a 13 maja – dodatkowe 3 oesy o długości 122 km.

Jak w każdych zawodach Paweł Molgo, broniący tytułu Mistrza Polski grupy T2, zamierza walczyć o jak najlepszy rezultat, ale tym razem zwycięstwo nie będzie jego głównym celem. - Występ w Kapuvárze traktujemy jako próbę generalną przed „Silkiem” - mówi. - Chcemy w warunkach rajdowych przetestować nasz zespół: pracę serwisu, logistykę, sprawność samochodów i oczywiście nas samych. Dlatego pojedziemy „na osiemdziesiąt procent”, by oszczędzić nasze samochody przed wyprawą do Rosji.

Priorytetem dla zawodników NAC Rally Team jest lipcowy Silk Way Rally, obecnie jeden z najważniejszych maratonów terenowych na świecie. W ciągu tygodnia zawodnicy pokonają 3800 kilometrów po rosyjskich bezdrożach. Swój start zapowiedziała już światowa czołówka off-roadu. Podobnie jak w Kapuvárze w barwach NAC Rally Team pojedzie Mitsubishi Pajero Pawła Molgo i – w roli szybkiego serwisu - Unimog Piotra Domownika. - Naszym celem na „Silku” będzie dotarcie do mety - mówi szef zespołu. - Za wszelką cenę. Dla Unimoga nie powinno to być problemem, ale dla naszego Pajero to duże wyzwanie. Mam nadzieję, że do Polski powrócimy z tarczą!

Silk Way Rally tak dla Polaków, jak i wielu innych teamów, to również jeden z etapów przygotowań do słynnego Dakaru. Jest już niemal pewne, że w rajdzie tym zobaczymy ciężarowego Unimoga  zespołu NAC Rally Team, w którym rolą kierowcy dzielić się będą Paweł Molgo i Piotr Domownik, a ich nawigatorem będzie Krzysztof Kretkiewicz.

 

News

Nowy system Inside PZM dla sportu samochodowego i kartingowego
Szanowni Państwo, Biuro Sportu i Turystyki Polskiego Związku Motorowego... więcej
Nowe stopnie licencji sportu samochodowego
Szanowni Państwo,W imieniu Głównej Komisji Sportu Samochodowego, Biuro Sportu i... więcej
WRC: Thierry Neuville wygrywa Rajd Sardynii. Kajetanowicz na podium w WRC2
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zakończyli zawody na trzecim, a... więcej
RSMP: Grzegorz Grzyb i Adam Binięda najszybsi w 42. Rajdzie Podlaskim
Grzegorz Grzyb i Adam Binięda (Skoda Fabia Rally2 evo) tiumfowali w 42. Rajdzie... więcej
Szkolenie sędziowskie, 05.06.2023r., Gdańsk
Organizator szkolenia: Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego i Kartingowego ZO... więcej
RSMP: rusza 42. Rajd Podlaski
34 załogi staną w piątek 2 czerwca na starcie 42. Rajdu Podlaskiego, trzeciej... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego klasy I i II, Tor Poznań 03.06.2023r.
SZKOLENIE SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGO KLASY I i IITor Poznań, 03.06.2023 r. (... więcej
Okręgowe szkolenie sędziów sportu samochodowego, Gorzów Wlkp., 01.07.2023r.
INFORMACJA O MIEJSCU SZKOLENIA I EGZAMINUOkręgowe Szkolenie Sędziów Sportu... więcej
Wyścigi samochodowe ruszyły! Na pierwszy "ogień" na torze w Poznaniu
Po długim oczekiwaniu, kierowcy wyścigowi wreszcie doczekali się pierwszego... więcej

Strony

- Archiwum