Morderczy tydzień BASENHURT A&T RT

Morderczy tydzień treningowy zapowiada się dla ekipy BASENHURT A&T RT, która w tym sezonie wspierana jest przez firmy BASENHURT - Polska, Catred.pl - Polska, Carrobio – Włochy. Od 20 do 27 marca poznański zespół wyścigowy będzie trenował na 4 europejskich torach.

Tydzień otwiera dwudniowa wizyta na niemieckim torze Oschersleben w dniach 21-22 marca, gdzie za miesiąc Adam Rzepecki weźmie udział w I rundzie VW Golf Cup. Na Oschersleben Adam pojawi się swoim Seatem Leonem Supercopa, który specyfiką jazdy bardzo przypomina pucharowe Golfy.

- Przede mną tydzień treningów na 4 torach. Na każdy z nich przygotowałem sobie plan, który będę realizował z moim helperem i trenerem Zbyszkiem Szwagierczakiem. Przez tą przerwę między sezonami przygotowywałem się intensywnie jak tylko mogłem.

Prosto z Niemiec pojedzie na 2 dniowe testy pucharu Golfa na słowacki tor Slovakiaring, które odbywają się w dniach 23-24 marca, a następnie na belgijski tor Spa Francorchamps, gdzie 25 marca odbędzie trening w czasie którego pozna tor i jego tajemnice.

- To będzie dla Adama pierwszy kontakt w tym legendarnym torem – mówi Marek Rzepecki, manager i zawodnik zespołu. Następnego dnia, czyli 26 marca przenosimy się na kolejny legendarny tor Nurburgring GP, aby tam zakończyć „morderczy tydzień” treningów.

- Najważniejsze dla mnie w tym tygodniu są oficjalne testy VW Golf Cup, ale oprócz tego mam zamiar dobrze się bawić i pracować na innych torach. Większość stawki składa się z nowych zawodników, których nie znam i dlatego te dwa dni na Slovakiaringu są dla mnie ważne. Będę musiał „zapoznać się” z każdym, aby stwierdzić, z kim się ściga fair-play, a kto się po prostu rozbija o innych. Jestem pewny swego. W zeszłym sezonie walczyłem o przebicie się do pierwszej 10, a w tym sezonie ta dziesiątka będzie za moimi plecami…

W treningach oprócz Adama Rzepeckiego wezmą też udział pozostali dwaj kierowcy zespołu Marek i Tomek, którzy będą jeździli Renault Clio RS III CUP. Obaj startują w tym roku w bardzo dobrze i mocno obsadzonym pucharze ESET TWC CLIO CUP.

- Będziemy przygotowywali się do sezonu, który dla nas rozpoczyna się 25 kwietnia na torze Hungaroring – mówi Rzepecki. Właśnie niedawno zdałem egzamin na instruktora sportów motorowych, jednak treningi nadal odbywać się będą pod okiem trenera zespołu, doświadczonego Zbyszka Szwagierczaka. Tydzień 20-26 marca zapowiada się intensywnie, ale nie nazwałbym go morderczym – kończy.

- Został tydzień do naszego treningowego tygodnia i nie mogę się doczekać, żeby znowu pojeździć – zapowiada Tomek Rzepecki. Najbardziej jestem podekscytowany belgijskim torem Spa. Jeździłem na nim w grze i bardzo mi się podobał. Na pewno będę żałował, że nie jadę żadnej rundy w tym roku na tym obiekcie, tak jak i na Hockenheimie.

Kierowcy podczas każdego dnia treningu będą odbywać przynajmniej po 5 sesji 45 minutowych. Łącznie w ciągu tygodnia zespół Basenhurt A&T Racing Team wyjedzie na tor 78 razy aby odbyć 45 minutowe sesje. To prawie 60 godzin jazdy i ponad 7000 km.

Tygodniowe wyzwanie wymaga od zawodników doskonałego przygotowania fizycznego, nad którym pracują już od zakończenia sezonu 2014. Również samochody, będą musiały zostać przygotowane na ekstremalne warunki.

- Wiemy jak po treningu, wieczorem regenerować siły i stosować zabiegi odnowy biologicznej, aby na drugi dzień być gotowi do kolejnych sesji – stwierdza Marek Rzepecki. Zresztą po powrocie z tych treningów kolejne zaplanowane są na 2 i 4 kwietnia na Slovakiaringu i Imoli. Mam nadzieję, że maszyny i kierowcy dadzą radę. Podczas treningów wypełniamy też obowiązki wobec naszych sponsorów. W Belgii na Spa zaproszeni są ich klienci, którzy będą uczestniczyć w jazdach i obserwować pracę zespołu. Jak sami mówią, przeżycia są niecodzienne i godne poświęcenia czasu.

Zapraszamy wszystkich sympatyków zespołu do śledzenie naszych zmagań w sezonie 2015 na profilu zespołu na portalu Facebook: https://www.facebook.com/basenhurtatracingteam

Samochody: 
Share

News

ORLEN Team podsumował Rajd Dakar 2020
Zawodnicy ORLEN Team mają za sobą tysiące kilometrów na nowych trasach Rajdu... więcej
Sukces Polaków w Africa Eco Race
Obchodzący dwudziestolecie kariery sportowej Jacek Czachor, pustynny Africa Eco... więcej
Etapowe podium Jacka Czachora
Trzeci czas przejazdu na przedostatnim OSie Africa Eco Race uzyskał Jacek... więcej
Jacek Czachor wraca do pierwszej piątki Africa Eco Race
Jacek Czachor po raz kolejny udowodnił, że jest w rewelacyjnej formie.... więcej
Dakar 2020: Udany start Polaków!
Dakar po raz 42. Trasa tegorocznej edycji Dakaru prowadziła z miasta Dżudda na... więcej
ORLEN Team na mecie rajdu Dakar
12 dni rywalizacji na dystansie 7500 kilometrów, z czego 5000 stanowiły odcinki... więcej
Polacy w TOP 10 Africa Eco Race
Po wczorajszych problemach na trasie, dzisiaj reprezentanci misji „... więcej
Dakar 2020 Żeglarze na oceanie wydm
Trasa etapu 11. etap Dakaru z Shubaytah do Haradh to druga część etapu... więcej
Przedostatni etap Rajdu Dakar: 5. miejsce Przygońskiego, najlepszy wynik Giemzy
Tegoroczny Rajd Dakar zbliża się do końca. W przedostatnim etapie ponownie z... więcej

Strony

- Archiwum