Lipcowa walka na "Torze Poznań"

Sezon wyścigowy już w całej pełni. Ponad 120 kierowców z wielu krajów, wystartuje w nadchodzących wyścigach samochodowych na Torze "Poznań" – Automobilklub Wielkopolski. W dniach 10-12 lipca w Przeźmierowie odbędą się: 10. i 11. runda FIA Central European Zone Circuit Racing Championships, 3. runda FIA Central European Zone Circuit Endurance Championships, 3. i 4. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 3. i 4. runda Wyścigowego Pucharu Polski oraz 2. runda Mistrzostw Polski Hour Race.

Na listach startowych w FIA CEZ Circuit Race Championship znaleźli się m.in. kierowcy z Czech, Słowacji i Austrii, którzy regularnie od lat przyjeżdżają na Tor "Poznań": Miro Konopka i Robert Senkyr, Jurgen Walkoun, Marcel Kusin, Milan Valasek i Daniel Skalicky. Na obiekcie w Przeźmierowie wystartują także wszyscy obecni liderzy w poszczególnych klasach wyścigowych samochodowych mistrzostw Polski. W klasie D4 3500 o kolejne punkty walczyć będą lider klasyfikacji Dariusz Gałęzki (A. Wielkopolski - 50 pkt.) oraz Dawid Bokeij (A. Wielkopolski - 36). W klasie 1N liderem jest Przemysław Kaźmierczak (A. Wielkopolski), który ma 4 punkty przewagi nad Maciej Garsteckim (A. Wielkopolski) i Piotrem Kownerem (A. Łódzki).

W klasie 2 zdecydowanym przodownikiem pozostaje Mikołaj Jóźwiak (A. Wielkopolski). Czy w nadchodzących wyścigach szyki spróbują mu pomieszać Tomasz Matuszkiewicz i Michał Flak (obaj A. Wielkopolski)? W klasie 3 Paweł Widawski (A. Polski) będzie odpierał ataki Karola Jodko-Kamińskiego (A. Wielkopolski) i Jakuba Wyszomirskiego (A. Rzemieślnik). W klasie 5 (ponad 20 zawodników) jak na razie dominują kierowcy Automobilklubu Wielkopolski – Mateusz Bartkowiak, Krzysztof Ratajczak i Robert Hudziak. Ciekawe czy po nadchodzących dwóch rundach kolejność w klasyfikacji generalnej pozostanie taka sama?

W klasie 6 liderką jest Daria Dziwisz (A. Wielkopolski), która podczas dwóch poprzednich rund meldowała się na drugiej pozycji. Za nią są kierowcy, którzy wygrali po jednej rundzie: Andrzej Grigorjew (A. Polski) i Dawid Abramczyk (A. Wielkopolski). W klasie 7 zaciętą walkę toczą Dariusz Sołtysiak i Piotr Fira (obaj A. Wielkopolski). Z kolei w klasie 8.1 dominuje Konrad Tadla, a w klasie 8.2 – Kamil Osóbka (obaj A. Wielkopolski). Kierowcy startujący w maluchach mają swoich fanów i z pewnością dostarczą jeszcze w tym sezonie wielu emocji. W klasyfikacji Hour Race liderem jest Adam Rzepecki, a za nim plasują się Jakub Gołębiowski i Dawid Bokiej.

Interesująco powinno być w Wyścigowym Pucharze Polski, czyli formule historycznej. Tutaj pojadą m.in.: Lech, Andrzej i Błażej Wojciechowscy oraz Piotr Lenartowicz i Andrzej Fontański.

W piątek 10 lipca o godz. 13.00 rozpoczną się kwalifikacje w poszczególnych klasach i potrwają do godz. 17.00. W sobotę 11 lipca już od godz. 9.00 wyścigi, a ostatni z nich rozpocznie się o godz. 13.30. O godz. 15.45 początek wyścigu godzinnego. W niedzielę o godz. 8.45 kwalifikacje, a wyścigi rozpoczną się o godz. 11.45 i potrwają do godz. 17.00.

Share

News

Stay&Play: Wielki finał Rocket League coraz bliżej
Projekt ORLEN Stay&Play po kilku tygodniach zespołowych treningów pod okiem... więcej
Fińskie Szutry drugą rundą Motul HRSMP Digital
Rywalizacja w Motul HRSMP Digital nabiera tempa. Uczestnicy wirtualnej... więcej
Zawodnicy ORLEN Team i Grupy Sportowej ORLEN zmierzą się z esportowcami i kibicami w wirtualnym wyścigu
Robert Kubica, Kuba Przygoński, Miko Marczyk – to tylko część zawodników... więcej
Komunikat w sprawie rekomendacji odwołania / zmiany terminu zawodów
W nawiązaniu do poprzedniego komunikatu w sprawie rekomendacji odwołania /... więcej
Finał Oponeo Rallycross Challenge
W niedzielę 17 maja o godzinie 13:00, 36 zawodników, wśród których byli... więcej
77. Rajd Polski w stulecie narodowego klasyka
(14.05.2020) Polski Związek Motorowy, organizator 77. Rajdu Polski podjął... więcej
Klasyczna Skoda na trasach Motul HRSMP
Czy już wkrótce na trasach Motul HRSMP zobaczymy rajdową Skodę, która niegdyś... więcej
Sportowcy wspierani przez PKN ORLEN dołączają do wirtualnej rywalizacji
PKN ORLEN wykorzystuje przerwę w organizacji wydarzeń sportowych na stworzenie... więcej
MPDM - wirtualny rallycross, prawdziwa rywalizacja
Pandemia COVID-19 zatrzymała niemal cały sportowy świat. W sytuacji, w której... więcej

Strony

- Archiwum