Lipcowa walka na "Torze Poznań"

Sezon wyścigowy już w całej pełni. Ponad 120 kierowców z wielu krajów, wystartuje w nadchodzących wyścigach samochodowych na Torze "Poznań" – Automobilklub Wielkopolski. W dniach 10-12 lipca w Przeźmierowie odbędą się: 10. i 11. runda FIA Central European Zone Circuit Racing Championships, 3. runda FIA Central European Zone Circuit Endurance Championships, 3. i 4. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 3. i 4. runda Wyścigowego Pucharu Polski oraz 2. runda Mistrzostw Polski Hour Race.

Na listach startowych w FIA CEZ Circuit Race Championship znaleźli się m.in. kierowcy z Czech, Słowacji i Austrii, którzy regularnie od lat przyjeżdżają na Tor "Poznań": Miro Konopka i Robert Senkyr, Jurgen Walkoun, Marcel Kusin, Milan Valasek i Daniel Skalicky. Na obiekcie w Przeźmierowie wystartują także wszyscy obecni liderzy w poszczególnych klasach wyścigowych samochodowych mistrzostw Polski. W klasie D4 3500 o kolejne punkty walczyć będą lider klasyfikacji Dariusz Gałęzki (A. Wielkopolski - 50 pkt.) oraz Dawid Bokeij (A. Wielkopolski - 36). W klasie 1N liderem jest Przemysław Kaźmierczak (A. Wielkopolski), który ma 4 punkty przewagi nad Maciej Garsteckim (A. Wielkopolski) i Piotrem Kownerem (A. Łódzki).

W klasie 2 zdecydowanym przodownikiem pozostaje Mikołaj Jóźwiak (A. Wielkopolski). Czy w nadchodzących wyścigach szyki spróbują mu pomieszać Tomasz Matuszkiewicz i Michał Flak (obaj A. Wielkopolski)? W klasie 3 Paweł Widawski (A. Polski) będzie odpierał ataki Karola Jodko-Kamińskiego (A. Wielkopolski) i Jakuba Wyszomirskiego (A. Rzemieślnik). W klasie 5 (ponad 20 zawodników) jak na razie dominują kierowcy Automobilklubu Wielkopolski – Mateusz Bartkowiak, Krzysztof Ratajczak i Robert Hudziak. Ciekawe czy po nadchodzących dwóch rundach kolejność w klasyfikacji generalnej pozostanie taka sama?

W klasie 6 liderką jest Daria Dziwisz (A. Wielkopolski), która podczas dwóch poprzednich rund meldowała się na drugiej pozycji. Za nią są kierowcy, którzy wygrali po jednej rundzie: Andrzej Grigorjew (A. Polski) i Dawid Abramczyk (A. Wielkopolski). W klasie 7 zaciętą walkę toczą Dariusz Sołtysiak i Piotr Fira (obaj A. Wielkopolski). Z kolei w klasie 8.1 dominuje Konrad Tadla, a w klasie 8.2 – Kamil Osóbka (obaj A. Wielkopolski). Kierowcy startujący w maluchach mają swoich fanów i z pewnością dostarczą jeszcze w tym sezonie wielu emocji. W klasyfikacji Hour Race liderem jest Adam Rzepecki, a za nim plasują się Jakub Gołębiowski i Dawid Bokiej.

Interesująco powinno być w Wyścigowym Pucharze Polski, czyli formule historycznej. Tutaj pojadą m.in.: Lech, Andrzej i Błażej Wojciechowscy oraz Piotr Lenartowicz i Andrzej Fontański.

W piątek 10 lipca o godz. 13.00 rozpoczną się kwalifikacje w poszczególnych klasach i potrwają do godz. 17.00. W sobotę 11 lipca już od godz. 9.00 wyścigi, a ostatni z nich rozpocznie się o godz. 13.30. O godz. 15.45 początek wyścigu godzinnego. W niedzielę o godz. 8.45 kwalifikacje, a wyścigi rozpoczną się o godz. 11.45 i potrwają do godz. 17.00.

Share

News

Zdecyduje Portugalia
Kuba Przygoński i Timo Gottschalk złapali wiatr w żagle. Po wywalczeniu... więcej
Biuletyn PZM Nr 16 - Wrzesień 2019
Wrzesień - prawie cały tegoroczny sezon już nam odjechał!W najnowszym numerze... więcej
Wyścigowy finisz na Torze Poznań
To będzie już ostatnia w tym sezonie runda wyścigów samochodowych w naszym... więcej
Rally Rzeszów 2019 - zdjęcia
Autor: mikla-foto.pl
2. Rajd Polski Nowych Energii / 8. Rajd Polski Historyczny
Zdjęcia autorstwa Marcina Kaliszki www.rallyfoto.pl
Marczyk i Gospodarczyk Rajdowymi Samochodowymi Mistrzami Polski
(07.09.2019) Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5) wygrali Rajd... więcej
Kolejna wygrana Szymona Łukaszczyka w Etoll Wyścigu Górskim Czarna Góra.
Szymon Łukaszczyk wygrał 12 Rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski i... więcej

Strony

- Archiwum