Basenhurt A&T Racing Team na Hockenheim

Pierwsze tegoroczne zmagania zespołu Basenhurt A&T Racing Team w cyklu Clio Cup Bohemia, zostały zainaugurowane w miniony poniedziałek 25 marca na niemieckim torze wyścigowym Hockenheimring, podczas sesji testowej w której udział wzięło 25 kierowców zasiadających za kierownicą Renault Clio III RS.

To właśnie na Badeńskim obiekcie, rozegrany zostanie pierwszy wyścig w ramach Preis der Stadt Stuttgart, w terminie 5-7 kwietnia. Kolejne wyścigi w tej serii rozegrane zostaną 26-28 na Slovakiaringu, następnie w terminie 18-19 maja na torze Nurburgring. Czwarta runda to 14-16 czerwca i po raz kolejny niemiecki tor, tym razem przy polskiej granicy, czyli Lausitzring. Piaty wyścig rozegrany zostanie na Moto Arena Oschersleben w dniach 5-7 lipca. Dwie ostatnie rundy przenoszą się na czeskie tory Most i Brno. Pierwsze zawody to termin 30 sierpnia – 1 września, które połączone zostaną z Truck GP. Finał Clio Cup Bohemia rozegra się w Brnie w dniach 4-6 października wraz z FIA ETCC.

W tym sezonie barwy zespołu Basenhurt A&T Racing Team w Clio Cup reprezentował będzie tylko jeden kierowca - Marek Rzepecki, ubiegłoroczny Wicemistrz Polski WSMP w klasie do 2000cm3 w sprintach oraz zdobywca drugiego miejsca w klasie E1-2000 podczas wyścigów długodystansowych.

Marek Rzepecki:
Clio Cup to bardzo mocna wyścigowa seria – mówi Marek Rzepecki. Nie oczekuję wiele i sukcesem będzie pozycja w końcowej klasyfikacji w pierwszej piętnastce zawodników. Celem wszystkich kierowców, którzy startują w naszym teamie są po pierwsze najlepsze wyniki i pojawianie się na mecie każdego wyścigu, a po drugie dobra sportowa rywalizacja i zabawa. Pierwsze jazdy Clio odbyliśmy w trudnych warunkach pogodowych. Na torze prószył śnieg, temperatura była bliska 0 stopni, jednak pomimo wszelkich przeciwności udało się naszemu zespołowi ustawić auto i wykonać sześć 30 minutowych sesji treningowych. Tor pomimo opadów był suchy, jednak niska temperatura spowodowała, że trudno było dogrzać opony. Już za dwa tygodnie na tym samym obiekcie zaliczymy inaugurację sezonu w Clio Cup Bohemia i od tego momentu, sezon ruszy na dobre – kończy Marek Rzepecki.

Pierwszy tegoroczny występ Marka na Hockenheimie, okazał się dla niego, pomimo słabego wyniku końcowego, udany. Auto otrzymało nowe ustawienia, a tor 180 minut na torze pozwoliło, lepiej poznać każdy zakręt. Już 5 kwietnia, podczas wyścigu, okaże się czy wysiłek włożony w przygotowanie do sezonu przełoży się na zrealizowanie celu. Zapraszamy wszystkich kibiców na stronę internetową zespołu www.autogaraz.eu oraz na nasz profil Facebook, gdzie znajdziecie najnowsze i aktualne informacje o startach ekipy A&T Racing Team.  
 

Samochody: 
Słowa kluczowe: 

News

Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej
Kucharczyk wraca na fotel lidera mistrzostw po znakomitej jeździe na Zandvoort
Po pechowej poprzedniej rundzie w Budapeszcie nie ma już śladów. Tymek... więcej
Decydujące 2,4 sekundy – Matulka i Dymurski najlepsi w Koszycach
Jakub Matulka i Daniel Dymurski (Skoda Fabia Rally2 evo) w świetnym... więcej
Garrett 50. Rajd Koszyc: zaskakująca końcówka I etapu
Trzy pierwsze oesy Garrett 50. Rajdu Koszyc zapowiadały, że rekord liczby... więcej

Strony

- Archiwum