PZM dla kobiet – projekt “One of many in Motorsport”

W świecie motorsportu jest coraz więcej kobiet. Zajmują stanowiska managerskie, spełniają się w roli inżynierów, strategów i delegatów technicznych. Wiosną 2023 roku Polski Związek Motorowy uruchomił projekt „One of Many in Motorsport", którego celem jest aktywizacja kobiet poprzez szkolenia przygotowujące do różnych zawodów w motosporcie.

To pierwszy w Polsce projekt mentoringowy, w którym nie oczekuje się wieloletniego doświadczenia, a jedynie otwartości, zaangażowania, wytrwałości i pasji. „One of many in Motorsport” skierowany jest do Polek, chcących zaangażować się w działalność Polskiego Związku Motorowego i zainteresowanych karierą w sporcie motorowym.

Projekt składa się z dwóch głównych etapów. W pierwszym – tzw. preselekcjach – wyłonionych zostanie 7 kandydatek, które w sierpniu będą mogły obserwować z bliska 32. Rajd Rzeszowski MARMA 32. Z tej grupy 4 najlepsze Panie trafią do etapu mentoringowego, zaplanowanego na 2024 rok. W czasie jego trwania uczestniczki będą rotacyjnie współpracować i uczyć się bezpośrednio od osób funkcyjnych. Imprezy sportowe dobrano tak, aby obejmowały zarówno rajdy samochodowe, terenowe, jak i wyścigi górskie na międzynarodowym poziomie.

Projekt został opracowany przez cztery doświadczone sędziny w sporcie motorowym: Kasię Popowicz, Kingę Kaźmirek, Magdę Lewandowską i Paulinę Florek. To właśnie one kierują projektem, który będzie kontynuowany przez kolejne lata. Więcej: https://pzm.pl/oneofmany

 

Michał Sikora, Prezes Polskiego Związku Motorowego: „Cieszymy się, że w Polskim Związku Motorowym pojawiają się oddolne inicjatywy, mające na celu nie tylko rozwój zawodniczek, ale również wsparcie osób, które w przyszłości będą chociażby zarządzać rajdami samochodowymi w Polsce. W swoich działaniach od zawsze kładziemy nacisk na profesjonalizm, ale również dobre relacje. Liczymy, że dzięki „One of Many in Motorsport” znajdziemy kobiety, które wpłyną na rozwój zarówno motorsportu, jak i samego PZM”.

Aleksandra Knyszewska, Dyrektor Relacji Międzynarodowych i Przewodnicząca Zespołu ds. Kobiet PZM:  „Inicjatywa „One of many in Motorsport” wpisuje się w strategię PZM różnorodności i wyrównywania szans. Od 2009 roku w FIA – Światowej Federacji Samochodowej działa komisja “Women in Motorsport” w której projekty PZM jest mocno zaangażowany. Tym bardziej nowy mentoringowy program jest tym, co jest dla nas ważne, aby w sporcie motorowym i motoryzacji kobiety pełniły istotne i odpowiedzialne role”

 

Więcej: https://pzm.pl/oneofmany

Profil projektu na Instagramie: https://www.instagram.com/oneofmany_inmotorsport/ 

 

Samochody: 
Słowa kluczowe: 

News

Rajd Węgier i World RX of South Africa na żywo w Motowizji
Od piątku kolejna dawka sportowych emocji w Motowizji. Na ... więcej
Dziękujemy za wszystko Panie Andrzeju
W piątek, 29 września w wieku 86 lat zmarł Andrzej Dobosz. Był twórcą... więcej
Szkolenie na licencję NDJ-C i ND-C, 15-16.10.2023, Tor Słomczyn
1. Termin: 15-16.10. 2023 (niedziela, poniedziałek)2. Miejsce: Autodrom... więcej
RSMP: Drugi z rzędu triumf – Wróblewski i Wróbel najlepsi w 68. Rajdzie Wisły
Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali... więcej
68. Rajd Wisły: Wróblewski i Wróbel z dużą przewagą po I dniu
Pozycja liderów klasyfikacji generalnej zawodów, 34 sekundy przewagi i... więcej
68. Rajd Wisły: finał sezonu w Beskidach
97 załóg weźmie udział w rozpoczynającej się dziś 68. edycji Rajdu Wisły (... więcej
WSMP: Finisz wyścigowej rywalizacji
Ponad 90 zawodników weźmie udział w ostatnich w tym sezonie wyścigach... więcej
Wyjątkowy finał zawodów driftingowych w Poznaniu. Znamy Mistrza Polski!
W weekend 23-24 września na Torze Poznań zakończyły się zmagania najbardziej... więcej
Szkolenie na licencję sędziego sportu samochodowego, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję stopnia II organizowanego przez Global Sport1.... więcej

Strony

- Archiwum