Polski Związek Motorowy wybrał Prezesa na kadencję 2023 – 2027

W sobotę 24 czerwca w Warszawie, podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów, Prezes Polskiego Związku Motorowego – Michał Sikora został ponownie wybrany na tę funkcję na kolejną czteroletnią kadencję.

„Dziękuję za zaufanie i ponowny wybór. Jestem przekonany, że sporty motorowe, tak jak dotąd będą cieszyły się w Polsce dużą popularnością, zaś nasza działalność pozasportowa przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa na drogach” – skomentował wybór na Prezesa PZM Michał Sikora.

Prezes Polskiego Związku Motorowego wybierany jest podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów co cztery lata.

Michał Sikora, ma 45 lat. Będzie to jego druga kadencja na stanowisku Prezesa PZM. Jest pierwszym Polakiem, który sprawuje również funkcję Prezydenta Europejskiej Federacji Motocyklowej – FIM Europe. Pochodzi z kieleckiej rodziny znanych fotografów i działaczy sportów motorowych, był aktywnym zawodnikiem w sporcie motocyklowym.

„Staramy się nadążać za zmieniającą się wciąż rzeczywistością. Wprowadzamy rozwiązania ułatwiające funkcjonowanie klubów i zawodników, jak m.in. system Inside. Rozpoczęliśmy współzawodnictwo o tytuł Mistrza Polski w digital motorsporcie. Organizujemy imprezy rangi mistrzostw świata i Europy, mamy najlepszą ligę żużlową na świecie, a nasi zawodnicy w wielu dyscyplinach motosportu są po prostu najlepsi. Mamy świetną młodzież, która pozwala nam liczyć na sukcesy w przyszłości. Mocny akcent stawiamy na edukację i komunikację wokół bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zajmują nas tematy ekologii, jak i równouprawnienia i zniesienia różnic w sporcie. I będziemy to kontynuować w najbliższych latach” – dodał Sikora.

Zebranie miało charakter sprawozdawczo-wyborczy. Odbyły się wybory do Zarządu Głównego, Głównej Komisji Rewizyjnej i Trybunału PZM.

Przewodniczącym Głównej Komisji Rewizyjnej został Cezary Droszcz, Przewodniczącym Trybunału Marek Małecki, a na pierwszym konstytuującym posiedzeniu, w dniu Walnego Zgromadzenia Zarząd Główny wybrał ze swego grona Prezydium. Wiceprezesami Zarządu Głównego PZM zostali: Arkadiusz Sąsara i Bartosz Bieliński. Z kolei składy Głównych Komisji i Zespołów PZM zostaną zatwierdzone na posiedzeniach Zarządu Głównego jesienią oraz w styczniu 2024 roku.

Ważnym punktem Walnego Zgromadzenia było nadanie godności Honorowego Członka PZM. To najwyższe wyróżnienie Polskiego Związku Motorowego otrzymały następujące osoby:

Benedykt Chądzyński, Aleksander Gajewski, Zbigniew Gawroński, Zdzisław Horoński, Henryk Kuśmierski, Bohdan Łabecki, Marek Kopczyński, Piotr Monkiewicz, Wojciech Morawski, Edmund Olczak, Ryszard Śliwiński i Krzysztof Studziński.

Samochody: 
Motocykle: 
Żużel: 
Karting: 
Turystyka: 
Caravaning: 
Pojazdy zabytkowe: 

News

Gala Zakończenia Sezonu Sportu Samochodowego za nami!
Po wielu miesiącach zmagań przyszedł wreszcie czas na zamianę nomexu... więcej
Kacper Sztuka dołącza do Red Bull Junior Team!
Kacper Sztuka został kierowcą juniorskiego programu Red Bull! Rok 2023 to ... więcej
Ceremonia Zakończenia Sezonu Sportu Samochodowego 2023- transmisja
Transmisja z gali rozpocznie się o godz. 15 na profilu facebook Motowizja, a od... więcej
Szkolenie sędziów portu samochodowego, 03.12.2023, Tychy
Szkolenie Sędziów Sportu Samochodowego1. Termin: 3 grudnia 2023 r., (niedziela)... więcej
Gala Sportu Samochodowego 2023 na żywo w Motowizji
Tradycyjnym zakończeniem roku w polskim motorsporcie są gale na ... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 16.12.2023, Świdnica
Sobota: 16 grudnia 2023 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica, ul.... więcej
Szkolenie na licencje ND-R, 16-17.12.2023, Świdnica
1. Terminy:16.12.2023 - 17.12.2023 (sobota - niedziela)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Kajetanowicz i Szczepaniak Mistrzami Świata!
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zdobyli mistrzostwo świata w... więcej
Składy komisji i zespołów na kadencję 2023-2027
Zarząd Główny Polskiego Związku Motorowego uchwalił w dniu 18.11.2023r. składy... więcej

Strony

- Archiwum