Polski Związek Motorowy wybrał Prezesa na kadencję 2023 – 2027

W sobotę 24 czerwca w Warszawie, podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów, Prezes Polskiego Związku Motorowego – Michał Sikora został ponownie wybrany na tę funkcję na kolejną czteroletnią kadencję.

„Dziękuję za zaufanie i ponowny wybór. Jestem przekonany, że sporty motorowe, tak jak dotąd będą cieszyły się w Polsce dużą popularnością, zaś nasza działalność pozasportowa przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa na drogach” – skomentował wybór na Prezesa PZM Michał Sikora.

Prezes Polskiego Związku Motorowego wybierany jest podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów co cztery lata.

Michał Sikora, ma 45 lat. Będzie to jego druga kadencja na stanowisku Prezesa PZM. Jest pierwszym Polakiem, który sprawuje również funkcję Prezydenta Europejskiej Federacji Motocyklowej – FIM Europe. Pochodzi z kieleckiej rodziny znanych fotografów i działaczy sportów motorowych, był aktywnym zawodnikiem w sporcie motocyklowym.

„Staramy się nadążać za zmieniającą się wciąż rzeczywistością. Wprowadzamy rozwiązania ułatwiające funkcjonowanie klubów i zawodników, jak m.in. system Inside. Rozpoczęliśmy współzawodnictwo o tytuł Mistrza Polski w digital motorsporcie. Organizujemy imprezy rangi mistrzostw świata i Europy, mamy najlepszą ligę żużlową na świecie, a nasi zawodnicy w wielu dyscyplinach motosportu są po prostu najlepsi. Mamy świetną młodzież, która pozwala nam liczyć na sukcesy w przyszłości. Mocny akcent stawiamy na edukację i komunikację wokół bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zajmują nas tematy ekologii, jak i równouprawnienia i zniesienia różnic w sporcie. I będziemy to kontynuować w najbliższych latach” – dodał Sikora.

Zebranie miało charakter sprawozdawczo-wyborczy. Odbyły się wybory do Zarządu Głównego, Głównej Komisji Rewizyjnej i Trybunału PZM.

Przewodniczącym Głównej Komisji Rewizyjnej został Cezary Droszcz, Przewodniczącym Trybunału Marek Małecki, a na pierwszym konstytuującym posiedzeniu, w dniu Walnego Zgromadzenia Zarząd Główny wybrał ze swego grona Prezydium. Wiceprezesami Zarządu Głównego PZM zostali: Arkadiusz Sąsara i Bartosz Bieliński. Z kolei składy Głównych Komisji i Zespołów PZM zostaną zatwierdzone na posiedzeniach Zarządu Głównego jesienią oraz w styczniu 2024 roku.

Ważnym punktem Walnego Zgromadzenia było nadanie godności Honorowego Członka PZM. To najwyższe wyróżnienie Polskiego Związku Motorowego otrzymały następujące osoby:

Benedykt Chądzyński, Aleksander Gajewski, Zbigniew Gawroński, Zdzisław Horoński, Henryk Kuśmierski, Bohdan Łabecki, Marek Kopczyński, Piotr Monkiewicz, Wojciech Morawski, Edmund Olczak, Ryszard Śliwiński i Krzysztof Studziński.

Samochody: 
Motocykle: 
Żużel: 
Karting: 
Turystyka: 
Caravaning: 
Pojazdy zabytkowe: 

News

Dwa dni wyścigowych emocji na Torze Poznań
W najbliższy piątek i w sobotę 21-22 czerwca na Torze... więcej
Ponad 60 kierowców będzie zdobywać Magurę Małastowską
Mimo rozpoczynających się wakacji wyścigowa karuzela Górskich Samochodowych... więcej
Polacy na mecie 2. Królewskiego Rajdu Skandynawii
Zakończyła się 3. runda Rajdowych Mistrzostw Europy ERC. Najlepszy w 2.... więcej
WRC Rally Show na błoniach Stadionu Narodowego
ORLEN 80. Rajd Polski będzie w tym sezonie najważniejszą imprezą w sportach... więcej
Rzymskie wyzwanie przed Wiktorem Dobrzańskim
Stawka włoskiej Formuły 4 zmierzy się na Autodromie Vallelunga w ... więcej
Królewski Rajd Skandynawii z gwiazdorską obsadą – na żywo w Motowizji
W dniach 13-15 czerwca odbędzie się Królewski Rajd Skandynawii z ... więcej
Michalina Sabaj w czołówce Mistrzostw Formuły 4
W minionym tygodniu Michalina Sabaj, młody i utalentowany kierowca... więcej
Wakacje z wyścigami górskimi
Przed zawodnikami ścigającymi się w Górskich Samochodowych... więcej
Informacja GKSS dot. Garrett 50. Rajdu Koszyc - 4. rundy RSMP 2024
Szanowni Państwo,Poniżej załączamy informację GKSS PZM dot. startu zawodników w... więcej

Strony

- Archiwum