Udana inauguracja sezonu

Ponad 120 kierowców wzięło udział w inauguracyjnych zawodach sezonu 2020. Przez trzy dni na Torze Poznań Automobilklubu Wielkopolski, toczyła się rywalizacja podczas 1. i 2. rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 1. i 2. rundy Mistrzostw Polski 318 IS CUP PL, 1. i 2. rundy Mistrzostw Polski OMM Super S Cup, 1. rundy Mistrzostw Polski Endurance oraz 1. rundy pucharu Renault Clio Cup Central Europe.

Jako pierwsi rozpoczęli i zakończyli obie rundy zawodnicy walczący w OMM Super S Cup. Pierwszego dnia jadący Mini Coper'ami kierowcy stoczyli twardą walkę, a najlepszy okazał się Bartosz Alejski, który wyprzedził Adama Dębickiego oraz Tomasza Pawlaczyka (wszyscy A. Wielkopolski). Alejski zwyciężył także w drugim wyścigu, chociaż tylko minimalnie wyprzedził Roberta Boruszaka i Adriana Lewandowskiego. Ubiegłoroczny mistrz Jacek Cichopek w pierwszym wyścigu zajął dziewiąte miejsce, a do drugiego w ogóle nie wystartował.

W drugim dniu imprezy odbyła się runda Mistrzostw Polski Endurance, w której wystartowało ponad 40 kierowców w 21 autach w różnych klasach. Podczas kwalifikacji najlepszy czas osiągnął duet Jacek Zielonka i Jakub Litwin (poniżej 1 min. 30 sek.), jadący Radicalem SR8, jednak wyścig ostatecznie zakończyli na 46 okrążeniu. Natomiast 67 okrążeń najszybciej pokonali: Gosia Rdest i Janusz Szymański, jadący Porsche 911 GT3. Za nimi dwugodzinną gonitwę zakończyli także jadący Porsche: Maciej Błażek i Mateusz Lisowski oraz Radosław Kordecki i Sebastian Mielcarek (wszyscy A. Wielkopolski).

Na poznańskim obiekcie tegoroczny sezon zainaugurowali kierowcy startujący w Renault Clio Cup Central Europe. Najskuteczniejszy okazał się Czech Tomas Pekar, który wygrał obydwa wyścigi. W pierwszym wyścigu na drugim miejscu uplasował się Szwed Filip Sandstrom, a na trzecim Holender Melvin von Groot. Podczas drugiego wyścigu drugą lokatę zajął Sandstrom, a trzeci był Niemiec Niklas Mackschin. W tym cyklu startuje też trójka kierowców A. Wielkopolski – Tomasz Magdziarz, Paweł Wysmyk i Jakub Dwernicki.

Tradycyjnie emocjonująca była rywalizacja w 318 IS Cup PL. Dominujący w poprzednim sezonie Artur i Marcin Lempertowie wygrali także pierwszy wyścig, choć do końca naciskał ich bardzo mocno Karol Wyka. I właśnie Wyka wygrał drugi wyścig, wyprzedzając Marcina i Artura Lempertów. To jedynie przekonuje, że walka w tym sezonie będzie interesująca, a losy tytułu z pewnością będą się rozstrzygały do ostatniego wyścigu sezonu.

W klasach mistrzowskich: D4 +3500 dwukrotnie zwyciężył Mariusz Miękoś jadący Lamborghini Huracan; w D4 3500 raz zwyciężyła Małgorzata Rdest jadąca Seatem Leonem, a raz Łukasz Stolarczyk (VW Golf); a w D5 2000 Przemysław Pieniążek finiszował dwa razy przed Jackiem Zielonką (obaj jechali Radicalem SR8).

W klasie DN1 (Kia Picanto) dwukrotnie triumfował Nikodem Wierzbicki, natomiast w DN2 na pierwszej pozycji dwa razy zameldował się Przemysław Kaźmierczak (Suzuki Swift). W rywalizacji Maluchów, a klasie DN3-0 wygranymi podzielili się Jacek Chojnacki i Marek Kurzętkowski, a w klasie DN3-1 wygrywali Mirosław Janduła i Jakub Sykucki.

Szczegółowe rezultaty poznańskich zawodów na stronie internetowej: http://www.tomexwyniki.pl/WSMP2020.HTM

Kolejne dwie rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań już w dniach 28-30 sierpnia 2020.

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Zrealizowany plan Kubicy
Robert Kubica zakończył dwudniowe testy 18-calowych opon Pirelli, rozwijanych z... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 13.05.2021r, Stalowa Wola
SZKOLENIE KANDYDATÓW NA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOOrganizator szkolenia:... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 15.05.2021 r., Świdnica
1. Termin:15.05.2021 r. (Sobota)2. Miejsce:Galeria Świdnicka w Świdnicy3.... więcej
Kurs na licencję RN, 15.05 i 30.05.2021 r., Świdnica
1. Termin:15.05  i  30.05.2021  (Sobota - niedziela)2. Miejsce:... więcej
Warunki prowadzenia zajęć/treningów sportowych, wydarzeń sportowych oraz współzawodnictwa sportowego
Stan prawny na dzień 8 maja  2021 r.Na podstawie Rozporządzenia Rady... więcej
PLATINUM 5. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza za nami
Automobilklub Krakowski zorganizował 9 maja PLATINUM 5. Rajd Memoriał Janusza... więcej
Mateusz Kaprzyk i Inter Europol Competition razem w ELMS
Po imponującym debiucie w cyklu European Le Mans Series, zaledwie 19-letni... więcej
ORLEN 77. Rajd Polski: 13 szutrowych oesów i słynna Karowa na finał
(07.05.2021) Pierwszy w historii Rajd Polski wystartował przed stu laty z... więcej

Strony

- Archiwum