Wyścigowy finisz na Torze Poznań

To będzie już ostatnia w tym sezonie runda wyścigów samochodowych w naszym kraju. W dniach 20-21 września na Torze Poznań, odbędzie się 9. i 10. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 9. i 10. runda Mistrzostw Polski 318 Is Cup PL, 9. i 10. runda Mistrzostw Polski OMM Super S Cup oraz 5. runda Mistrzostw Polski Endurance.

Od poprzedniej, lipcowej rundy na poznańskim obiekcie minęły już dwa miesiące. W międzyczasie, w sierpniu wielu kierowców wzięło udział w rundzie Mistrzostw Polski na torze Bikernieku w Rydze. Przed zbliżającą się ostatnią rundą w kilku klasach sytuacja punktowa jest już jasna, ale w wielu walka o mistrzowskie tytuły będzie trwała do końca rywalizacji.

W klasie mistrzowskiej D4 +3500 pewnym liderem jest Mariusz Miękoś (A. Wielkopolski) z dorobkiem 130 pkt. i praktycznie nic już nie odbierze temu kierowcy pierwszego miejsca. Drugi w klasyfikacji generalnej Maciej Kępka (A. Śląski) zgromadził 91 pkt., a trzeci Andrzej Lewandowski (A. Wielkopolski) – 50 pkt. W D4 3500 o tytuł powalczą jeszcze z pewnością Krzysztof Zagórski (A. Wielkopolski) – 122 pkt. oraz Gosia Rdest (A. Rzemieślnik) – 100 pkt.

W klasie DN 1 tytuł praktycznie zapewnił już sobie Jakub Szablewski (A. Wielkopolski), który wygrał pięć spośród sześciu rund, w jakich startował i ma na koncie 143 pkt. Drugi w klasyfikacji Aleks Sówka (A. Wielkopolski) zgromadził 84 pkt., a trzeci Maks Sówka (A. Wielkopolski) – 66 pkt.

Interesująco zapowiada się rywalizacja w DN2. Tutaj na czele klasyfikacji jest Maciej Dreszer (A. Wielkopolski) – 166 pkt., a za nim plasują się: Piotr Kowner (A. Wielkopolski) – 134 i Katarzyna Sakowska (A. Wielkopolski) – 120. Dreszer z pewnością będzie skutecznie bronił swojej przewagi i pozycji lidera.

Z kolei w DN 3 z tytułu mistrzowskiego może się już cieszyć Łukasz Janiak (A. Wielkopolski), który okazał się najlepszy w sześciu rundach (startował w ośmiu) i ma na swoim koncie 178 pkt. O drugie miejsce walkę stoczą Krzysztof Mencel (A. Wielkopolski) – 124 pkt. i Maciej Szkudlarek (A. Wielkopolski) – 121 pkt.

Podobna sytuacja jest także w DN 4. Tutaj liderem jest Bartłomiej Madziara (A. Wielkopolski) z dorobkiem 179 pkt. Za jego plecami walkę o drugą pozycję stoczą Maciej Łaszkiewicz (A. Wielkopolski) – 123 pkt. oraz Piotr Struzik (A. Wielkopolski) – 119 pkt.

W DN 5, siedem z ośmiu rund wygrał Bartłomiej Mirecki (A. Wielkopolski), który zgromadził 193 pkt. O drugie miejsce w klasyfikacji generalnej powalczą Szymon Jabłoński (A. Polski) – 73 pkt. i Łukasz Stolarczyk (A. Wielkopolski) – 72 pkt.

W rywalizacji maluchów sytuacja jest już prawie wyjaśniona. W DN 7-0 prowadzi Jacek Chojnacki (A. A. Rzemieślnik) – 133, przed Markiem Kurzętowskim (A. Wielkopolski) – 99 i Grzegorzem Ostrowskim (A. Orski) – 81. Z kolei w DN 7-1 liderem jest Maciej Wielgosz (A. Rzemieślnik) – 140, przed Qbą Sykuckim (A. Wielkopolski) – 97 i Danielem Bachledą (A. Wielkopolski) – 63.

Ponad 20 kierowców rywalizuje Mini Cooper'ami w Mistrzostwach Polski OMM Super S Cup. Bliski tytułu jest Jacek Cichopek (A. Wielkopolski) – 133 pkt., ale po "piętach" depczą mu Bartosz Alejski (A. Wielkopolski) – 117 oraz Jakub Kojder (A. Wielkopolski) – 101. Tutaj walka będzie trwała do ostatniego wyścigu.

Tradycyjnie już od wielu sezonów ciekawą walkę toczą kierowcy jadący Mistrzostwach Polski BMW 318 Is Cup PL. Na razie liderem jest Marcin Lempert (A. Wielkopolski) – 551 pkt., a za nim plasują się Łukasz Rawecki (A. Wielkopolski) – 477 i Artur Lempert (A. Wielkopolski) – 447. Na Torze Poznań zapowiada się interesująca walka, a zawodnicy tej klasy mają jeszcze w planach start w ostatniej rundzie na torze Red Bull w Austrii w październiku.

W tym sezonie o laury rywalizują też kierowcy w pucharze Toyota Racing Cup. Bliski zwycięstwa jest Mateusz Bartkowiak (A. Wielkopolski), który wygrał sześć rund i zgromadził komplet 150 pkt. Drugie miejsce zajmuje Jacek Jurecki (A. Krakowski) – 90, a trzecie Tomasz Tomczak (A. Łódzki) – 83.

W Endurance liderami są duety: Miękoś - Janosz w D 4 +3500, Mirecki - Urbaniak w D 4 3500 oraz Madziara - Grzelecki w D 4 2000. Przez dwie godziny sobotniego wyścigu z pewnością będzie się jeszcze sporo działo na torze. Wyścig Endurance będzie jednocześnie memoriałem im. Jana Leśniaka.

– Na starcie ostatniej rundy tegorocznej rywalizacji na Torze Poznań stanie ponad 120 kierowców. „Nie zabraknie ciekawej rywalizacji, tym bardziej że w niektórych klasach sytuacja nie jest jeszcze wyjaśniona. Planujemy też wspólne zdjęcie wszystkich startujących podczas tej rundy, a na koniec chcemy, aby wszyscy mogli uczestniczyć w spotkaniu integracyjnym przy grillu” – powiedział Sebastian Urbaniak, dyrektor ostatnich w tym sezonie zawodów wyścigowych na Torze Poznań.

W piątek 20 września o godz. 9.00 rozpoczną się kwalifikacje. Na godz. 12.45 zaplanowano start do wyścigów. Piątek zakończą kwalifikacje Endurance o godz. 17.30. W sobotę 21 września o godz. 8.15 odjadą ostatnie kwalifikacje, a od godz. 10.45 ruszą wyścigi, które zakończy Endurance (początek o godz. 16.00). Szczegółowy harmonogram czasowy wyścigów dostępny jest na stronie internetowej www.aw.poznan.pl

 

Samochody: 
Share

News

KU CZCI MISTRZA KULIGA
W pięćdziesiątą rocznicę urodzin Janusza Kuliga, w Walimiu przy obelisku... więcej
77. Rajd Polski w wielkiej ósemce mistrzostw Europy
(18.10.2019)  Światowa Rada Sportów Motorowych zatwierdziła kalendarz... więcej
Rewolucja w motoryzacji - PZM na konferencji Impact mobility rEVolution’19
Katowicka konferencja Impact mobility rEVolution’19 (9 – 10... więcej
Rajd Baja Europe zbliża się wielkimi krokami
Drodzy zawodnicy, fani i przedstawiciele mediów,Z przyjemnością informujemy was... więcej
Kurs na licencję RN
Kurs na licencję RN1. Termin: 2-3.11.2019 r. (sobota-niedziela),2. Miejsce: 2-3... więcej
Kurs na licencje B,C , BC JUNIOR
Kurs na licencje B,C; B,C JUNIOR        ... więcej
53. Rajd Dolnośląski - Hotel Zieleniec - Bouffier zwycięża i zostaje drugim wicemistrzem Polski
(06.10.2019) Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Hyundai i20 R5) odnieśli... więcej
Emocjonujące finały w Toruniu – 7. runda Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross
Przy zmiennej pogodzie rozegrana została finałowa, siódma runda Oponeo... więcej

Strony

- Archiwum