Na poligonie w Żaganiu

Automobilklub Wielkopolski był organizatorem wraz z Rally Breslau International Association interesującej imprezy rajdowej. W dniach 18-20 października na poligonie w Żaganiu odbyła się Baja Europe 2019 – 6. runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych.

Jednocześnie toczyła się rywalizacja Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych Dacia Duster Elf Cup oraz zawody motocyklowe Pucharu Polski w Rajdach Baja. Do walki stanęło prawie 60 załóg.

Po przejściu badań kontrolnych w pierwszym dniu imprezy, do zawodów zostało dopuszczonych 56 załóg we wszystkich kategoriach zawodów. Pierwszego dnia uczestnicy mieli do pokonania dwa odcinki specjalne o długości prawie 140 kilometrów. Natomiast drugiego dnia dwa następne odcinki specjalne liczyły prawie 65 kilometrów. Trasa została wyznaczona na terenie poligonu w Żaganiu. Na wielu odcinkach uczestnicy osiągali duże prędkości, na wielu jednak trzeba było się popisać wysokimi umiejętnościami.

Po przejechaniu czterech odcinków w rajdowych mistrzostwach Polski samochodów terenowych, najlepsi okazali się Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz, jadący CanAm Maverick X3, którzy uzyskali czas  02:24;42. Drugie miejsce zajęli Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz (Ford F-150) ze stratą 01;49 min., a trzecie – Mirosław Stocerz i Rafał Marton (Can Am BRP Maverick X3), ktorzy do zwycięzców stracili 04;36.

Z kolei w pucharze Polski zwyciężyli Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk (Can Am Maverick X3) z czasem 02:32;06, wyprzedzając duet Tomasz Gołka i Filip Gołka (Jeep Wrangler) różnicą 17;08 min. Na trzeciej pozycji Łukasz Kwaśniewski i Damian Figiel (Can Am Maverick X3) ze stratą 36;41 min. do triumfatorów.

W motocyklowym Pucharze Polski najlepszy był Ireneusz Ostafin (Can Am Renegate) z czasem 02:52;41, który wyprzedził Marcina Talagę (Can Am Renegate) różnicą 01;54 min. oraz Tomasza Wikowicza (KTM EXC450) różnicą 03;10 min.

W Dacia Duster Elf Cup zwyciężyli Maciej Grabowski i Adam Binieda z czasem 03:21;27. Ze stratą 09;08 min. do najlepszych finisz osiągnęli Pascal Brodnicki i Ernest Górecki, a 33 sekundy po nich także Magdalena Zając i Kazimierz Ruszel.

Szczegółowe rezultaty zawodów oraz poszczególnych odcinków specjalnych można znaleźć na stronie internetowej www.baja-europe.com/

 

 

Samochody: 
Share

News

Kurs na licencję stopnia RN i Sędziego st. I, 25-26.01.2020 Bielany Wrocławskie
Program kursu na licencję RN oraz Licencję Sędziego Sportu Samochodowego... więcej
ORLEN Team podsumował Rajd Dakar 2020
Zawodnicy ORLEN Team mają za sobą tysiące kilometrów na nowych trasach Rajdu... więcej
Sukces Polaków w Africa Eco Race
Obchodzący dwudziestolecie kariery sportowej Jacek Czachor, pustynny Africa Eco... więcej
Etapowe podium Jacka Czachora
Trzeci czas przejazdu na przedostatnim OSie Africa Eco Race uzyskał Jacek... więcej
Jacek Czachor wraca do pierwszej piątki Africa Eco Race
Jacek Czachor po raz kolejny udowodnił, że jest w rewelacyjnej formie.... więcej
Dakar 2020: Udany start Polaków!
Dakar po raz 42. Trasa tegorocznej edycji Dakaru prowadziła z miasta Dżudda na... więcej
ORLEN Team na mecie rajdu Dakar
12 dni rywalizacji na dystansie 7500 kilometrów, z czego 5000 stanowiły odcinki... więcej
Polacy w TOP 10 Africa Eco Race
Po wczorajszych problemach na trasie, dzisiaj reprezentanci misji „... więcej
Dakar 2020 Żeglarze na oceanie wydm
Trasa etapu 11. etap Dakaru z Shubaytah do Haradh to druga część etapu... więcej

Strony

- Archiwum