FIA CEZ na Torze "Poznań"

Prawie 160 kierowców z wielu krajów, wystartuje w nadchodzących wyścigach samochodowych na Torze "Poznań" – Automobilklub Wielkopolski. W dniach 9-11 czerwca w Przeźmierowie odbędą się: 6. i 7. Runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Strefy Europy Centralnej FIA CEZ, 3. Runda Endurance Mistrzostw Strefy Europy Centralnej FIA CEZ, 3. i 4. Runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 5. i 6. Runda Wyścigowych Mistrzostw Polski ‑ Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe GT3CCCE, 3. Runda Wyścigowych Mistrzostw Polski KIA LOTOS RACE, 3. i 4. Runda Mistrzostw Polski Pucharu 318 IS CUP PL, 2. Runda Mistrzostw Polski Hour Race. 

Na listach startowych w FIA CEZ Circuit Race Championship znaleźli się m.in. kierowcy z Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec i Austrii, którzy dość regularnie od lat przyjeżdżają na Tor "Poznań": Na obiekcie w Przeźmierowie wystartują także wszyscy obecni liderzy w poszczególnych klasach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Interesująca jest sytuacja w KIA LOTOS RACE, w której kierowcy rywalizowali już dwukrotnie na torach w Niemczech i na Węgrzech. Po czterech wyścigach liderem jest Jan Antoszewski (265 pkt.), przed Kamilem Serafinem (249), Nikodemem Wierzbickim (244) i Damianem Litwinowiczem (241). Od lat w tej rywalizacji nie brakuje dużych emocji, bezpardonowej walki do samego końca sezonu, więc już w Przeźmierowie można spodziewać się kolejnej dawki adrenaliny. Podobnie powinno być również w Porsche GT3 Cup, w której zawodnicy spotykali się w tym sezonie dwa razy na torach na Węgrzech oraz w Austrii.

Jak na razie polscy kierowcy rozegrali 1. i 2. Rundę Mistrzostw kraju w dniach 19-21 maja, a teraz m.in. będą mieli okazję zmierzyć się na torze z zagranicznymi rywalami. Aktualne wyniki obecnego sezonu na stronie internetowej PZM: http://www.tomexwyniki.pl/WSMP2017.HTM

O programie nadchodzących wyścigów więcej na stronie internetowej Automobilklubu Wielkopolski: http://www.aw.poznan.pl/imprezy2017/20170609-11cez/index.html

 

Wszystkich sympatyków wyścigów samochodowych zapraszamy na Tor "Poznań" w dniach 9-11 czerwca. Emocji na pewno nie zabraknie.

Samochody: 

News

Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej
Kucharczyk wraca na fotel lidera mistrzostw po znakomitej jeździe na Zandvoort
Po pechowej poprzedniej rundzie w Budapeszcie nie ma już śladów. Tymek... więcej
Decydujące 2,4 sekundy – Matulka i Dymurski najlepsi w Koszycach
Jakub Matulka i Daniel Dymurski (Skoda Fabia Rally2 evo) w świetnym... więcej
Garrett 50. Rajd Koszyc: zaskakująca końcówka I etapu
Trzy pierwsze oesy Garrett 50. Rajdu Koszyc zapowiadały, że rekord liczby... więcej

Strony

- Archiwum