Finisz sezonu na Torze "Poznań"

Ponad 180 kierowców weźmie udział w ostatnich w tym roku wyścigach samochodowych na Torze "Poznań". W dniach 23-25 września kierowcy powalczą o decydujące punkty w: 18. i 19. rundzie FIA CEZ mistrzostwach Strefy Europy Centralnej, 6. rundzie FIA CEZ Endurance, 9. i 10 rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 4. rundzie Mistrzostw Polski Hour Race, 9. i 10 rundzie Pucharu Polski Motocity is Cup oraz 9. i 10 rundzie niemieckiego cyklu ADAC HAIGO Historic Cup. Z pewnością będzie to interesujące podsumowanie całorocznego ścigania na obiekcie organizatora zawodów – Automobilklubu Wielkopolski.

W mistrzostwach Polski w kilku klasach sytuacja jest już praktycznie wyjaśniona, ale w wielu walka o tytuły mistrzowskie będzie trwała do samego końca. W klasie D4 3500 trudno oczekiwać aby ktoś zagroził liderowi klasyfikacji Arturowi Obuchowskiemu (A. Wielkopolski), który w dotychczasowej rywalizacji zgromadził 133 pkt.  Podobnie jest w klasie D4 ponad 3500, gdzie liderem jest Radosław Kordecki (A. Wielkopolski) – 100 pkt.

Ciekawie jest w dywizjach narodowych. W klasie 1N o tytuł walczą Bartosz Kubicki (A. Wielkopolski) i Piotr Kowner (A. Łódzki), którzy zgromadzili po 100 pkt. Walka o ostateczny triumf będzie trwała zapewne do ostatnich metrów.

W klasie 2 mistrzem może czuć się już Wojciech Klimecki (A. Wielkopolski) z dorobkiem 150 pkt., bo drugi w klasyfikacji Bartosz Krysmann (A. Wielkopolski), traci do lidera 45 pkt. W klasie 2 Picanto o zwycięstwo walczą kierowcy startujący w tegorocznym cyklu Kia Lotos Race – Damian Litwinowicz i Tomasz Magdziarz, którym w rywalizacji tym razem nie przeszkodzi inne miejsce rozgrywania KLR.

W klasie 3 dojdzie do interesującej rywalizacji Karola Jodko-Kamińskiego (A. Wielkopolski), który podczas poprzedniej rundy nie zdobył w ogóle punktów oraz Piotra Struzika (A. Wielkopolski). Na razie Jodko-Kamiński ma 100 pkt., a Struzik – 89. W klasie 5 Cup PL po ostatnich zawodach w Brnie prowadzi Konrad Tadla (A. Wielkopolski) – 184 pkt., przed Robertem Hudziakiem (A. Wielkopolski) – 136 oraz Jackiem Cichopkiem (A. Wielkopolski) – 126. Należy pamiętać, że po zakończeniu rywalizacji  każdemu kierowcy zostaną odjęte punkty z jednej z rund i wtedy klasyfikacja nieco się zmieni.

W klasie 6 po ostatniej rundzie, samodzielnym liderem został Łukasz Rawecki (A. Wielkopolski) – 126 pkt., bo Dawid Abramczyk (A. Wielkopolski) nie ukończył wyścigu i ma obecnie na swoim koncie 98 pkt. Dwie ostatnie rundy będą na pewno emocjonujące.

Wszystko jest już jasne w rywalizacji maluchów. W klasie 8.1 mistrzem może czuć się już Michał Ghany (A. Śląski) – 150 pkt., a w klasie 8.2 – Bartosz Idźkowski (A. Wielkopolski) – 125 pkt. Walka toczyć sie będzie o pozostałe miejsca na podium.

W mistrzostwach Polski Hour Race liderami klasyfikacji generalnej są Maciej Marcinkiewicz i Mariusz Miszta, natomiast kierowcy walczą przede wszystkim o tytuły w poszczególnych klasach i w niektórych rywalizacja rozstrzygnie sie dopiero podczas tej ostatniej rundy.

W Pucharze Polski Motocity is Cup liderem jest Wojciech Smorawiński (A. Wielkopolski) – 136 pkt., ale na pewno o ostatecznym zwycięstwie myślą także Krzysztof Ratajczak (A. Wielkopolski) – 119 oraz Mateusz Tokarski (A. Wielkopolski) – 116.

Po raz kolejny kierowcy wezmą udział w Memoriale im. Jana Leśniaka (będzie to niedzielny klasy 5 Cup PL o godz. 17.00), aby oddać hołd wieloletniemu działaczowi Automobilklubu Wielkopolski.

W piątek 23 września na Torze Poznań odbędą się już pierwsze wyścigi (od godz. 15.35), natomiast w sobotę wyścigi już od godz. 8.15, a w niedzielę od godz. 10.50. Zapraszamy na Tor "Poznań", a więcej informacji o zawodach na stronie internetowej Automobilklubu Wielkopolski: http://www.aw.poznan.pl/imprezy2016/20160923-25cez/index.html

Samochody: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Columna Medica Baja Poland - najtrudniejszy i najważniejszy rajd w sezonie
Światowa czołówka kierowców i najszybsze terenowe auta - to nas czeka na... więcej
Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia: emocje gwarantowane
Mimo, iż starty bolidów na trasie Sopot – Gdynia są od lat motorsportową... więcej
Najszybsi kierowcy wyścigowi powracają nad morze
Grand Prix Sopot Gdynia od początku istnienia imprezy cieszyło się sporą... więcej
Luty i Celiński zwyciężają w Rzeszowie czwarty raz z rzędu! (Motul HRSMP)
Zmagania załóg w historycznych samochodach rajdowych na Podkarpaciu dobiegły... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: czwarty raz Grzyba
Grzegorz Grzyb i Adam Binięda (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali Marma 31. Rajd... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: Grzyb i Binięda prowadzą po I etapie
Dwukrotny mistrz Polski Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia Rally2 evo), pilotowany... więcej
Szkolenie na licencję RN, 13-14.08.2022 r., Świdnica
PROGRAM kursu na licencję RN organizowanego przez Global Sport1. Termin:13-14.... więcej
KAMENA RALLY TEAM CZEKA NA WĘGIERSKIE OESY
Po raz trzeci w karierze zespół Kamena Rally Team weźmie udział w Hungarian... więcej

Strony

- Archiwum