Wypowiedzi zawodników po GSMP Limanowa 2016

WOJCIECH SZULC: - W sobotę nie mogłem złapać rytmu na żadnym z podjazdów i czasy były niezadowalające. Pomimo tego udało się zdobyć 3 miejsce w N+2000 po dyskwalifikacji mojego kolegi. W niedzielę było dużo lepiej, zarówno na podjazdach treningowych, jak i wyścigowych, chociaż nie zbliżyłem się do czasów z roku 2013. Ale nie zawsze ma się dobry dzień. W tym roku w Limanowej były nieprzebrane rzesze kibiców, dopingujących nas do szybkiej jazdy, za co chciałem bardzo podziękować. Podziękowania dla mojej ekipy 4Motors z Tomkiem, Adamem i Kamilem i dla Andrzeja Lenczowskiego. Teraz czas na wyścig w Banovcach, który bardzo lubię. Klimat na Jankovym Vrsku jest wyjątkowy i jak co roku, pojawi się europejska czołówka kierowców.

DUBAI: - Kolejny wyścigowy weekend za nami. Testowaliśmy zmiany w aucie i muszę powiedzieć, że robimy krok do przodu. W niedzielę mieliśmy poprawnie ustawione zawieszenie i czasy były niezłe. To dobrze rokuje przed Banovcami. Trzeba podziękować organizatorom, ponieważ zawody były przeprowadzone wzorowo i najważniejsze osoby, czyli kibice z super dopingiem zagrali na 110 %. Weekendem w Limanowej potwierdzamy, że mamy najlepszych kibiców na świecie. Dziękuję ekipie 4Turbo oraz portalowi WyscigiGorskie.pl. Teraz czekam na mój ulubiony wyścig – Banovce. Będzie tam prawdziwa walka, walka na przełamanie, bo to właśnie tam rozbiłem auto podczas przedsezonowych testów. Trzymajcie kciuki i zapraszam na Jankov Vrsok na Słowacji. 

PAWEŁ GOS: - Zawody w Limanowej zostaną mi w pamięci na długo. Tylu kibiców w górach jeszcze nie widziałem. Można to porównać jedynie z zawodami rangi WRC, dlatego w poprzedni weekend jeździło się po prostu znakomicie! Jestem zadowolony z bezawaryjności mojego samochodu, pogody i klimatu. Z jazdy i czasów już mniej... Przełęcz nad Ostrą pokazała mi moje miejsce w szeregu i mam dużo do nadrobienia przed Banovcami. Na szczęście udało się zebrać komplet punktów w A i A+2000, zająć wysokie czwarte miejsce w EHC A+3000 i zbudować lekką przewagę przed kolejnym wyścigiem. Udało się również zwyciężyć w klasyfikacji zespołowej, za co dziękuję Rafałowi, który jest według mnie w bardzo dobrej formie, co potwierdzają wyniki. Serdecznie dziękuję Witek Motorsport za profesjonalne przygotowanie samochodów, firmom: Exact Systems, Control+Rework Service, Work Service, Metabond, Plus, Anex, Monko Coffee, Spark Promotions oraz Moto Flota i naszym fanom za wsparcie na trasie. Naszym partnerem medialnym w tym sezonie jest portal WyscigiGorskie.pl, na którym znajdziecie wszystkie informacje podczas zawodów. Do zobaczenia na Słowacji.

MARCIN WRONA: - Weekend w Limanowej na długo przejdzie do historii, gdyż właśnie tu udało mi się wygrać moje pierwsze zawody w karierze. Weekend owocował w nieoczekiwane zwroty akcji chyba dla całej czołówki GSMP i Mistrzostw Europy. Pomimo małych problemów z doborem opon w sobotę, całe zawody zaliczam do bardzo udanych. Wskoczyłem na pierwsze miejsce w klasie A-2000, a w klasyfikacji generalnej mojej grupy zdobyłem 2 miejsce, co jest dużym wyczynem. To wszystko dzięki wspaniałym kibicom, o których nie można zapominać. Cieszę się, że tak licznie pojawiliście się na trasie, żeby dopingować najlepszych zawodników w Europie. Ściganie w takiej atmosferze to coś absolutnie wyjątkowego. Mogę śmiało stwierdzić, że zawody w Limanowej to najlepiej zorganizowana runda w całym sezonie. Za występ w GSMP Limanowa chciałem podziękować moim partnerom, bez których rozwijanie mojej pasji nie byłoby możliwe: KOMA Transport Spedycja, Farutex, ABC Prawo Jazdy, MaxLift, Termar, Rzeszów Stolica Innowacji, La Grotta, BodyShock Rzeszów oraz TVP 3 Rzeszów, które zostało moim patronem medialnym. Do grona partnerów dołączyli Momenti Italiani i Restauracje Kaktus. Dziękuję również Pawłowi z Serafin RS za bardzo dobre przygotowanie samochodu do zawodów.

BOCZEK: - Mistrzostwa Europy w Limanowej, które zakończyły się w miniony weekend, zostały przeprowadzone w pełni profesjonalnie i na europejskim poziomie. Nie zabrakło kibiców, najszybszych kierowców Mistrzostw Europy i wielkich emocji panujących na trasie od startu aż do mety. Jazda po tak bezpiecznym odcinku powoduje, że można pozwolić sobie na ciut więcej. Patrząc na moje przejazdy muszę powiedzieć, że jestem z nich w pełni zadowolony. Nie jechałem moim Lancerem od Jahodnej, więc musiałem się rozjeździć podczas porannych przejazdów treningowych. W sobotę trochę popadało i jeździliśmy po mokrym, a następnie po suchym. W takich warunkach miałem loterię oponiarską. Niestety, źle dobrałem ogumienie i pojechałem na deszczowej oponie, a trasa nadawała się już na slika. Do tego miałem problem z kamerą, która nie chciała nagrać moich podjazdów, więc nie mogłem analizować przejazdów. W niedzielę udało się nagrać przejazd i zaowocowało to urwaną 1 sekundą. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z występu. Dziękuję za świetną pracę całemu zespołowi 4Turbo. Serdecznie chciałbym podziękować kibicom, których tak wielu pojawiło się na trasie tworząc wyjątkową atmosferę wyścigowego pikniku. Podziękowania należą się również portalowi WyscigiGorskie.pl, który relacjonuje dla Was zmagania z tras GSMP 2016. 

MARCIN WILUSZ: - Wyścig w Limanowej nie bez powodu znalazł się kalendarzu Mistrzostw Europy. Bez wątpienia to najbardziej wymagająca i najlepiej przygotowana trasa w Polsce, więc nie mamy się czego wstydzić zapraszając tutaj czołówkę europejskich „górali”. Dla naszego zespołu występ w Limanowej to wielki zaszczyt i jednocześnie następna cenna lekcja ścigania. Bardzo nas cieczy, że obie rundy GSMP kończymy z kolejnymi pucharami za pierwszą trójkę klasy A-2000 oraz Clio Cup, w którego punktacji jestem aktualnie na pierwszym miejscu. Ważne też, że z przejazdu na przejazd poprawiałem swoje czasy, poznając rezerwy swoje i samochodu, co z pewnością zaprocentuje podczas kolejnych startów.
Partnerami zespołu są: MarWil – dystrybutor drewna opałowego na trasie Sanok  - Krosno – Jasło oraz WilMar – producent i dystrybutor pelletu opałowego. Za obsługę techniczną samochodów odpowiada Materniak Autosport, a patronat medialny sprawuje portal Krosno112.pl.

 

Samochody: 
Share

News

FIA Rally Star w Polsce – jeszcze możesz wziąć udział!
Zostały ostatnie dni i już tylko kilka miejsc na udział w polskich eliminacjach... więcej
Trudny weekend na Red Bull Ring
Jerzy Spinkiewicz – zawodnik UNIQ Racing Team – startował w ostatni... więcej
74 Kierowców zgłoszonych do finału GSMP w Korczynie
W najbliższy weekend na trasie Korczyna – Czarnorzeki rozegrane zostaną... więcej
Ściganie w deszczu i jubileusz Maluch Trophy
Ponad 180 kierowców wystartowało podczas 5. i 6. rundyWyścigowych Samochodowych... więcej
Kubica: Wyciągnęliśmy z tego wyścigu tyle, ile mogliśmy
Alfa Romeo Racing Orlen liczyła na zdecydowanie lepszy wynik w Grand Prix Włoch... więcej
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak na podium Rajdu Akropolu 2021!
Sześć wygranych odcinków specjalnych i jedenaście ukończonych w czołowej trójce... więcej
Odczucia Kubicy po sprincie
Robert Kubica zajął w sobotnim sprincie kwalifikacyjnym 18. miejsce. Walkę o... więcej
Rajd Śląska: czwarty w sezonie triumf Marczyka i Gospodarczyka
Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia Rally2 Evo) po raz... więcej
Rajd Akropolu 2021: wygrana na ostatniej próbie i awans Kajetanowicza
Popołudniowa pętla sobotniego etapu Rajdu Akropolu przyniosła awans w... więcej

Strony

- Archiwum