Nowe tereny, relacja live

Już w piątkowe popołudnie, 21 października, 87 ekip wystartuje do finałowej rundy mistrzostw Polski i pucharu Polski w rajdach cross country. Na zawodników rywalizujących w cyklu RMPST czeka ponad 300 km odcinków specjalnych, pucharowicze mają krótszą, liczącą nieco ponad 200 km, trasę. Organizatorzy zadbali o nowe odcinki. Ciekawostką będzie też relacja live z rajdu!

Znamy już wszystkie szczegóły rajdu, który odbędzie się w dniach 21-23 października w okolicy Szprotawy, Żagania i Małomic. Zawodnicy rozpoczną rywalizację w piątek od odcinka super specjalnego. O godzinie 15:25 ustawią się na linii startu pierwsi motocykliści. Nieco później, od 17:45 warto obserwować rynek w Szprotawie, gdzie rozpocznie się uroczysty start.

Sobota to ciężki dzień na poligonie w Żaganiu. Przygotowano tu co prawda jeden, 85-kilometrowy odcinek, ale zawodnicy startujący w mistrzostwach Polski pokonać go będą musieli aż 3-krotnie (pozostali 2x). Zawodnicy nie pośpią, bo start pierwszego zaplanowany jest na 7:45. Wiadomo, że trasa na poligonie w Żaganiu jest bardzo zdradliwa i trudna – padające ostatnio deszcze na pewno podniosą poprzeczkę rywalizacji.

Mniej kilometrów czeka na rajdowców w niedzielę – rywalizacja rozpocznie się o godz. 8:00 próbą Świętoszów (24 km), na której jednak nie pojawią się motocykliści i kierowcy quadów. W niedzielę przewidziany jest również dwukrotny przejazd odcinka Szprotawa Lotnisko (2x20,57 km, zawodnicy z RPPST pojadą tam tylko raz). Łącznie oznacza to blisko 330 km rywalizacji dla ekip z cyklu RMPST i około 220 km dla pozostałych. Uroczyste zakończenie rajdu przewidziano na niedzielne popołudnie (od 13.15) w Szprotawie.

Znany też głównych aktorów tego widowiska. Najniższy numer – 101 – przyklei na auto załoga Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik. Tuż za BMW pojawi się na starcie Hummer Piotra Białkowskiego. Do rywalizacji w kategoriach RMPST, FIA CEZ i Mistrzostw Czech zgłosiło się łącznie 21 ekip w terenówkach oraz jedna ciężarówka – za jej kierownicą zasiądzie Czech Vaclav Svoboda. Wśród startujących zabraknie, niestety, Miroslava Zapletala, który już wcześniej zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski. O tym kto będzie pierwszy w grupie T1 w klasyfikacji FIA CEZ zadecyduje pozycja, jaką zajmą na mecie Marcin i Magda.

Aż 31 zespołów zgłosiło się do rywalizacji w cyklu RPPST. Listę otwiera najlepsza tegoroczna załoga:  Jacek Soboń i Kacper Jeneralski (numer 201), tuż za nimi ustawiono najgroźniejszych konkurentów: ekipę Tomasz Gołka/Filip Gołka (Wrangler z numerem 202). To czołówka grupy S1. Obok mocnych aut, na trasę wyruszą również zawodnicy korzystający z terenówek bardziej zbliżonych do seryjnych (grupa S2). Najlepsze załogi tej kategorii, które będzie można podziwiać na Baja Inter Cars to Dariusz i Bartłomiej Krzywkowscy oraz Michał Goleniewski i Mateusz Król. Co ciekawe, obydwie ekipy korzystają z Mitsubishi Pajero, ale różnych generacji.

Najliczniejsza jest grupa motocyklistów i kierowców quadów – to aż 35 zawodników. Z numerem 1 wystartuje Krzysztof Jarmuż (motocykl KTM). Aż 12 kierowców pojedzie quadami napędzanymi na dwie osie (dobry pojazd na trudne warunki pogodowe i drogowe pod Żaganiem!), tyle samo ekip startuje w pojazdach UTV.

Nierozstrzygnięte są jeszcze losy tytułów w sezonie 2016 w większości grup, dlatego nie mamy wątpliwości, że zawodnicy zapewnią nam na odcinkach w okolicy Żagania, Szprotawy i Małomic emocjonujące widowisko!

Kibiców, którzy nie mogą osobiście przybyć do Żagania, z pewnością zainteresuje inicjatywa, z jaką wyszedł główny sponsor imprezy – firma Inter Cars. Przeprowadzi ona internetową transmisję na żywo z rajdu. Relacja online będzie dostępna m.in. na stronie www.ic-tv.eu oraz na firmowej stronie Facebook www.facebook.com/InterCarsSA. Transmisja zacznie się w piątek o godzinie 15:25 i będzie trwała aż do zakończenia rajdu w niedzielę.

To pierwsze tego typu przedsięwzięcie Inter Cars i jedno z nielicznych związanych z rajdami terenowymi. Dlatego wszystkich miłośników off-road i generalnie motorsportu, którzy nie będą mogli być w tym czasie w Żaganiu, zapraszamy do oglądania.

Więcej informacji na stronie internetowej rajdu: www.bajaintercars.pl

Samochody: 
Motocykle: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Zwroty akcji na Słowacji – zagraniczna runda Motul HRSMP dla Lutego i Celińskiego
To nie był wyłącznie słodki rajd dla duetu Luty/Celiński. Długa jazda za... więcej
Rajd Hiszpanii 2021: Kajetanowicz i Szczepaniak na podium! Polacy nowymi liderami kategorii WRC 3!
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wywalczyli piąte podium w swoim... więcej
Świetne tempo i awans Kajetanowicza!
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrali w swojej kategorii finałową... więcej
Rajd Hiszpanii 2021: Kajetanowicz w walce na ułamki sekund
Dobiegł końca długi, mierzący ponad 112 kilometrów pierwszy etap Rajdu... więcej
Finał sezonu ProfiAuto RSMP w Koszycach
Finałowy rajd sezonu 2021 ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski... więcej
Rusza Rajd Hiszpanii, Kajetanowicz gotowy do walki!
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, wiceliderzy Rajdowych Mistrzostw... więcej
Szkolenie na licencję sędziowską, 23-24.10.2021 r., Olsztyn
KURS - SZKOLENIE  KANDYDATÓW NA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGO ... więcej
Szkolenie na licencję RN, 23-24.10.2021 r., Olsztyn
Program Szkolenia na licencję zawodnika i licencję kierowcy stopnia RN1. Termin... więcej
Do dwóch razy sztuka – stawka Motul HRSMP jedzie do Koszyc
Po raz pierwszy w historii Motul HRSMP uczestnicy tego rajdowego cyklu będą... więcej

Strony

- Archiwum