Wielka Wyprawa Maluchów i Fundacja PZM: rusza zbieranie wniosków o pomoc finansową dla najmłodszych ofiar wypadków drogowych!

Wielka Wyprawa Maluchów 2023 to wspaniała inicjatywa mistrzów sportów motorowych, której celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo na drodze, a dzięki prowadzonej zbiórce pieniędzy i licznym licytacjom zapewnić pomoc finansową dzieciom, które ucierpiały w wypadkach drogowych. Fundacja PZM, która od lat wspiera poszkodowanych sportowców i ofiary wypadków drogowych zajmie się rozdzielaniem zebranych środków.

Już teraz można złożyć wniosek o pomoc finansową dla najmłodszych ofiar wypadków drogowych. Należy wejść na podstronę Fundacji PZM na https://pzm.pl/fundacja. Następnie wypełnić wniosek (formularz) MALUCH: https://pzm.pl/fundacja/formularz-zgloszeniowy-leczenie-i-rehabilitacja.

Bardzo ważna jest dokumentacja jaką należy dołączyć tj.:

  • dane osobowe poszkodowanej osoby (która uległa wypadkowi), adres, telefon, email, oraz numer konta bankowego IBAN (28 znaków – 2 liter z przodu (PL) i 26 cyfr (numeru rachunku)). 
  • dokumenty medyczne, w tym: karty informacyjne ze szpitala, zaświadczenia lekarskie i wszelka dostępna dodatkowa dokumentacja.
  • opis wypadku, w tym: protokół z policji o zdarzeniu, informacja o stanie trzeźwości, informacja o sprawcy lub poszkodowanym

Kolejnym krokiem jest przesłanie wypełnionego i podpisanego formularza pocztą elektroniczną na adres: fundacja@pzm.pl  lub listem poleconym na adres: Fundacja PZM, ul. Górczewska 228F, 01-460 Warszawa z dopiskiem: MALUCHY. 

Fundacja PZM dla projektu MALUCHY przygotowała dedykowane konto bankowe. Wszyscy, którzy będą chcieli wesprzeć finansowo Fundację ze wskazaniem konkretnego przeznaczenia darowizny, czyli dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych mogą przekazywać środki na konto: SANTANDER BANK POLSKA SA: PL 52 1090 2590 0000 0001 4689 1011

Konto będzie również obowiązywać w kolejnym roku rozrachunkowych i można na nie przekazywać 1,5% podatku (KRS Fundacji: 0000302278 z dopiskiem MALUCHY).

News

Pamiętajmy o ofiarach wypadków drogowych
19 Listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.... więcej
Składy komisji i zespołów na kadencję 2023-2027
Zarząd Główny Polskiego Związku Motorowego uchwalił w dniu 18.11.2023r. składy... więcej
"Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” Sprawdź światła z PZM i partnerami
Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu... więcej
PZM na Warsaw Motor Show
Wyczynowe samochody, symulacje, rozmowy z zawodnikami. Wielowymiarowy obraz... więcej
Najlepsi młodzi kierowcy projektu Best Young Driver FIA Region I rywalizowali w Austrii
Tegoroczny finał Best Young Driver za nami. Wielka idea, która ma łączyć... więcej
FIA x PZM: Nie używaj telefonu podczas kierowania pojazdem!
FIA Region I rozpoczyna kampanię na rzecz bezpiecznego użytkowania urządzeń... więcej

Strony

- Archiwum