Fundacja PZM rozdysponuje 700 tysięcy zł zebranych podczas Wielkiej Wyprawy Maluchów

700 tysięcy złotych dla Fundacji PZM, a w sumie ponad dwa miliony złotych dla dzieci, ofiar wypadków drogowych w największym motoryzacyjnym projekcie charytatywnym – Wielka Wyprawa Maluchów 2023!

Podczas uroczystej gali w Bielsku-Białej, w sobotę 25 listopada br., organizatorzy Wielkiej Wyprawy Maluchów przekazali Fundacji Inter Cars oraz Fundacji Polskiego Związku Motorowego (https://fundacja.pzm.pl/) zebrane ponad dwa miliony złotych. Zostaną one przeznaczone m.in. na rehabilitację dzieci, które stały się ofiarami wypadków drogowych oraz na pomoc psychologiczną i zakup sprzętu do ratowania życia, a także na projekty edukacyjne i prewencyjne. Inicjatywa jest odpowiedzią na dane, według których w ubiegłym roku w Polsce doszło do 1794 wypadków z udziałem dzieci do 14. roku życia. W zdarzeniach tych 53 dzieci poniosło śmierć, a 1 863 doznało obrażeń.

"Środki zostaną przeznaczone na bezpośrednią pomoc dzieciom, które ucierpiały podczas wypadków drogowych. Rozdysponowaniem 700.000 złotych zajmie się Zarząd Fundacji, a Zespół Medyczny Polskiego Związku Motorowego, który ma wieloletnie doświadczenie w pomocy ofiarom zdarzeń drogowych będzie pomagał opiniując trudne przypadki. Rodzice i opiekunowie dzieci poszkodowanych w wypadkach już mogą zgłosić prośby o pomoc przez formularz dostępny na stronie https://fundacja.pzm.pl" - powiedział Cezary Droszcz, prezes Fundacji Polskiego Związku Motorowego.

Podczas Wyprawy za kierownicami Maluchów zasiedli przede wszystkim pasjonaci motoryzacji, a między nimi giganci motosportu. Wśród tej grupy znalazła się załoga Sobiesław Zasada/Longin Bielak. W ekspedycji wzięli również udział: Kajetan Kajetanowicz (rajdowy mistrz świata WRC2 Challenger), Rafał Sonik (zwycięzca Rajdu Dakar i dziewięciokrotny triumfator Pucharu Świata), Bartosz Ostałowski (jedyny kierowca na świecie, prowadzący samochód bez użycia rąk) oraz Remigiusz „Rezi” Wierzgoń – jeden z najbardziej popularnych polskich influencerów. Organizatorami przedsięwzięcia był Automobilklub Krakowski oraz Kinga i Marcin Małyszowie, wraz 126Evolution – klubem zrzeszającym fanów małych fiatów. 

Więcej o wyprawie: https://youtu.be/t7j6yGHbdrU

Dzisiaj natomiast Polski Związek Motorowy uruchomił dedykowaną stronę Fundacji, gdzie można poznać historię fundacji, jej działalność, poznać tych, którym pomaga. Niebawem uruchomiona zostanie również stała zrzutka, gdzie oprócz wsparcia w postaci darowizn i przekazywania procentów z podatku, można będzie przez cały rok przekazywać środki na wsparcie ofiar wypadków drogowych, na sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych oraz na powrót do zdrowia zawodników z motorsportu, którzy ulegli wypadkom podczas swojej kariery. Warto dowiedzieć się więcej na: https://fundacja.pzm.pl/

Słowa kluczowe: 

News

Nowe przepisy Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym wchodzące w życie w 2024 r.
Główna Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przypomina o nowych przepisach w... więcej
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
 W tym wyjątkowym czasie, pełnym światła i ciepła, pragniemy... więcej
Fundacja PZM rozdysponuje 700 tysięcy zł zebranych podczas Wielkiej Wyprawy Maluchów
700 tysięcy złotych dla Fundacji PZM, a w sumie ponad dwa miliony złotych dla... więcej
Pamiętajmy o ofiarach wypadków drogowych
19 Listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.... więcej
Składy komisji i zespołów na kadencję 2023-2027
Zarząd Główny Polskiego Związku Motorowego uchwalił w dniu 18.11.2023r. składy... więcej
"Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” Sprawdź światła z PZM i partnerami
Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu... więcej
PZM na Warsaw Motor Show
Wyczynowe samochody, symulacje, rozmowy z zawodnikami. Wielowymiarowy obraz... więcej

Strony

- Archiwum