Najlepsi młodzi kierowcy projektu Best Young Driver FIA Region I rywalizowali w Austrii

Tegoroczny finał Best Young Driver za nami. Wielka idea, która ma łączyć młodych kierowców sprawdza się, bo do Wiednia zjechali przedstawiciele związków, federacji i klubów niemal z całej Europy, a także goście z Kenii i Botswany. Gospodarze, ÖAMTC (Austriacki Klub Samochodowy, Motorowy i Turystyczny) wraz z FIA Region I (Międzynarodowa Federacja Samochodowa) zorganizowali wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci. Polskich młodych kierowców reprezentowali Andrzej Gut-Mostowy, zwycięzca polskiej edycji i Gabriela Mankiewicz, najlepsza z dziewczyn startujących w polskiej edycji konkursu „OTOMOTO Najlepszy Młody Kierowca PZM i FIA”.

Konkurs jest poniekąd rywalizacją, ale najważniejsza jest idea. Każdy z uczestników powtarzał, że jest ambasadorem bezpiecznej i rozważnej jazdy samochodem, a jeśli ścigać się – to na torze. Na drogach i ulicach bezpieczeństwo i szacunek dla innych są dla nich priorytetem. Widać było w tym szczerość. Wielu z nich wie o motoryzacji więcej od ekspertów. Dane techniczne czy historię mieli opanowaną do perfekcji.

W tym roku tytuł Best Young Driver trafił do Austriaka Timo Svetiny, drugi był Elmedin Ćibo z Bośnii i Hercegowiny, a trzeci Alex Anastassov z Bułgarii. Andrzej Gut-Mostowy zajął 13. miejsce, a Gabriela Mankiewicz – 20. Różnice pomiędzy miejscami 3. a 14. były minimalne. Na koniec, w „szalonej” rywalizacji na torze kartingowym, gdzie reprezentacje krajowe tworzyli uczestnicy wraz z jednym z opiekunów/trenerów, Polska zajęła 6. miejsce, tracąc „pudło” po kraksie na torze i zamieszaniu na co nie mieli wpływu. Emocje można było porównać do ostatniego wyścigu sezonu F1 z 2021 roku.

Więcej: https://motosport.pzm.pl/2023/10/11/najlepsi-mlodzi-kierowcy-projektu-best-young-driver-fia-region-i-rywalizowali-w-austrii/

 

 

 

 

News

Pamiętajmy o ofiarach wypadków drogowych
19 Listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.... więcej
Składy komisji i zespołów na kadencję 2023-2027
Zarząd Główny Polskiego Związku Motorowego uchwalił w dniu 18.11.2023r. składy... więcej
"Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” Sprawdź światła z PZM i partnerami
Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu... więcej
PZM na Warsaw Motor Show
Wyczynowe samochody, symulacje, rozmowy z zawodnikami. Wielowymiarowy obraz... więcej
Najlepsi młodzi kierowcy projektu Best Young Driver FIA Region I rywalizowali w Austrii
Tegoroczny finał Best Young Driver za nami. Wielka idea, która ma łączyć... więcej
FIA x PZM: Nie używaj telefonu podczas kierowania pojazdem!
FIA Region I rozpoczyna kampanię na rzecz bezpiecznego użytkowania urządzeń... więcej

Strony

- Archiwum