Sześciodniówka na półmetku

Kolejny dzień za uczestnikami tegorocznej Sześciodniówki. Po przeniesieniu trasy w okolice Zschopau polska reprezentacja mozolnie odrabia straty. Tak naprawdę dopiero dziś zaczęło się prawdziwe enduro. Po asfaltowej dojazdówce zawodnicy wjechali w prawdziwie wymagający teren obfitujący w wiele stromych zjazdów i podjazdów, śliskich kamieni i leśnych przecinek. Wreszcie prawdziwi endurowcy mogli pokazać swoje umiejętności w walce z ciężkim terenem.

Nikt chyba nie będzie zaskoczony że wciąż prowadzi Francja. Jednak fakt, że pierwsze cztery miejsca w generalce okupują trójkolorowi to już prawdziwy nokaut. Pozostałe dwa miejsca na podium nie uległy zmianie. Duży spadek,aż na 6 miejsce zanotowali Finowie, którzy dziś z samego rana stracili swojego lidera, legendę enduro Juhę Salminena z powodu awarii motocykla. Sam Salminen mówiąc „taki jest sport motorowy” nie był zbyt zaskoczony przedwczesnym zakończeniem imprezy gdyż od wczoraj walczył ze swoim sprzętem. Nasza ekipa wciąż widnieje na 15 miejscu, ale zbliżyliśmy się mocno do Belgów i ekipy z Chile.

Kapitan polskiego zespołu Michał Szuster zajął dziś 13 miejsce w klasie E1 i wciąż pnie się w górę tabeli gdzie zajmuje 49 miejsce. Awans zanotował również Rafał Bracik, który obecnie zajmuje 38 miejsce. Paweł Szymkowski, dziś 22 w klasie E2, również pnie się górę zajmując po trzech dniach 27 pozycję. Najwięcej przygód miał dziś Marcin Frycz który zaliczył dosyć bolesną  wywrotkę na jednej z prób, a następnie utknął na podjeździe za zawodnikiem który nie był w stanie pokonać wzniesienia. W efekcie Marcin spadł na 46 pozycję. Sebastian Krywult utrzymał 29 pozycję w klasie E3.

Zespoły klubowe wciąż walczą w komplecie, choć lider HAWI Team, Marcin Małek jedzie z wysoką gorączką. W związku z niedyspozycja Marcina HAWI zanotowało dziś spadek na 21 miejsce. Za to zawodnicy KTM Novi Kielce zanotowali awans i na półmetku zawodów zajmują 24 pozycję. Wczorajszy pechowiec Grzegorz Chorodyński, po naprawie swojego motocykla, wystartował dziś rano w przedostatniej czwórce zawodników i miał dużo pracy na próbach podczas wyprzedzania wolniejszych zawodników.

Tak więc trzeci dzień zawodów okazał się bardzo trudny, ale przejezdny. Nasi zawodnicy szczęśliwie dojechali  do mety w komplecie i jutro stawia czoła tej samej trasie, ale znacznie bardziej wybitej po dzisiejszym dwukrotnym przejeździe prawie pięciuset zawodników.

 

Motocykle: 
Słowa kluczowe: 
Share

News

I i II Runda Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Trial 2020 w Gliwicach
Zawodnicy i uczestnicy I i II rundy MP i PP Trial w Gliwicach, zostali... więcej
W dniu 12 czerwca 2020 r. (piątek) Biuro ZG PZM będzie nieczynne.
Informujemy, że w dniu 12 czerwca 2020 r. (piątek)  Biuro Zarządu Głównego... więcej
Kalendarz Mistrzostw Europy Enduro 2020
Informujemy, zgodnie z decyzją FIM Europe, że Mistrzostwa Europy w rajdach... więcej
Kalendarz Sportu Motocyklowego
Główna Komisja Sportu Motocyklowego informuje, iż kalendarz sportu motocyklowego... więcej
Rozpoczęcie Sezonu 2020 Tor Słomczyn - Klub SM CRT 01 czerwca 2020 r.
Początek sezonu wyścigowego coraz bliżej, warto należycie się do niego... więcej
Motocyklowa Reprezentacja Polski wraca na tor
Zawodnicy Wójcik Racing Teamu, największego polskiego zespołu motocyklowego i... więcej
Flaga narodowa „Dla wszystkich, którzy niosą pomoc” - PKN ORLEN
Z okazji Dnia Flagi, który przypada 2 maja, PKN ORLEN przygotował kampanię... więcej
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 04-15.05.2020 r.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 04.05-15.05.2020r. Biuro Zarządu Głównego... więcej

Strony

- Archiwum