Sześciodniówka na półmetku

Kolejny dzień za uczestnikami tegorocznej Sześciodniówki. Po przeniesieniu trasy w okolice Zschopau polska reprezentacja mozolnie odrabia straty. Tak naprawdę dopiero dziś zaczęło się prawdziwe enduro. Po asfaltowej dojazdówce zawodnicy wjechali w prawdziwie wymagający teren obfitujący w wiele stromych zjazdów i podjazdów, śliskich kamieni i leśnych przecinek. Wreszcie prawdziwi endurowcy mogli pokazać swoje umiejętności w walce z ciężkim terenem.

Nikt chyba nie będzie zaskoczony że wciąż prowadzi Francja. Jednak fakt, że pierwsze cztery miejsca w generalce okupują trójkolorowi to już prawdziwy nokaut. Pozostałe dwa miejsca na podium nie uległy zmianie. Duży spadek,aż na 6 miejsce zanotowali Finowie, którzy dziś z samego rana stracili swojego lidera, legendę enduro Juhę Salminena z powodu awarii motocykla. Sam Salminen mówiąc „taki jest sport motorowy” nie był zbyt zaskoczony przedwczesnym zakończeniem imprezy gdyż od wczoraj walczył ze swoim sprzętem. Nasza ekipa wciąż widnieje na 15 miejscu, ale zbliżyliśmy się mocno do Belgów i ekipy z Chile.

Kapitan polskiego zespołu Michał Szuster zajął dziś 13 miejsce w klasie E1 i wciąż pnie się w górę tabeli gdzie zajmuje 49 miejsce. Awans zanotował również Rafał Bracik, który obecnie zajmuje 38 miejsce. Paweł Szymkowski, dziś 22 w klasie E2, również pnie się górę zajmując po trzech dniach 27 pozycję. Najwięcej przygód miał dziś Marcin Frycz który zaliczył dosyć bolesną  wywrotkę na jednej z prób, a następnie utknął na podjeździe za zawodnikiem który nie był w stanie pokonać wzniesienia. W efekcie Marcin spadł na 46 pozycję. Sebastian Krywult utrzymał 29 pozycję w klasie E3.

Zespoły klubowe wciąż walczą w komplecie, choć lider HAWI Team, Marcin Małek jedzie z wysoką gorączką. W związku z niedyspozycja Marcina HAWI zanotowało dziś spadek na 21 miejsce. Za to zawodnicy KTM Novi Kielce zanotowali awans i na półmetku zawodów zajmują 24 pozycję. Wczorajszy pechowiec Grzegorz Chorodyński, po naprawie swojego motocykla, wystartował dziś rano w przedostatniej czwórce zawodników i miał dużo pracy na próbach podczas wyprzedzania wolniejszych zawodników.

Tak więc trzeci dzień zawodów okazał się bardzo trudny, ale przejezdny. Nasi zawodnicy szczęśliwie dojechali  do mety w komplecie i jutro stawia czoła tej samej trasie, ale znacznie bardziej wybitej po dzisiejszym dwukrotnym przejeździe prawie pięciuset zawodników.

 

Motocykle: 
Słowa kluczowe: 
Share

News

MISTRZOSTWA ŚWIATA SUPERENDURO – VIDEO ZAPOWIEDŹ
Motocyklowe, halowe Mistrzostwa Świata SuperEnduro zbliżają się coraz większymi... więcej
Quadowy Puchar Narodów Europejskich, czyli o tych którzy zostawiają więcej niż jeden ślad.
W pierwszy weekend października tuż za naszą zachodnią granicą w niemieckim... więcej
12.10.2019 Horni Ujezd Mistrzostwa Czeskiej Republiki
W sobotę 12.10.2019 w miejscowości Horni Ujezd ( Czechy ) odbyła się ostatnia... więcej
BIESIEKIRSKI ÓSMY W MOTO2 W ALBACETE
18-LETNI PIOTR BIESIEKIRSKI UKOŃCZYŁ NIEDZIELNE WYŚCIGI PRZEDOSTATNIEJ RUNDY... więcej
Rewolucja w motoryzacji - PZM na konferencji Impact mobility rEVolution’19
Katowicka konferencja Impact mobility rEVolution’19 (9 – 10... więcej
MXOEN - Włoska robota - okiem komentatora
Trzeci raz z rzędu Gdańsk gościł zawodników rywalizujących w Motocrossie... więcej
Dominacja Sonika i biało-czerwone podium w Maroku
Na ostatnim etapie Rajdu Maroka, Rafał Sonik daleko za plecami zostawił... więcej
BIESIEKIRSKI W DWÓCH WYŚCIGACH MOTO2 W ALBACETE
PIOTR BIESIEKIRSKI, PIERWSZY POLAK I NAJMŁODSZY ZAWODNIK W STAWCE MOTOCYKLOWYCH... więcej
Pojedynek dakarowych mistrzów, 95. zwycięstwo Sonika
Rafał Sonik pewnie zmierza do mety swojego 44. rajdu Pucharu Świata. W tej... więcej
Finał Pucharu Polski Pit Bike SM 2019 za nami
Walka trwała do ostatnich minut. Sportowy show został oparty na czystej... więcej

Strony

- Archiwum