Skillz Up Motorsport Fest w Częstochowie odwołany

W genezę projektu Skillz Up Motorsport Fest  wpisany jest nieodłącznie rozwój zarówno sportowy, jak i organizacyjny. W Zielonej Górze podczas 2 rundy tegorocznego cyklu w porównaniu do poprzedniego sezonu zdecydowanie podnieśliśmy poprzeczkę rywalizacji w otwartych mistrzostwach Polski FMX. Ilość dyscyplin towarzyszących wzrosła kilkukrotnie, a poziom rywalizacji interdyscyplinarnej pomiędzy żużlowcami, quadowcami i samochodami rajdowymi, wyścigów Supercross najmłodszych, Speed & Skillz czy pokazy BMX i MTB połączone z muzyką live dały publiczności spory zastrzyk adrenaliny i emocji sportowych.
To uczyniło ze Skillz Up pierwszy tego typu format w Polsce, który w niekonwencjonalny sposób wykorzystuje możliwości stadionów żużlowych. Na chwilę obecną projekt ten jest jeszcze w fazie rozwoju. Rozmach rośnie wprost proporcjonalnie do zaangażowania sponsorów i partnerów projektu, ale nasze organizacyjne know-how i siła Skillz Up Family, która łączy najlepszych polskich i zagranicznych  pasjonatów motosportów i sportów grawitacyjnych, to wybuchowa mieszanka, która w najbliższych latach będzie Wam dostarczać niesamowitych wrażeń na arenach całego kraju.
Pod koniec 2011 roku zwracaliśmy się o wsparcie w organizacji jednej z imprez tegorocznego cyklu do Miasta Częstochowa. Chcieliśmy, żeby Skillz Up odbyło się, podobnie jak to miało miejsce w Zielonej Górze i będzie miało miejsce w Toruniu 11 sierpnia, na stadionie żużlowym. Niestety odpowiedź władz miasta była negatywna. Alternatywnym miejscem do rozegrania 3 rundy miał być położony na obrzeżach Częstochowy Freestyle Park. Możliwości infrastrukturalne i lokalizacja parku nie pozwalają jednak na przygotowanie wydarzenia, które byłoby porównywalne pod względem organizacyjnym i promocyjnym do rundy zielonogórskiej. 
W związku z tym zdecydowaliśmy się odwołać 3 rundę Skillz Up, która miała się odbyć 7 lipca w Częstochowie i przenieść zaangażowanie finansowe i organizacyjne na 4 i 5 (finałową) rundę cyklu. Głęboko wierzymy, że jest to w tym momencie najlepsza decyzja zarówno dla projektu, jak i sponsorów. W założeniach na rok 2012 mieliśmy rozegranie minimum czterech rund i nadal je realizujemy.
W chwili obecnej rozważamy także organizację drugiej w tym sezonie edycji Skillz Up Camp (FMX + MX), który odbyłby się w terminie anulowanej rundy w Częstochowie, czyli w dniach 6-8 lipca 2012.  Więcej informacji wkrótce. 

Więcej bieżących informacji na stronie: www.skillzup.pl oraz na profilu: www.facebook.com/skillzupcup
 

Motocykle: 
Share

News

Enduro Zdrojowe – czyli wreszcie początek sezonu 2020
Sezon 2020 zawodnicy enduro z powodu pandemii rozpoczęli dopiero w lipcu i tym... więcej
Pit Bike na start! Już w piątek runda na rozgrzewkę.
Pit Bike na start! Już w piątek runda na rozgrzewkę.Już w piątek 31 lipca 2020... więcej
Bardzo dobre wyniki zawodników ORLEN Team w Baja Szczecinek
Trzy kategorie, trzy zwycięstwa – od mocnego uderzenia zawodnicy ORLEN... więcej
Biuletyn PZM Nr 19 - Lipiec 2020
Lipiec zawsze był środkiem sezonu. W tym roku to dopiero początek!Nie tak... więcej
Sezon ORLEN MX MP ruszy na dobre w sierpniu ale nasi reprezentanci nie próżnują
Mistrzostwa Czech juniorow i drugie zwycięstwo w tym sezonie. Bardzo ciężkie... więcej
Wysoka Grzęda Baja Poland - najważniejszy rajd w sezonie
Światowa czołówka kierowców i najszybsze terenowe auta - to nas czeka na... więcej
PZM wziął udział w akcji #GaszynChallenge
... i pompował dla chorych dzieci! Przyjęliśmy wyzwanie Automoblilklubu... więcej
I i II Runda Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Trial 2020 w Gliwicach
Zawodnicy i uczestnicy I i II rundy MP i PP Trial w Gliwicach, zostali... więcej
W dniu 12 czerwca 2020 r. (piątek) Biuro ZG PZM będzie nieczynne.
Informujemy, że w dniu 12 czerwca 2020 r. (piątek)  Biuro Zarządu Głównego... więcej

Strony

- Archiwum