Pasek gotowy na uliczny pojedynek

Adrian Pasek wystartuje w najbliższy weekend na niemieckim torze Schleizer Dreieck w piątej z ośmiu rund międzynarodowego pucharu motocyklowego Yamaha R6 Dunlop Cup. Czeka go wyjątkowe wyzwanie. Najbliższe zmagania są jedynymi w sezonie, podczas których zawodnicy ścigają się na ulicznej pętli.

Na początku lipca, mimo bolesnej kontuzji stopy, Pasek ukończył na węgierskim Hungaroringu wyścig czwartej rundy sezonu na ósmym miejscu. Dwa tygodnie później dwukrotnie stanął na podium podczas wyścigów mistrzostw Polski klasy Superstock 600 w czeskim Moście. W efekcie powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej WMMP do 37 punktów. Ponownie w pełni sił, „Pasio” liczy w ten weekend na walkę o kolejne w tym roku podium i awans z czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej pucharu. Liczący 3,8 km i składający się z czternastu zakrętów, uliczny tor na przedmieściach Schleiz znajduje się niedaleko autostrady A9, 120 kilometrów na południe od Lipska. Rok temu, w swoim debiutanckim sezonie w Yamaha R6 Dunlop Cup, Adrian startował tam z szóstej, a finiszował na siódmej pozycji.

Więcej o Adrianie Pasku pod adresem www.adrianpasek.com oraz na oficjalnym profilu na Facebooku www.facebook.com/adrianpasek

Adrian Pasek

„Rok temu Schleiz był dla mnie wielkim wyzwaniem, ponieważ pierwszy raz w życiu startowałem na torze ulicznym. Teraz znam już jego konfigurację, więc podchodzę do tego weekendu tak, jak do każdego innego i chcę walczyć o podium. Kilku rywali startowało tam niedawno w lokalnym wyścigu. Mieli niezłe tempo, więc zapowiada się ostra walka. Schleiz to ciekawy i zróżnicowany obiekt. Są na nim bardzo szybkie zakręty, w których jedzie się z górki na wykręconym do końca szóstym biegu, ale także techniczne szykany i wolne łuki. W pewnym momencie pokonujemy skrzyżowanie, na którym czuć lekkie załamanie asfaltu, ale poza tym tor nie różni się specjalnie od tradycyjnych obiektów. Mam za sobą start w mistrzostwach Polski, podczas którego odczuwałem jeszcze skutki kontuzji i nie chciałem za bardzo ryzykować. Oczywiście prowadzę w tabeli i chcę przypieczętować tytuł mistrza Polski, ale priorytetem są dla mnie w tym roku starty w Yamaha R6 Dunlop Cup. Czuję się już całkiem nieźle. Złamany palec nie boli zbyt mocno i na motocyklu nie powinien być problemem. W ten weekend chcę znów walczyć o podium. Ostatnio straciłem trochę punktów i wypadłem z podium klasyfikacji sezonu. Chcę na nie wrócić!”

Motocykle: 
Słowa kluczowe: 
Share

News

ORLEN edukuje kierowców na PGE Narodowym!
Jazda na suwak i formowanie korytarza życia to nowe obowiązki kierowców... więcej
Wójcik Racing Team gotowy na start w Malezji
Już w sobotę 14 grudnia o godzinie 13:00 lokalnego czasu i 6:00 rano czasu... więcej
Wielki finał sezonu minimotocykli. Znamy laureatów tegorocznej Gali Pit Bike!
To było fantastyczne wydarzenie, które do Zamku w Osieczku pod Warszawą... więcej
Taddy Błażusiak drugi w Krakowie - Inauguracyjna runda Mistrzostw Świata SuperEnduro
14-tysięcy gardeł skandujących „Taddy, Taddy”, niezapomniane starcie... więcej
Inauguracyjna runda Mistrzostw Świata SuperEnduro w Krakowie
Wielkie odliczanie do krakowskiej rundy motocyklowych, halowych Mistrzostw... więcej
Informacja o zakończeniu kadencji GKSM na lata 2015-2019
Tegoroczna Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego to także podsumowanie całej... więcej
Zima to czas zmian i przygotowań do nowego sezonu
Dobre wiadomości napływają z Klubu SM CRT. Ich czołowy zawodnik –... więcej
Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego 2019
Tradycyjnym ukoronowaniem sezonu była nasza Gala Mistrzów Sportu Motocyklowego... więcej
Bartosz Zmarzlik, Maksym Drabik oraz Żużlowa Reprezentacja Polski Juniorów wśród Mistrzów - Gala FIM Awards 2019
1 grudnia w Monako odbędzie się uroczysta Gala FIM podsumowująca sezon sportu... więcej
Nowa klasa Supertwin 650 w Wyścigowym Motocyklowym Pucharze Polski
W związku z coraz większą popularnością wyścigów motocyklowych w naszym kraju, w... więcej

Strony

- Archiwum