ORLEN Team w Abu Dhabi

Kuba Przygoński i Tadek Błażusiak będą reprezentowali ORLEN Team podczas Abu Dhabi Desert Challenge - pierwszej rundy Mistrzostw Świata FIM w rajdach terenowych. Na trasie pojawią się również Jacek Czachor i Marek Dąbrowski. Nie będą się jednak ścigać, pojadą jako recovery team. Rajd w Abu Zabi zostanie rozegrany pomiędzy 7 a 11 kwietnia.

- Będzie to mój drugi rajd cross-country w karierze, a pierwszy w zespole ORLEN Team - mówi Tadeusz Błażusiak. - Przystępuję do ścigania wiedząc, czego mogę się spodziewać. Myślę, że jestem lepiej przygotowany niż do ostatniego startu i jazda sprawi mi jeszcze więcej satysfakcji. Dla mnie najważniejsze jest by przejechać kolejne oesowe kilometry, zyskać nowe doświadczenie, przyzwyczaić się do GPS-u i roadbooka oraz nawigowania na otwartych pustynnych przestrzeniach. Po pustyni jeździłem wielokrotnie motocyklem crossowym, więc nie obawiam się wydm. Liczę, że wytyczanie na nich trasy również nie sprawi mi problemu.

- Abu Dhabi Desert Challenge to jedna z moich ulubionych eliminacji figurujących w kalendarzu Mistrzostw Świata - powiedział Kuba Przygoński. - Trasa jest praktycznie całkowicie pustynna, nie ma kamieni, są tylko wydmy, a to zdecydowanie mój ulubiony rodzaj nawierzchni. Aktualnie trenuję już w Polsce, gdzie jest strasznie zimno, temperatura oscyluje w okolicach zera stopni, więc cieszę się, że jadę na zawody do ciepłych Emiratów. Tym razem na trasę rajdową wyjedzie również Tadek Błażusiak. Będzie to dla niego niewątpliwie nowe doświadczenie. Taddy rywalizował już ze mną w Argentynie, świetnie daje sobie radę i wie z czym łączy się cross-country, ale niewątpliwie pustynia będzie stanowiła dla niego wyzwanie.

Marek Dąbrowski i Jacek Czachor w tym sezonie debiutują jako samochodowy zespół ORLEN Team. Przed nimi dwa tygodnie bardzo wytężonej pracy z samochodem rajdowym, przejazd rajdu jako recovery team oraz pierwsze oficjalne testy w nowej Toyocie Hilux.

- Najpierw będziemy trenować kilka dni na kopnych piaskach pustyni praktycznie fabrycznym samochodem klasy T2 - informuje Marek Dąbrowski. - Chcemy przerobić jak najwięcej najcięższych sytuacji, które mogą nas później spotkać na rajdowych trasach. Dlatego celowo zakopiemy kilkakrotnie auto, aby przejść pełną procedurę postępowania w takiej sytuacji. Będziemy chcieli pojeździć też trochę szybciej i przekonać się, jak wygląda doskonale nam znana pustynia z perspektywy kabiny samochodu. Później wyruszamy na rajdową trasę w samochodzie recovery team – będziemy jechać zaraz za ostatnim zawodnikiem i pomagać w razie potrzeby. To z pewnością będzie dla nas również ciekawe doświadczenie. A zaraz po rajdzie będzie czekała na nas Toyota Hilux - identyczna jak ta, którą będziemy startować w przyszłości – przejedziemy nią kilka dodatkowych oesowych kilometrów w prawdziwym rajdowym tempie.

- Będę chciał się przyjrzeć, jak wygląda rajd z perspektywy załogi samochodowej - dodał Jacek Czachor. - Ścigając się na motocyklach, zawsze startowaliśmy kilka godzin przed autami, mieliśmy również inny odbiór techniczny. W Emiratach startuje kilka bardzo podobnych do naszej Toyot – będzie więc okazja, żeby dokładnie się przyjrzeć również tym autom w akcji. Po rajdzie czeka nas dzień testów naszego samochodu na pętli koło Dubaju.

Motocykle: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

PZM wziął udział w akcji #GaszynChallenge
... i pompował dla chorych dzieci! Przyjęliśmy wyzwanie Automoblilklubu... więcej
I i II Runda Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Trial 2020 w Gliwicach
Zawodnicy i uczestnicy I i II rundy MP i PP Trial w Gliwicach, zostali... więcej
W dniu 12 czerwca 2020 r. (piątek) Biuro ZG PZM będzie nieczynne.
Informujemy, że w dniu 12 czerwca 2020 r. (piątek)  Biuro Zarządu Głównego... więcej
Kalendarz Mistrzostw Europy Enduro 2020
Informujemy, zgodnie z decyzją FIM Europe, że Mistrzostwa Europy w rajdach... więcej
Kalendarz Sportu Motocyklowego
Główna Komisja Sportu Motocyklowego informuje, iż kalendarz sportu motocyklowego... więcej
Rozpoczęcie Sezonu 2020 Tor Słomczyn - Klub SM CRT 01 czerwca 2020 r.
Początek sezonu wyścigowego coraz bliżej, warto należycie się do niego... więcej
Motocyklowa Reprezentacja Polski wraca na tor
Zawodnicy Wójcik Racing Teamu, największego polskiego zespołu motocyklowego i... więcej
Flaga narodowa „Dla wszystkich, którzy niosą pomoc” - PKN ORLEN
Z okazji Dnia Flagi, który przypada 2 maja, PKN ORLEN przygotował kampanię... więcej

Strony

- Archiwum