Bartosz Zmarzlik najlepszy w Malilli! Przewaga Polaka rośnie

Bartosz Zmarzlik wygrał turniej Grand Prix Szwecji na torze w Malilli. Drugi był Australijczyk Max Fricke, a trzeci Brytyjczyk Robert Lambert. W półfinale wystartował również drugi z Biało-Czerwonych, Dominik Kubera.

Kolejny raz pogoda przeszkodziła organizatorom. Turniej w Malilli, tak jak ostatnio w Pradze, stał pod wielkim znakiem zapytania. W Szwecji żużlowcy walczący o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata rozpoczęli rywalizację z prawie dwugodzinnym opóźnieniem. Pierwszy wyścig odbył się o godzinie 20:50.

To pierwsza wygrana Zmarzlika w tegorocznym cyklu. Czterokrotny mistrz świata potrzebował pięciu rund, aby odnieść zwycięstwo. Mimo braku pierwszych miejsc Polak już przed zawodami w Malilli zdecydowanie przewodził w klasyfikacji przejściowej. Po wygranej przewaga Zmarzlika wzrosła z 12 do 17 punktów. Pozycję wicelidera cyklu przejął Lambert (Zmarzlik 86, Lambert 69, Holder 68).

Żużel:

Polska Mistrzem Europy Par do lat 19!
Reprezentanci Polski na torze w Pile wywalczyli tytuł Mistrza Europy Par do lat... więcej
Trzech Polaków z awansem do SGP3!
Trzech Polaków wywalczyło przepustkę do finału Speedway Grand Prix 3! To... więcej