WMMP: Emocjonująca walka motocyklistów

Prawie 130 zawodników wzięło udział w 2. rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski klas: Superbike, Superstock 1000,  Superstock 600, Supertwin, Supersport 300, 2. rundzie Pucharu Polski klas: Sport 1000, Sport 600, Twin, Sport 300, Sport 250, 2. rundzie Pucharu Markowego BMW M Cup oraz 1. rundzie Pucharu Polski Classic i rundzie Mistrzostw Słowacji. Na Torze „Poznań”, przy dobrej, choć wietrznej aurze, przez dwa dni toczyła się interesująca walka wśród motocyklistów we wszystkich klasach.

Intensywna i twarda walka trwała w połączonych wyścigach najmocniejszych klas Superbike i Superstock 1000. Podczas sobotniej gonitwy z trasy wypadł już na pierwszym okrążeniu Jarosław Szczęsny i został odwieziony do szpitala. Wyścig powtórzono na dystansie ośmiu okrążeni. W Superbike długo prowadził Wojciech Wróbel, jednak Marek Szkopek po brawurowej jeździe wyprzedził rywala na ostatnim okrążeniu i został zwycięzcą gonitwy. Za Wróblem finiszowali Bartłomiej Morański oraz Ireneusz Sikora. W klasie Superstock 1000 po raz kolejny w tym sezonie najlepszy był Oleg Pawelec, który wygrał wyścig mimo że w pewnym momencie jechał poboczem. Na dystansie dogonił rywali i wyprzedził Artura Wielebskiego i Bartłomieja Lewandowskiego. Następnego dnia triumfatorzy byli ci sami, tyle że obaj wygrali już bez pogoni za rywalami, kontrolując wydarzenia na torze. Szkopek wyprzedził Sikorę i Morańskiego, a Pawelec, podobnie jak w sobotę – Welebskiego i Lewandowskiego.

W Superstock 600 świetnie spisał się Jurand Kuśmierczyk, który w pierwszym wyścigu wyprzedził wyraźnie Karola Weissa i Macieja Kowalskiego. W niedzielę Kusmierczyk, też ze sporą przewagą, wyprzedził Oskara Kalicha i Kamila Barcika.  W klasie Supertwin pierwszego dnia najlepszy był Michał Żukierski, wyprzedzając Słowaka Jana Dresnera oraz Przemysława Komajdę. W stawce zabrakło Jacka Molika, który miał poważną awarię silnika swojego motocykla. Ale następnego dnia Molik był już na starcie i wygrał wyścig z wyraźną przewagą nad Żukierskim i Dresnerem. W Supersport 300 w pierwszym wyścigu twardą walkę stoczyli Mateusz Molik, Kacper Raniszewski i Konrad Filipowicz. Zwyciężył Molik z przewagę ponad czterech sekund nad Raniszewskim i Filipowiczem. Następnego dnia Raniszewski „naciskał” Molika do ostatnich metrów i przegrał nieznacznie różnicą 0,165 sek., a trzeci był Szymon Justyna.

Prawie trzydziestu zawodników startowało w pucharze markowym BMW M Cup. W klasyfikacji Pro dwukrotnie zwyciężył Paweł Sobczyk, a za nim wyścigi kończyli drugi Marcin Biernacki i trzeci Piotr Prendota. Z kolei w M Cup dwa razy triumfował Sylwester Byczkowski. W sobotę finiszowali za nim Kamil Młodawski i Piotr Grylicki. Natomiast w niedzielę drugi był Krzysztof Szypuła, a trzeci Młodawski. Jako gość startował w pucharze Milan Pawelec i wygrywał zdecydowanie podczas obu wyścigów.

W Pucharze Polski w klasie Sport 1000 znakomicie pojechał Przemysław Jakóbczak, który wygrał oba wyścigi ze sporą przewagą nad rywalami. Podium w oba dni było takie samo, bo obok Jakóbczaka stawali na nim Mariusz Cichowlaz i Marcin Keller. W klasie Sport 600 dwa zwycięstwa zanotował Jarosław Szydełko. W klasie Twin także dwa razy najlepszy był Tomasz Rowiński. W klasie Sport 300 Gabriela Konig-Widuch również zwyciężyła w obu wyścigach.

Prawie trzydziestoosbowa grupa Słowaków walczyła w Classicach w kilku klasach. Wyścigi wygrywali: Josef Brill, Sarka Schmidtova, Marcel Hrubos, a następnego dnia: Petr Petruzalek, a ponownie Sarka Schmidtova oraz Marcel Hrubos.

Szczegółowe rezultaty TUTAJ

Trzecia runda WMMP zostanie rozegrana na Slovakiaring w dniach 21-23 lipca. Na Tor „Poznań” motocykliści powrócą w dniach 18-20 sierpnia 2023 roku.

Motocykle: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 

News

Za nami wielkie ściganie na Autodromie Słomczyn! Avila Cortes ze zwycięstwem w Grand Prix of Poland
W miniony weekend na Autodromie Słomczyn odbyła się czwarta runda FIM... więcej
Fenomenalny tor Głażewo, fantastyczna publiczność i wielkie show na pit bike!
Zawodnicy ścigający się na minimotocyklach pit bike, w miniony weekend... więcej
Liderzy S1GP przed niedzielnymi Mistrzostwami Świata w Słomczynie zapowiadają walkę o podium
21 lipca w Słomczynie odbędzie się czwarta runda FIM Supermoto World... więcej
Czas na Tor Głażewo! Dużo motorsportu i rodzinna atmosfera
A to wszystko z minimotocyklami pit bike w tle. To ... więcej
Niezwykłe widowisko na Autodromie Słomczyn już 21 lipca!
Zobacz w akcji najlepszych zawodników z całego świata! Już 21 lipca w... więcej
Potężna dawka emocji w Człuchowie – relacja z II rundy Mistrzostw Polski w Motocrossie
Poziom nadal rośnie. Człuchów podjął wyzwanie i dał radę. Po pierwsze... więcej
Justyna Lonycz na podium w pierwszej rundzie Mistrzostw Świata Trial 2 Women
W niemieckim Neunkirchen do rywalizacji w Mistrzostwach Świata w... więcej
Pełen emocji weekend wyścigów Pit Bike na bydgoskim Kartodromie
Zawodnicy ścigający się na minimotocyklach YCF, MRF, Kayo i Ohvale licznie... więcej
Milan Pawelec na półmetku wyjątkowego sezonu
Walcząc o punkty w obu wyścigach czwartej rundy prestiżowej serii Red... więcej
Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike SM YCF, MRF, Kayo, Ohvale na Kartodromie w Bydgoszczy!
Już 6 i 7 lipca Kartodrom Bydgoszcz po raz kolejny opanują fani... więcej

Strony

- Archiwum