Błażusiak trzeci podczas Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro w Niemczech! Olszowy zachwyca fenomenalną jazdą

Po blisko miesięcznej przerwie zawodnicy halowych, motocyklowych Mistrzostw Świata ponownie spotkali się na bramkach startowych. Już od pierwszych okrążeń czuć było rosnące napięcie, a w powietrzu unosił się zapach spalin oraz adrenaliny…

Po niezwykle zaciętej walce najszybszym zawodnikiem drugiego przystanku sezonu okazał się aktualny Mistrz Świata FIM SuperEnduro – Billy Bolt. Na kolejnych miejscach uplasowali się aktualny Mistrz Ameryki AMA EnduroCross – Jonny Walker, oraz sześciokrotny Mistrz Świata SuperEnduro – Taddy Błażusiak!

Sobotni wieczór w niemieckiej SachsenArena jak zwykle rozpoczęły wyścigi SuperPole, podczas których bezkonkurencyjnym okazał się aktualny lider klasyfikacji generalnej – Billy Bolt

Utalentowany Brytyjczyk poszedł za ciosem i szybko objął prowadzenie w pierwszym wyścigu głównym. Na jego drodze stanęła jednak kamienista sekcja będąca wjazdem na most, na której to utknął w trakcie piątego okrążenia i wyprzedził go Jonny Walker. Prowadzenie Walkera nie trwało jednak długo – już po kilku zakrętach na czoło stawki powrócił Bolt, ostatecznie pokonując zawodnika Bety o prawie 3 sekundy. Na trzeciej pozycji zameldował się Cody Webb.

Start w odwrotnej kolejności podczas drugiego wyścigu sprawnie wykorzystał Blake Gutzeit, którego od samego początku gonił ubiegłoroczny Mistrz Świata FIM SuperEnduro Juniorów – Dominik Olszowy. Olszowemu udało się wyprzedzić rywala i utrzymać prowadzenie przez kilka pierwszych okrążeń. Wkrótce jednak poczuł na plecach oddech skrupulatnie pnącego się w górę stawki duetu Bolt-Walker. Walka pomiędzy zawodnikami wyglądała naprawdę imponująco, do momentu upadku na miękkim piasku. Potknięcie przeciwników wykorzystał Olszowy ponownie obejmując prowadzenie, jednak po powrocie na maszyny walka Brytyjczyków powróciła ze zdwojoną siłą, której przeszkodzić mógł jedynie młody Polak. Olszowy wdał się w fenomenalny pościg za Boltem, czując za sobą depczącego mu po piętach Walkera.

Dominik zainspirowany jazdą swoich rywali pokazał nam naprawdę świetny pokaz swoich umiejętności utrzymując przez większość czasu drugą miejsce. Niestety na ostatnim okrążeniu Olszowy wywrócił się tracąc tym samym kilka pozycji. Chwilę potem upadek zaliczył również Bolt na pechowej dla niego sekcji kamieni dając tym samym przewagę Walkerowi, który wykorzystał okazję wygrywając swój pierwszy wyścig wieczoru. Na kilka metrów przed linią mety miała miejsce groźnie wyglądająca kraksa między zajmującym drugą pozycję Błażusiakiem, a goniącym go Boltem. Na szczęście obaj zawodnicy wyszli z niej cało, a jako drugi linię mety przekroczył właśnie Taddy Błażusiak.

Ostatni wyścig w kategorii Prestige był równie widowiskowy jak poprzedni. Już na pierwszym okrążeniu Bolt ponownie borykał się wjazdem po kamieniach na most, podczas gdy Walker zdawał się być faworytem do zwycięstwa.
W tym samym czasie pokazujący świetną formę Olszowy z okrążania na okrążenie przesuwał się w górę stawki – na dwa kółka przed metą wyprzedził nawet jadącego na piątej pozycji Gomeza. Niestety na ostatnim okrążeniu utknął na jednej z przeszkód i spadł na dalszą pozycję. Na cztery minuty przed końcem wyścigu Walker miał ponad dziesięć sekund przewagi nad Boltem… Jednak zawodnik Husqvarny ponownie pokazał na co go stać i w widowiskowym stylu objął prowadzenie na ostatnim okrążeniu wyścigu, zdobywając tym samym swoje drugie zwycięstwo w sezonie!

W klasie Junior na najwyższych miejscach podium ponownie zobaczyliśmy braci Ashton’a oraz Mitch’a Brightmore, którzy naprawdę imponująco rozpoczynają swój debiutancki sezon rywalizacji w cyklu Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro. Podium zamknął Milan Schmueser.

Pełne wyniki dostępne są pod adresem:
https://www.infomega.gr/superenduro/

Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro 2022/2023:
• 10 grudnia – Kraków / Polska
•   7 stycznia – Riesa / Niemcy
•   4 lutego – Budapeszt / Węgry
•   2 marca – Jeruzalem / Izreal
• 18 marca – Gliwice / Polska

Za nami już dwie z pięciu rund sezonu! Czy Billy Bolt utrzyma prowadzenie? Czy może zagrozi mu jego największy rywal - Jonny Walker? Bolt naciskany na trasie przez Walkera popełnia coraz więcej błędów, co może wkrótce zaskutkować zmianą lidera cyklu.

Przekonaj się razem z nami kto zostanie zwycięzcą tego sezonu podczas wielkiego finału w Gliwicach!

Bilety na Mistrzostwa Świata SuperEnduro w Gliwicach dostępne na:

Eventim.pl: https://www.eventim.pl/artist/superenduro/

E-bilet.pl: https://sklep.ebilet.pl/204632308068646919

Więcej informacji: https://www.super-enduro.com.pl/gliwice/

Facebook: https://www.facebook.com/superenduro.poland

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/518195169644712

Organizator: Agencja Sport UP https://www.facebook.com/sportupagencja

Motocykle: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 

News

Babicz i Bracik Indywidualnymi Wicemistrzami Europy Enduro!
Mistrzostwa Europy Enduro 2023 oficjalnie dobiegły końca. Zwieńczeniem sezonu... więcej
Polacy na podium po pierwszym dniu finałowej rundy ME Enduro
Za nami pierwszy dzień zmagań finałowej rundy Mistrzostw Europy Enduro w... więcej
Finał Mistrzostw Polski MX – Równanie z wieloma niewiadomymi w Chełmnie!
Przed nami finał tegorocznej rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski w... więcej
Czas na finał! – Mistrzostwa Europy Enduro w Kielcach-Piekoszów
Finałowa, 4. runda Mistrzostw Europy Enduro odbędzie się już w najbliższy... więcej
Czas na tor Kiełczewo! Jedziemy na kolejny Puchar Polski Pit Bike Off-Road!
Sezon zmierza ku końcowi. To już przedostatnie spotkanie miłośników... więcej
Mocny finał mistrzowskich zmagań. Za nami III runda Mistrzostw Polski Pit Bike SM!
Trzy rundy sezonu 2023 i rywalizacja w 11 klasach. Łącznie w tej... więcej
Milan Pawelec motocyklowym mistrzem Europy
Zaledwie 16-letni Milan Pawelec sięgnął po tytuł motocyklowego mistrza... więcej
Na Autodromie Słomczyn poznamy Mistrzów Polski Pit Bike SM!
To jeden z najnowocześniejszych torów asfaltowych w Polsce.... więcej
Mistrzostwa Świata FIM / Trial3: Paweł Ryncarz 5. zawodnikiem świata!
W miniony weekend w Vertolaye (Francja) odbyła się finałowa... więcej
Wielki finał w Gdańsku: Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road na wysokim poziomie!
Prawie stu zawodników rywalizowało o mistrzowskie tytuły na torze... więcej

Strony

- Archiwum