Pit Bike: Mistrzostwa Polski na torze w Głażewie

Już w najbliższy weekend, po raz pierwszy, na głażewskim obiekcie odbędzie się II runda Mistrzostw Polski Pit Bike Off-Road!

To nie tylko prestiż, ale i odpowiedzialność, spoczywająca na organizatorze. Jak wiemy, tor Głażewo słynie z bardzo dobrego przygotowania toru i niesamowitej atmosfery.

-Bardzo cieszymy się, że w gminie Unisław odbędzie się wydarzenie tej rangi- mówi Jakub Danielewicz, wójt gminy Unisław. -Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road zostaną zorganizowane na głażewskim torze po raz pierwszy i jest to dla nas największe wydarzenie sportowe. Oczywiście trwa pełna mobilizacja, by wszystko dopiąć na ostatni guzik i godnie przyjąć najlepszych zawodników pit bike z całego kraju. Ja również nie mogę się doczekać, bo zawody pit bike to zawsze fantastyczna atmosfera i o to, zdecydowanie nie musimy się martwić. Do zobaczenia na torze!

Międzypokoleniowo na minimotocyklach Pit Bike

Najmłodsi kierowcy minimotocykli mają nawet sześć lat. Jazdy pokazowe to grupa, która prezentuje się w formie zabawy, bez ścigania. Jest to bardziej zapoznanie się z formułą zawodów i torami, przed spełnieniem wymogu wiekowego, uprawniającego do zdania licencji Polskiego Związku Motorowego. W rywalizacji na torze zobaczymy zawodników od ósmego roku życia. Tradycyjnie górnej poprzeczki wiekowej nie ma, a zawodników klasyfikuje się względem wieku i pojemności silnika. Łącznie w całej stawce jest aż dziewięć klas, a dodatkowo zawodnicy zdobywają punkty w klasyfikacji zespołowej. W stawce zobaczymy zawodników na różnych minimotocyklach pit bike. Tradycyjnie mają do wyboru aż cztery marki: MRF, Kayo, RXF i YCF.

-Sportowo to ważny moment dla zawodników pit bike, ponieważ przekroczą oni półmetek zmagań w mistrzostwach. Łącznie w sezonie 2023 jest sześć wyścigów. W Głażewie odbędzie się trzeci i czwarty. Można więc zdobyć już znaczną przewagę nad rywalami. Droga po tytuły mistrzowskie jest pełna emocji, przygotowań i kalkulacji. Ci, którym wyścigi w Głażewie pójdą po ich myśli, będą mogli bez presji czekać na finał, który odbędzie się już w sierpniu. To jest sport i jego urok polega na tym, że nie da się przewidzieć biegu wydarzeń. Dlatego najlepiej pojawić się osobiście i kibicować naszym młodym talentom. Ja, jak zawsze, nie mogę się doczekać!- podkreśla Dawid Polaszczyk, Pitbike.pl

Mistrzowska stawka

Pierwsza runda mistrzostw odbyła się w maju w Lesznie na torze Mórkowo, teraz czas na drugie spotkanie najlepszych w kraju zawodników. Finał przewidziano na koniec wakacji w Gdańsku. W tym roku po raz pierwszy na zawodach w randze mistrzostw Polski wymagana jest licencja A (mogą uzyskać ją tylko zawodnicy z doświadczeniem w Pucharze Polski), wcześniej wystarczyła niższa licencja kategorii B.

Zawody wystartują 9 lipca o godzinie 11:40 i potrwają przez całą niedzielę. Ceremonia dekoracji zaplanowana została na 17:35. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny. Wjazd na tor od polany na trasie rowerowej Toruń-Unisław.

News

Zmarł Jerzy Kunczik
24 listopada 2023 odszedł Jerzy Kunczik. Sporty motorowe były jego wielką pasją... więcej
Składy komisji i zespołów na kadencję 2023-2027
Zarząd Główny Polskiego Związku Motorowego uchwalił w dniu 18.11.2023r. składy... więcej
Columna Medica Rajd Niepodległości
Już w najbliższy weekend zapraszamy na Columna Medica Rajd... więcej
Nie żyje Marian Ciężkowski
Bardzo smutną informację otrzymaliśmy z Klubu Motorowego "Wisła" ... więcej
Motocyklowe Mistrzostwa Świata SuperEnduro już 9 grudnia w TAURON Arenie Kraków
Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro, jedna z najbardziej widowiskowych i... więcej
To już koniec sezonu Pit Bike! Ostatnia runda odbyła się w Toruniu.
To była czwarta i zarazem ostatnia runda Pucharu Polskie Pit Bike SM.... więcej
Zespołowe Mistrzostwa Sidecarów i Quadów (SQMXON) 2023 – Cingoli – Włochy
Polski zespół quadcrossu zakończył rywalizację na 15. miejscu.... więcej
Wielkie zakończenie sezonu Pit Bike na Awix Racing Arenie
Trzy dni jazdy na jednym z najlepszych torów asfaltowych, możliwość... więcej

Strony

- Archiwum