20 maja widzimy się w Bydgoszczy na Pit Bike i Supermoto

Sezon 2023 to kolejny przełom w motorsporcie. Tym razem za sprawą zawodów Pit Bike i Supermoto. 20 maja 2023 po raz pierwszy wyścigi w obu dyscyplinach odbędą się podczas wspólnego wydarzenia na bydgoskim Kartodromie.

To pierwsza taka inicjatywa od wielu lat. Za połączeniem dwóch dyscyplin w ramach jednego eventu przemawiały nie tylko względy ekonomiczne, ale także widowiskowość całego przedsięwzięcia. Publiczność będzie mogła do południa obserwować zmagania zawodników Pit Bike, w tym najmłodszych zawodników od 8 roku życia, a na “drugą zmianę” wjedzie stawka Supermoto. Kolejność nie jest przypadkowa, gdyż duże maszyny ścigają się z włączeniem odcinka terenowego, co mogłoby wpłynąć na stan asfaltu i bezpieczeństwo zawodników na mniejszych, dwóch kołach.

Nowości i powroty

„Sezon 2023 to sporo powrotów. Na początku Pit Bike ścigały się w ramach zawodów Supermoto, więc jest to pewnego rodzaju powrót do korzeni”, mówi Jerzy Głodek SM Racing. „Puchar Polski Pit Bike SM to również powrót do podziału na grupy wyścigowe: Dziecięcą (MRF Runner 80 i Stock 90), Rooki, Elit i Pro. Dzięki temu w jeden dzień mieścimy dwa wyścigi, a ściganie będzie równiejsze (mniej dubli, podobne grupy czasowe). Kartodrom Bydgoszcz to tor, na którym Supermoto gości, odkąd pamiętam. Nie jest to tor dla miłośników off-roadu, bo obecnie jest to tor o jednym z najkrótszych i najmniej wymagających odcinków terenowych. Mimo to obiekt, daje dużo frajdy podczas ścigania.

We wspólnej formule łączonych zawodów będzie w tym sezonie odbywał się Puchar Polski Pit Bike SM. Tu zawodnicy praktycznie na każdej rundzie mogą podejść do egzaminu na licencje i dołączyć do grona sportowców. Inaczej będzie podczas Mistrzostw Polski Pit Bike SM-aż trzy rundy zawodów najwyższej rangi odbywać będą się, jako odrębne wydarzenie. Tu do startu wymagana jest już licencja A, by ją uzuskać trzeba być sklasyfikowanym w minimum dwóch rundach pucharowych.

Ciągły rozwój

„Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na start sezonu wyścigów pit bike, na asfalcie,” dodaje Artur Herej z CST Poland. „Nowa formuła, a właściwie powrót do wyścigów po czasach uzyskanych w kwalifikacjach zapowiada fascynujący początek sezonu. Wydarzyć może się właściwie wszystko. Moim zdaniem to bardzo dobry kierunek otwierający wejście do zawodów nowym uczestnikom. Z kolei rozszerzenie formuły mistrzostw i wprowadzenie licencji A to kolejny krok dla rozwoju dyscypliny i prestiż dla startujących w tych zmaganiach. Trzymam kciuki za wszystkich zawodników! Niech opony dobrze trzymają, widzimy się na mecie!”

Mistrzostwa i Puchar Polski Supermoto i Pit Bike SM odbędą się 20 maja na Kartodromie Bydgoszczy przy ul. Fordońskiej 166. Właściwie zawody poprzedzą dwa dni treningów. Zapisy dla zawodników można znaleźć na stronie: https://sm-racing.pl/zapisy/ Wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

News

Rusza nowa odsłona Mistrzostw Polski w Motocrossie
W odświeżonej formule w najbliższy weekend (3-4 czerwca) na torze w Lipnie... więcej
Informacja dotycząca nabycia praw do transmisji rozgrywek Mistrzostw Polski 2023-2025r.
 Biuro Sportu i Turystyki PZM informuje, że w odpowiedzi na opublikowane w... więcej
Hellas Rally Grecja, pierwsza runda Pucharu Europy Tout Terrain Rally Cup oczami Joanny Modrzewskiej
Siedem dni ścigania w centralnej Grecji. W górskiej, bardzo wymagającej dla... więcej
Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road rozpoczęte w dobrym stylu
Klub PitBike51 z Leszna był gospodarzem pierwszej rundy Mistrzostw Polski Pit... więcej
Trialowcy rywalizowali w Kamienicy
Kilkudziesięciu motocyklistów stanęło w miniony weekend na starcie III i IV... więcej
PZM info
W poniedziałek, 29 maja 2023 roku, Biuro Sportu i Turystyki PZM jest dostępne... więcej
Pit Bike i Supermoto. Wyjątkowe wydarzenie otworzyło sezon.
140 osób rywalizowało podczas Mistrzostw i Pucharu Polski Supermoto i Pit Bike... więcej
Tor Głażewo: świetne ściganie i niepowtarzalna atmosfera
Po raz kolejny zawodnicy pit bike z całego kraju pokazali, że Tor Głażewo to... więcej
20 maja widzimy się w Bydgoszczy na Pit Bike i Supermoto
Sezon 2023 to kolejny przełom w motorsporcie. Tym razem za sprawą zawodów Pit... więcej

Strony

- Archiwum