FIA x PZM: Nie używaj telefonu podczas kierowania pojazdem!

FIA Region I rozpoczyna kampanię na rzecz bezpiecznego użytkowania urządzeń mobilnych na drogach! PZM dołącza się do kampanii, aby przypomnieć użytkownikom ruchu drogowego jak niebezpieczne jest korzystanie z urządzeń mobilnych podczas kierowania pojazdami.

Jak pokazują statystyki, kierowcy korzystający ze smartfonów w trakcie jazdy autem są nawet czterokrotnie bardziej narażeni na wypadek. Rozpoczynająca się 18 września kampania FIA, ma za zadanie zwrócić uwagę na ten problem i zmieniać postawy kierowców, jeśli chodzi o używanie mobilnych urządzeń podczas kierowania samochodem.

Smartfon stał się nieodłącznym elementem naszego życia – również podczas podróży autem. Wielu kierowców używa telefonu komórkowego do nawigacji, ale nie ma nawyku konfigurowania trasy przed uruchomieniem silnika. Najczęściej robi to podczas jazdy, co powoduje rozpraszanie ich uwagi od tego, co dzieje się na drodze. Podobny skutek mogą mieć dźwiękowe sygnały powiadomień, dlatego FIA zaleca przed wyruszeniem w podróż włączenie w smartfonie trybu „nie przeszkadzać”

„Rozpraszanie uwagi przez urządzenia mobilne jest powszechne w wielu sytuacjach, nie tylko podczas prowadzenia pojazdu. Piesi, rowerzyści i inni użytkownicy dróg również powinni być świadomi ryzyka, na jakie narażają się, korzystając z telefonów w ruchu ulicznym”. – powiedziała Laurianne Krid, dyrektor generalna Regionu I FIA.

Kampania FIA Region I będzie prowadzona w 33 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Wpisuje się ona w tematykę trwającego w dniach 16-22 Europejskiego Tygodnia Mobilności i jest wspierana przez FIA Road Safety Grant Programme.

Założona w 1904 roku Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA), zrzesza wiodące krajowe organizacje motoryzacyjne ze 146 krajów na całym świecie i jest organem zarządzającym światowych sportów motorowych. Biuro FIA Region I z siedzibą w Brukseli to organizacja składająca się ze 101 klubów, które reprezentują ponad 40 milionów członków z całej Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

News

Pamiętajmy o ofiarach wypadków drogowych
19 Listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych.... więcej
Składy komisji i zespołów na kadencję 2023-2027
Zarząd Główny Polskiego Związku Motorowego uchwalił w dniu 18.11.2023r. składy... więcej
"Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” Sprawdź światła z PZM i partnerami
Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu... więcej
PZM na Warsaw Motor Show
Wyczynowe samochody, symulacje, rozmowy z zawodnikami. Wielowymiarowy obraz... więcej
Najlepsi młodzi kierowcy projektu Best Young Driver FIA Region I rywalizowali w Austrii
Tegoroczny finał Best Young Driver za nami. Wielka idea, która ma łączyć... więcej
FIA x PZM: Nie używaj telefonu podczas kierowania pojazdem!
FIA Region I rozpoczyna kampanię na rzecz bezpiecznego użytkowania urządzeń... więcej

Strony

- Archiwum