Kolejne punkty Nowaka i Kuśmierczyka w Pucharze Yamaha bLU cRU

Dawid Nowak i Jurand Kuśmierczyk znów dobrze zaprezentowali w mocno obsadzonym Pucharze Yamaha bLU cRU. W trzeciej rundzie cyklu, rozgrywanej na torze w Misano, zawodnicy Szkopek Team oba sobotnie wyścigi kończyli na punktowanych miejscach. Kuśmierczyk zajmował 10. i 12. pozycję, Nowak dwukrotnie był 14.

Na starcie tegorocznej rundy Yamaha bLU cRU na torze im. Marco Simoncellego stawiła się rekordowa liczba aż 28 zawodników. Stawka była więc jeszcze mocniejsza niż zwykle, tym bardziej, że do rywalizacji dołączyło kilku lokalnych kierowców, świetnie znających obiekt w Misano. Na tym tle obaj zawodnicy Szkopek Team pokazali dobre tempo i wysokie umiejętności, kończąc oba sobotnie wyścigi na punktowanych miejscach. 13-letni Dawid Nowak, dwukrotnie był 14., a 17-letni Jurand Kuśmierczyk kończył na 10. i 12. pozycji.

Punkty w obu wyścigach na pewno są powodem do zadowolenia. W ubiegłym roku Dawid przyjeżdżał tu pod koniec stawki, więc wyraźnie widać jak duży progres wykonał. W ten weekend pokazał już, że stać go na walkę i tempo porównywalne z czołówką – mówi Paweł Szkopek, mentor młodych zawodników i szef Szkopek Team. – Duży wpływ na wyniki miały kwalifikacje, w których trzeba mieć trochę szczęścia i odpowiednie warunki, żeby pojechać równe, szybkie okrążenie. Dawid mógł zabrać się za bardzo szybkim zawodnikiem, wykorzystał to i ukończył kwalifikacje na 10. miejscu. Jurand już tego szczęścia nie miał, za to w wyścigu pokazał, że przebijanie się do czołówki nawet z odległego miejsca nie jest dla niego problemem. Z kolei Dawid w obu wyścigach został nieco wypchnięty. Jest najlżejszym zawodnikiem w stawce i w dużej grupie najtrudniej mu walczyć o pozycję - podsumował Szkopek.

W Pucharze Yamaha bLU cRU ścigają się najbardziej utalentowani zawodnicy z całego świata, więc każde miejsce w czołowej “15” jest dużym sukcesem. Kierowcy Szkopek Team w tej prestiżowej serii prezentują bardzo równą formę. Po trzech rundach Jurand Kuśmierczyk jest jednym z zaledwie pięciu uczestników, którzy punktowali we wszystkich rozegranych do tej pory wyścigów. W klasyfikacji generalnej radomianin zajmuje obecnie dziewiąte miejsce z 40 punktami.

W Misano najtrudniejsze były dla mnie kwalifikacje, które skończyłem na 22. miejscu. Wiem, że muszę pracować nad tym elementem i szukać sobie odpowiedniego pola do jazdy. W trakcie wyścigów wychodziło mi to już dużo lepiej i byłem w stanie jechać dobrym tempem. Cały weekend był kolejnym pozytywnym doświadczeniem, za które bardzo dziękuję całemu zespołowi - powiedział Kuśmierczyk.

Dawid Nowak zdobył do tej pory 9 punktów, co daje mu 21. miejsce w klasyfikacji generalnej. Szansę na kolejne zdobycze będzie miał w połowie lipca podczas czwartej rundy na torze Donington Park, gdzie w poprzednim sezonie zaliczył swój najlepszy występ w Yamaha bLU cRU.

Start w Misano oceniam pozytywnie, choć trochę pechowo dawałem się wypchnąć i musiałem zwalniać przez wywrotki innych zawodników. Tempo było jednak dobre i nie mogę doczekać się wyścigów na Donington Park. Już pracujemy z zespołem, żeby przygotować się do nich jak najlepiej - zapowiedział utalentowany 13-latek.

Relacje z Pucharu Yamaha bLU cRU można śledzić też na profilu Pawła Szkopka na Instagramie i Facebooku

Motocykle: 
Share

News

5 runda Mistrzostw Polski w Motocrossie w Strykowie za nami – relacja
Cóż to był za weekend?  Pełen emocji sportowych i przy jakże rożnych ... więcej
Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski: Zwycięstwa Pawła Szkopka i Juranda Kuśmierczyka w Poznaniu
To był niezwykle emocjonujący weekend na Torze Poznań. Podczas drugiej rundy... więcej
Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego (PZM) został wybrany prezesem FIM Europe
Podczas Kongresu Europejskiej Federacji Motocyklowej (FIM Europe), który... więcej
Takich emocji na torze dawno nie było! II runda Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM
Za nami półmetek zmagań na asfalcie. Rozpoczęcie wakacji zawodnicy Pit Bike... więcej
Piąta runda MX MP nadchodzi! Mistrzostwa Polski w Motocrossie – Stryków 2-3 lipca 2022.
W nadchodzący weekend 2-3.07.2022 w Strykowie odbędzie się kolejna runda cyklu... więcej
Mistrzostwa Europy w Motocrossie - Gdańsk 25-26.06.2022
To już kolejna impreza międzynarodowa, jaką Gdański Auto Moto Klub organizuje na... więcej
KRAKOWSKI KLUB CYKLISTÓW I MOTOCYKLISTÓW „SMOK” MA JUŻ 110 LAT
Krakowski Klub Cyklistów i Motorzystów, bo taka była jego pierwotna nazwa,... więcej
Wallrav Race Center: Kolejny przystanek Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike
To będzie półmetek tegorocznych zmagań pucharowych. Ścigający się na... więcej
VII i VIII runda MP i PP Enduro Wrocław
W miniony weekend poligon w podwrocławskim Cieninie był areną zmagań... więcej
Historyczne Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road odbyły się w Gdańsku
Dwa dni, zmienna pogoda i warunki na torze. W ciągu dwóch i po próbie trzech... więcej

Strony

- Archiwum