Drugi dzień Sześciodniówki. Kadra nabiera tempa!

Drugi dzień Mistrzostw Świata Zespołów Narodowych enduro to dla naszej Kadry poprawa wyników. Nie bez znaczenia jest umiejętność rozważnej jazdy i poszanowania sprzętu, co w połączeniu z tempem przynosi doskonałe efekty.

Na szczególną uwagę zasługuje jazda Dominika Olszowego i Macieja Więckowskiego. Obydwaj znacząco awansowali w klasyfikacji generalnej.

“W klasyfikacji generalnej udało mi się podskoczyć o 15. pozycji, z czego jestem zadowolony, ponieważ liczyłem na 10. Na tych zawodach jestem dla siebie bardzo surowy, jeszcze jest wiele do zrobienia i mam nadzieję że jutro znowu poprawię swoją jazdę.” - mówi Maciej Więckowski.

“Jesteśmy po drugim dniu, dzisiaj skończyłem 22. w klasyfikacji generalnej, awansowałem o 14. pozycji, więc jestem bardzo szczęśliwy. Motocykl sprawuje się idealnie, nie sprawia mi żadnych problemów.” - mówi Dominik Olszowy.

Pozostali zawodnicy pojechali podobnym tempem.

“Dzień dużo cięższy niż poprzedni, zawodnicy zrobili bardzo duże dziury, można powiedzieć że dojazdówka zmieniła się nie do poznania. Miałem lekkie problemy, ale dotarłem do mety. Motocykl gotowy na jutrzejszy dzień i mam nadzieję że będzie lepiej.” - mówi Kacper Baklarz.

“Kolejny dzień za nami, kolejne kilometry przejechane, dzisiaj mały awans. Motocykle pracują bez zarzutu, opony zmienione na jutro, jesteśmy gotowi do trzeciego dnia rywalizacji.” -  wspomina Aleksander Bracik

Sześciodniówka to prawdziwe enduro. Zawodnicy muszą polegać na sobie i umiejętnościach nie tylko jazdy na motocyklu, ale i jego serwisowaniu. Przepisy zawodów nie dopuszczają jakiejkolwiek pomocy pomiędzy punktami serwisowymi, a w nich, rola mechanika zespołu ograniczona jest do minimum. Jego pomoc sprowadza się do tankowania paliwa, czy wymiany płynów.

Każdego dnia zawodnicy mają 10 minut przed startem i 15 minut po przejechaniu linii mety na serwis. Zdecydowaną większość czynności, w tym choćby wymianę opon muszą przeprowadzić sami.

“Motocykle na Mistrzostwa Świata Zespołów Narodowych enduro są fabrycznie nowe, co minimalizuje ryzyko usterek w tak długich zawodach. Poddane oczywiście są lekkim modyfikacjom silnika, zawieszeń oraz osprzętu, tak by dopasować motocykl pod zawodnika.” - mówi Kamil Narowski, mechanik Kadry Narodowej.

“W czasie zawodów doradzam rozważną jazdę, by nie uszkodzić motocykla, ponieważ nie jest dozwolona wymiana kluczowych elementów, takich jak choćby felgi kół, które łatwo można skrzywić.” - dodaje Narowski.

Przed nami kolejny, trzeci, dzień rywalizacji. Zawodnicy Kadry Narodowej zapowiadają walkę o coraz lepsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Motocykle: 
Źródło zdjęcia: 

News

Enduro w mistrzowskim wydaniu po 13 latach przerwy powraca na Opolszczyznę
Rajdy enduro mają dużą grupę zwolenników wśród osób uprawiających sporty... więcej
Przed nami finał sezonu Pucharu Polski Pit Bike Off-Road
Już 30 września na torze MXDG w Dąbrowie Górniczej, najlepsi zawodnicy... więcej
Trial: Miłosz Żyznowski Mistrzem Polski! Srebro dla Pawła Ryncarza, brąz dla Jakuba Soćko
Zwycięstwem w obu dniach 75. Rajdu Sudeckiego Trial w Szklarskiej... więcej
Babicz i Bracik Indywidualnymi Wicemistrzami Europy Enduro!
Mistrzostwa Europy Enduro 2023 oficjalnie dobiegły końca. Zwieńczeniem sezonu... więcej
Polacy na podium po pierwszym dniu finałowej rundy ME Enduro
Za nami pierwszy dzień zmagań finałowej rundy Mistrzostw Europy Enduro w... więcej
Finał Mistrzostw Polski MX – Równanie z wieloma niewiadomymi w Chełmnie!
Przed nami finał tegorocznej rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski w... więcej
Czas na finał! – Mistrzostwa Europy Enduro w Kielcach-Piekoszów
Finałowa, 4. runda Mistrzostw Europy Enduro odbędzie się już w najbliższy... więcej
Czas na tor Kiełczewo! Jedziemy na kolejny Puchar Polski Pit Bike Off-Road!
Sezon zmierza ku końcowi. To już przedostatnie spotkanie miłośników... więcej
Mocny finał mistrzowskich zmagań. Za nami III runda Mistrzostw Polski Pit Bike SM!
Trzy rundy sezonu 2023 i rywalizacja w 11 klasach. Łącznie w tej... więcej
Milan Pawelec motocyklowym mistrzem Europy
Zaledwie 16-letni Milan Pawelec sięgnął po tytuł motocyklowego mistrza... więcej

Strony

- Archiwum