Dakar: Awans Konrada Dąbrowskiego w klasyfikacji generalnej pomimo problemów podczas ósmego etapu

10 stycznia zawodnicy ruszyli z Ad-Dawadimi do Wadi ad-Dawasir. Do pokonania mieli jeden z najdłuższych etapów w ciągu tegorocznego Rajdu Dakar – łącznie miał on długość 830 kilometrów. Konrad Dąbrowski z zespołu DUUST Rally Team, pomimo problemów z ręką, uplasował się na 37. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Odcinek specjalny miał długość 395 kilometrów. Zawodnicy poruszali się głównie po twardym podłożu, tak jak w poprzednich etapach, jednak na drodze do mety czekała też na nich jazda wydmach, które znajdowały się na pierwszych 200. kilometrach odcinka specjalnego.

Pomimo problemów przed wyjazdem na trasę, a także wyczuwalnymi wibracji w motocyklu, Konrad Dąbrowski uplasował się na 37. pozycji w klasyfikacji generalnej. 14. był w zestawieniu klasy Rally2 i czwarty wśród juniorów tegorocznego Dakaru.

Młody Polak utrzymał trzecią pozycję w klasyfikacji młodych zawodników po ośmiu odcinkach specjalnych. W klasyfikacji klasy Rally2 awansował na ósme miejsce, a ogólnym zestawieniu motocyklistów przesunął się na 31. pozycję.

- Ten etap był dla mnie najtrudniejszy. Rano nie czułem się najlepiej, ale tak naprawdę pomyślałem, że będzie dobrze. Cały czas sobie powtarzałem, że „jakoś to będzie”, ale nie mogłem znaleźć w sobie tej mocy w trakcie etapu. Oczywiście dodatkowo okazało się, że mam zapalanie ścięgna w dłoni, więc ból podczas jazdy z czasem stawał się coraz większy. Ciężko było mi trzymać kierownicę na tych szybkich prostych, które były na końcu odcinka, więc straciłem jeszcze więcej czasu. Jednak nie łamiemy się - zająłem się swoim zdrowiem, już tu, na biwaku i mam nadzieję, że wrócę do siebie. Oby kolejne etapy były lepsze, niż dzisiejszy – opowiedział o swoim ciężkim dniu zawodnik DUUST Rally Team.

Drugi z polskich motocyklistów startujący w Rajdzie Dakar, Maciej Giemza z Orlen Team, etap ukończył 19. miejscu, dzięki czemu zachował 24. pozycję w klasyfikacji generalnej po ośmiu dniach rajdu.

Podczas etapu dziewiątego zawodników czeka sprawdzian ich maszyn. Obecność gór i dróg wśród kanionów będzie wymagała innego podejścia do jazdy, niż w poprzednich odcinkach. Pętla wokół Wadi ad-Dawasir będzie miała łączną długość 491 kilometrów, a organizatorzy zapowiadają problematyczne elementy nawigacyjne.

 

 

Motocykle: 
Źródło newsa: 

News

Pit Bike i Supermoto. Wyjątkowe wydarzenie otworzyło sezon.
140 osób rywalizowało podczas Mistrzostw i Pucharu Polski Supermoto i Pit Bike... więcej
Tor Głażewo: świetne ściganie i niepowtarzalna atmosfera
Po raz kolejny zawodnicy pit bike z całego kraju pokazali, że Tor Głażewo to... więcej
20 maja widzimy się w Bydgoszczy na Pit Bike i Supermoto
Sezon 2023 to kolejny przełom w motorsporcie. Tym razem za sprawą zawodów Pit... więcej
Mistrzostwa i Puchar Polski w Enduro wracają do Lublina!
Tym razem w jego okolice a dokładnie do Cegielni Wierzchowina k./Zółkiewki OML.... więcej
Mistrzostwa Europy MX65/MX85 i Mistrzostwa Europy Kobiet – Olecko zdało egzamin
Peter Hansen (vice prezydent FIM Europe): „Od ponad 20 lat jeżdżę po całej... więcej
V i VI runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country za nami!
W miniony weekend Klub TMSM Sparta Wrocław na poligonie w podwrocławskim... więcej
Motocrossowa Europa przyjeżdża w najbliższy weekend do Olecka – Mistrzostwa Europy MX Nord i ME Kobiet – 13-14.05.2023 r
To będą dwa dni z europejską czołówką Nord w klasach 65 i 85 oraz rywalizacja... więcej
Tor Głażewo czeka na zawodników Pucharu Polski Pit Bike Off-Road
Już 14 maja Tor Głażewo stanie się areną rozgrywek pit bike. Nie tylko zawody na... więcej
Mam OC, jestem OK!
Pod takim hasłem ruszyła kampania edukacyjno-informacyjna, realizowana przez... więcej

Strony

- Archiwum