Szczęście Polaków w Żarnowicy. Paweł Przedpełski i Patryk Dudek z awansem do FIM SGP 2022!

Tor w Zarnowicy okazał się niezwykle szczęśliwy dla Polaków. W Grand Prix Challenge triumfował Paweł Przedpełski, który w wielkim stylu wjechał do cyklu FIM SGP 2022. Drugie miejsce powędrowało do Maxa Fricke’a, a na trzecim stopniu podium uplasował się Patryk Dudek.

Pierwsza seria startów rozpoczęła się od wygranej Chrisa Holdera. Do grona zwycięzców dołączył także Martin Smolinski. Tobiasz Musielak musiał przez chwilę odpierać ataki Jana Kvecha, lecz ostatecznie to Polak pierwszy przekroczył linię mety. Paweł Przedpełski pewnie pomknął po 3 “oczka”.

Max Fricke najlepiej wyszedł ze startu dopisując przy swoim nazwisku 3 pkt w biegu otwierającym drugą serię startów. To samo zrobił Martin Smolinski w kolejnej gonitwie. Pierwsza wygrana na koncie Daniela Bewley’a w 7. odsłonie Grand Prix Challenge. Kolejny bieg to upadek Rohana Tungate’a. Australijczyk wstał z toru o własnych siłach, lecz został wykluczony z powtórki. W trzyosobowym składzie zwyciężył Janusz Kołodziej, a za jego plecami uplasował się Patryk Dudek.

Trzecia seria startów to triumf Przedpełskiego. Nicolai Klindt po bardzo dobrym starcie spod taśmy dojechał na metę jako pierwszy. Chris Holder po walce z Janem Kvechem wysunął się na czoło stawki i pewnie pomknął po kolejne zwycięstwo. Na ostatnim okrążeniu Andzejs Lebedevs minął czeskiego żużlowca i to on zgarnął 2 “oczka”. Tobiasz Musielak, po dotknięciu taśmy, został zastąpiony przez Vaclava Milika. W powtórce 12. biegu triumfował Janusz Kołodziej.

Z ostrzeżeniem czwartą serię startów rozpoczął Rohan Tungate, który ruszał się pod taśmą. W drugiej odsłonie 13. wyścigu najlepiej zaprezentował się Patryk Dudek. Max Fricke z drugą wygraną na swoim koncie. Do grona zwycięzców dołączyli także Paweł Przedpełski i Jan Kvech.

Ostatnia seria startów należała do Daniela Bewley’a, Patryka Dudka, Maxa Fricke’a i Nicolaia Klindta. Wyścig 19 został przerwany z powodu uderzenia Rohana Tungate’a w Chrisa Holdera. W trzyosobowym składzie triumfował Max Fricke, który przez długi czas musiał odpierać ataki starszego z braci Holderów.

W biegu dodatkowym o pierwsze miejsce bezapelacyjnie najlepszy okazał się Paweł Przedpełski, któremu kontuzja nie przeszkadzała. To oznaczało jedno – zawodnik EWINNER APATORA Toruń wygrał Grand Prix Challenge w Zarnowicy i awansował do FIM Speedway Grand Prix. Drugi był Fricke, a trzeci zawody zakończył Patryk Dudek, który powrócił po roku przerwy. Problemy w ostatnim starcie odebrały szanse na awans Kołodziejowi.