Motocykliści zakończyli rywalizację!

Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski w sezonie 2021 dobiegły końca. Przez dwa dni (25-26 września) na Torze Poznań Automobilklubu Wielkopolski, motocykliści rozegrali 3. rundę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski klas SSP 300, SST 600, Supertwin 650, SST 1000, Superbike, 3. rundę Pucharu Polski klas Sport 600, Twin 650, Sport 1000, 2. rundę Pucharu Polski klas 125 SP, Sport 250, Sport 300 i Classic oraz 2. rundę pucharu markowego Yamaha Cup. Na podpoznańskim obiekcie pojawili się też motocykliści z Litwy, którzy rozegrali rundę mistrzostw swojego kraju. W sumie prawie 100 motocyklistów rywalizowało o jak najwyższe sportowe cele.

W klasie mistrzowskiej Superstock 1000, tytuł mistrzowski przypieczętował Bartłomiej Wiczyński (LKT Wyczół Gościeradz), który w pierwszym wyścigu zajął trzecie, a w drugim drugie miejsce. Dwukrotnie najszybszy był Czech Michal Filla, który tym samym wywalczył tytuł wicemistrzowski. Warto jeszcze dodać, że po kilkuletniej przerwie do rywalizacji powrócił Daniel Bukowski (A. Wielkopolski), który pokazał na torze, że nadal jest w doskonałej formie. W pierwszym z wyścigów stoczył bowiem pasjonującą walkę z Wiczyńskim o drugie miejsce.

W klasie Superbike sobotnim zwycięstwem, tytuł mistrzowski w tym sezonie zapewnił sobie Ireneusz Sikora (AMK Gliwice). Z kolei drugi wyścig wygrał Piotr Fałat (A. Wielkopolski) i wywalczył tytuł wicemistrzowski. Natomiast w klasie Superstock 600 w obu wyścigach o zwycięstwo trwała zacięta walka. Najpierw Daniel Blin pokonał Wojciecha Wieczorkiewicza, a następnego dnia prowadząc jeszcze na przedostatnim okrążeniu, ostatecznie nie ukończył wyścigu, a triumfował Wieczorkiewicz, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski w tej klasie. Mateusz Hulewicz (LKT Wyczół Gościeradz), po czterech wcześniejszych zwycięstwach, tym razem dwukrotnie plasował się na drugiej pozycji, co dało mu tytuł mistrzowski w tym sezonie. Oba poznańskie wyścigi wygrał Jurand Kuśmierczyk (A. Radomski).

Świetny bilans w tym sezonie zanotował Jacek Molik (A. Wielkopolski), który w klasie Supertwin 650, wygrał dwa ostatnie wyścigi tej rundy. Trzeba dodać, że Molik zwyciężył w pięciu spośród sześciu tegorocznych wyścigów. A przecież powrócił do sportowej rywalizacji po wielu latach przerwy.

Interesująca walka trwała także w Pucharze Polski. W klasie Sport 250 dwoma wygranymi, swoją pierwszą pozycję potwierdził Oskar Kalich (SM Classic Racing Team). Z kolei w klasie Sport 300 walka o tegoroczne zwycięstwo trwała do ostatnich metrów. Dwukrotnym triumfatorem okazał się Tomasz Jarzombek (A. Częstochowski), a za nim finiszował Patrycjusz Widuch (AMK Gliwice). W klasie Sport 1000 na dwóch pierwszych pozycjach w obu wyścigach znaleźli się Marcin Purtak (TMSM Sparta Wrocław) i Grzegorz Wojdyłło (A. Królewski). Podobnie było w klasie Twin 650, w której Marek Skoczylas (A. Morski) dwa razy wyprzedzał Przemysława Komajdę (SM Classic Racing Team). W takiej też kolejności obaj zakończyli sezon.

Ponad dwudziestu zawodników rywalizowało natomiast w pucharze markowym Yamaha Cup. Tutaj zwyciężył Marcin Purtak, który główną nagrodę, Fiata 500, ma zamiar przeznaczyć na cele charytatywne. Organizatorzy tego pucharu zapowiadają, że w następnym sezonie rywalizacja będzie jeszcze ciekawsza.

Szczegółowe wyniki ostatniej rundy WMMP dostępne są TUTAJ.

Motocykle: 
Źródło newsa: 

News

Maciej Więckowski trzeci w SuperEnduro Cup! Hubert Żbikowski czwarty
Piąta runda Mistrzostw Świata SuperEnduro, która odbyła się w miniony weekend w... więcej
Szkolenie dla Sędziów kl. I i Dyrektorów Zawodów MP i PP w konkurencji Trial
Kursokonferencja sędziowska dla sędziów sportu motocyklowego kl. I (w... więcej
Kursokonferencja sędziowska w Bydgoszczy 2-3 marca 2024
Uprzejmie informujemy, że w dniach 2/3 marca 2024 Główna Komisja Sportu... więcej
Komunikat dotyczący numerów startowych Enduro
Wiecej informacji w linku poniżej:Komunikat
Inauguracja Pucharu YAMAHA YZ BLU CRU CUP przy Mistrzostwach Polski w Motocrossie!
To wyjątkowa inicjatywa, która daje młodym zawodnikom szansę na ... więcej
Kalendarz sportu motocyklowego 2024
W dniu 26 stycznia 2024 roku Prezydium ZG PZM zatwierdziło kalendarz sportu... więcej
Projekt Kalendarzy Enduro i Cross Country
Główna Komisja Sportu Motocyklowego informuje o opublikowaniu wstępnego... więcej
Polacy wicemistrzami w klasyfikacji narodów wyścigów motocyklowych Alpe Adria
Podczas styczniowego spotkania komisji wyścigów torowych Związku Motocyklowego... więcej
Projekt Kalendarza Motocross
Główna Komisja Sportu Motocyklowego informuje o opublikowaniu wstępnego... więcej
Dakar 2024: Brabec po raz drugi, Sainz po raz czwarty
Po 4700 km odcinków specjalnych i prawie 8000 km trasy 46. Dakar,... więcej

Strony

- Archiwum