Motocykliści zakończyli rywalizację!

Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski w sezonie 2021 dobiegły końca. Przez dwa dni (25-26 września) na Torze Poznań Automobilklubu Wielkopolski, motocykliści rozegrali 3. rundę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski klas SSP 300, SST 600, Supertwin 650, SST 1000, Superbike, 3. rundę Pucharu Polski klas Sport 600, Twin 650, Sport 1000, 2. rundę Pucharu Polski klas 125 SP, Sport 250, Sport 300 i Classic oraz 2. rundę pucharu markowego Yamaha Cup. Na podpoznańskim obiekcie pojawili się też motocykliści z Litwy, którzy rozegrali rundę mistrzostw swojego kraju. W sumie prawie 100 motocyklistów rywalizowało o jak najwyższe sportowe cele.

W klasie mistrzowskiej Superstock 1000, tytuł mistrzowski przypieczętował Bartłomiej Wiczyński (LKT Wyczół Gościeradz), który w pierwszym wyścigu zajął trzecie, a w drugim drugie miejsce. Dwukrotnie najszybszy był Czech Michal Filla, który tym samym wywalczył tytuł wicemistrzowski. Warto jeszcze dodać, że po kilkuletniej przerwie do rywalizacji powrócił Daniel Bukowski (A. Wielkopolski), który pokazał na torze, że nadal jest w doskonałej formie. W pierwszym z wyścigów stoczył bowiem pasjonującą walkę z Wiczyńskim o drugie miejsce.

W klasie Superbike sobotnim zwycięstwem, tytuł mistrzowski w tym sezonie zapewnił sobie Ireneusz Sikora (AMK Gliwice). Z kolei drugi wyścig wygrał Piotr Fałat (A. Wielkopolski) i wywalczył tytuł wicemistrzowski. Natomiast w klasie Superstock 600 w obu wyścigach o zwycięstwo trwała zacięta walka. Najpierw Daniel Blin pokonał Wojciecha Wieczorkiewicza, a następnego dnia prowadząc jeszcze na przedostatnim okrążeniu, ostatecznie nie ukończył wyścigu, a triumfował Wieczorkiewicz, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski w tej klasie. Mateusz Hulewicz (LKT Wyczół Gościeradz), po czterech wcześniejszych zwycięstwach, tym razem dwukrotnie plasował się na drugiej pozycji, co dało mu tytuł mistrzowski w tym sezonie. Oba poznańskie wyścigi wygrał Jurand Kuśmierczyk (A. Radomski).

Świetny bilans w tym sezonie zanotował Jacek Molik (A. Wielkopolski), który w klasie Supertwin 650, wygrał dwa ostatnie wyścigi tej rundy. Trzeba dodać, że Molik zwyciężył w pięciu spośród sześciu tegorocznych wyścigów. A przecież powrócił do sportowej rywalizacji po wielu latach przerwy.

Interesująca walka trwała także w Pucharze Polski. W klasie Sport 250 dwoma wygranymi, swoją pierwszą pozycję potwierdził Oskar Kalich (SM Classic Racing Team). Z kolei w klasie Sport 300 walka o tegoroczne zwycięstwo trwała do ostatnich metrów. Dwukrotnym triumfatorem okazał się Tomasz Jarzombek (A. Częstochowski), a za nim finiszował Patrycjusz Widuch (AMK Gliwice). W klasie Sport 1000 na dwóch pierwszych pozycjach w obu wyścigach znaleźli się Marcin Purtak (TMSM Sparta Wrocław) i Grzegorz Wojdyłło (A. Królewski). Podobnie było w klasie Twin 650, w której Marek Skoczylas (A. Morski) dwa razy wyprzedzał Przemysława Komajdę (SM Classic Racing Team). W takiej też kolejności obaj zakończyli sezon.

Ponad dwudziestu zawodników rywalizowało natomiast w pucharze markowym Yamaha Cup. Tutaj zwyciężył Marcin Purtak, który główną nagrodę, Fiata 500, ma zamiar przeznaczyć na cele charytatywne. Organizatorzy tego pucharu zapowiadają, że w następnym sezonie rywalizacja będzie jeszcze ciekawsza.

Szczegółowe wyniki ostatniej rundy WMMP dostępne są TUTAJ.

Motocykle: 
Źródło newsa: 

News

Motocross: wielkie otwarcie w Lipnie
Zorganizowana po raz pierwszy w odświeżonej formule runda Mistrzostw Polski w... więcej
Rusza nowa odsłona Mistrzostw Polski w Motocrossie
W odświeżonej formule w najbliższy weekend (3-4 czerwca) na torze w Lipnie... więcej
Informacja dotycząca nabycia praw do transmisji rozgrywek Mistrzostw Polski 2023-2025r.
 Biuro Sportu i Turystyki PZM informuje, że w odpowiedzi na opublikowane w... więcej
Hellas Rally Grecja, pierwsza runda Pucharu Europy Tout Terrain Rally Cup oczami Joanny Modrzewskiej
Siedem dni ścigania w centralnej Grecji. W górskiej, bardzo wymagającej dla... więcej
Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road rozpoczęte w dobrym stylu
Klub PitBike51 z Leszna był gospodarzem pierwszej rundy Mistrzostw Polski Pit... więcej
Trialowcy rywalizowali w Kamienicy
Kilkudziesięciu motocyklistów stanęło w miniony weekend na starcie III i IV... więcej
PZM info
W poniedziałek, 29 maja 2023 roku, Biuro Sportu i Turystyki PZM jest dostępne... więcej
Pit Bike i Supermoto. Wyjątkowe wydarzenie otworzyło sezon.
140 osób rywalizowało podczas Mistrzostw i Pucharu Polski Supermoto i Pit Bike... więcej
Tor Głażewo: świetne ściganie i niepowtarzalna atmosfera
Po raz kolejny zawodnicy pit bike z całego kraju pokazali, że Tor Głażewo to... więcej

Strony

- Archiwum