Motocykliści zakończyli rywalizację!

Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski w sezonie 2021 dobiegły końca. Przez dwa dni (25-26 września) na Torze Poznań Automobilklubu Wielkopolski, motocykliści rozegrali 3. rundę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski klas SSP 300, SST 600, Supertwin 650, SST 1000, Superbike, 3. rundę Pucharu Polski klas Sport 600, Twin 650, Sport 1000, 2. rundę Pucharu Polski klas 125 SP, Sport 250, Sport 300 i Classic oraz 2. rundę pucharu markowego Yamaha Cup. Na podpoznańskim obiekcie pojawili się też motocykliści z Litwy, którzy rozegrali rundę mistrzostw swojego kraju. W sumie prawie 100 motocyklistów rywalizowało o jak najwyższe sportowe cele.

W klasie mistrzowskiej Superstock 1000, tytuł mistrzowski przypieczętował Bartłomiej Wiczyński (LKT Wyczół Gościeradz), który w pierwszym wyścigu zajął trzecie, a w drugim drugie miejsce. Dwukrotnie najszybszy był Czech Michal Filla, który tym samym wywalczył tytuł wicemistrzowski. Warto jeszcze dodać, że po kilkuletniej przerwie do rywalizacji powrócił Daniel Bukowski (A. Wielkopolski), który pokazał na torze, że nadal jest w doskonałej formie. W pierwszym z wyścigów stoczył bowiem pasjonującą walkę z Wiczyńskim o drugie miejsce.

W klasie Superbike sobotnim zwycięstwem, tytuł mistrzowski w tym sezonie zapewnił sobie Ireneusz Sikora (AMK Gliwice). Z kolei drugi wyścig wygrał Piotr Fałat (A. Wielkopolski) i wywalczył tytuł wicemistrzowski. Natomiast w klasie Superstock 600 w obu wyścigach o zwycięstwo trwała zacięta walka. Najpierw Daniel Blin pokonał Wojciecha Wieczorkiewicza, a następnego dnia prowadząc jeszcze na przedostatnim okrążeniu, ostatecznie nie ukończył wyścigu, a triumfował Wieczorkiewicz, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski w tej klasie. Mateusz Hulewicz (LKT Wyczół Gościeradz), po czterech wcześniejszych zwycięstwach, tym razem dwukrotnie plasował się na drugiej pozycji, co dało mu tytuł mistrzowski w tym sezonie. Oba poznańskie wyścigi wygrał Jurand Kuśmierczyk (A. Radomski).

Świetny bilans w tym sezonie zanotował Jacek Molik (A. Wielkopolski), który w klasie Supertwin 650, wygrał dwa ostatnie wyścigi tej rundy. Trzeba dodać, że Molik zwyciężył w pięciu spośród sześciu tegorocznych wyścigów. A przecież powrócił do sportowej rywalizacji po wielu latach przerwy.

Interesująca walka trwała także w Pucharze Polski. W klasie Sport 250 dwoma wygranymi, swoją pierwszą pozycję potwierdził Oskar Kalich (SM Classic Racing Team). Z kolei w klasie Sport 300 walka o tegoroczne zwycięstwo trwała do ostatnich metrów. Dwukrotnym triumfatorem okazał się Tomasz Jarzombek (A. Częstochowski), a za nim finiszował Patrycjusz Widuch (AMK Gliwice). W klasie Sport 1000 na dwóch pierwszych pozycjach w obu wyścigach znaleźli się Marcin Purtak (TMSM Sparta Wrocław) i Grzegorz Wojdyłło (A. Królewski). Podobnie było w klasie Twin 650, w której Marek Skoczylas (A. Morski) dwa razy wyprzedzał Przemysława Komajdę (SM Classic Racing Team). W takiej też kolejności obaj zakończyli sezon.

Ponad dwudziestu zawodników rywalizowało natomiast w pucharze markowym Yamaha Cup. Tutaj zwyciężył Marcin Purtak, który główną nagrodę, Fiata 500, ma zamiar przeznaczyć na cele charytatywne. Organizatorzy tego pucharu zapowiadają, że w następnym sezonie rywalizacja będzie jeszcze ciekawsza.

Szczegółowe wyniki ostatniej rundy WMMP dostępne są TUTAJ.

Motocykle: 
Źródło newsa: 
Share

News

50 rajd Wrocławski im. Lucjana Korszka
W dniach 07 – 08.05.2022 r. TMSM Sparta Wrocław zorganizowała II i III... więcej
Wysocki najszybszym zawodnikiem drugiej rundy Mistrzostw Polski Motocross w Dąbrowie Górniczej!
Debiut Mistrzostw Polski Motocross w Dąbrowie Górniczej na długo pozostanie w... więcej
Mistrzostwa Polski Motocross już w ten weekend w Dąbrowie Górniczej!
Już 7-8 maja najlepsi zawodnicy kraju staną na bramkach startowych drugiej rundy... więcej
Majówkę rozpoczęli na dwóch kołach
Długi weekend, idealna pogoda, fantastyczny rodzinny klimat. Tak miłośnicy... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2021 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
W dniu 2 maja 2022 r. Biuro ZG PZM w Warszawie (ul. Kazimierzowska 66 i ul. Górczewska 228F) będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 2 maja 2022 r. (poniedziałek) Biuro Zarządu Głównego... więcej
Rozgrzeją asfalt na bydgoskim Kartodromie
Runda Rozgrzewkowa Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM... więcej
Sezon Pucharu Polski Pit Bike Off-Road wystartował!
Na nowym torze, przy zmiennej pogodzie i z nastawieniem na pełen sukces.... więcej
Ruszyła rejestracja na Mistrzostwa Polski Motorcross 2022 w Dąbrowie Górniczej!
Już 7-8 maja czeka nas prawdziwe Motocrossowe święto! To właśnie wtedy druga... więcej
Jurand Kuśmierczyk w pierwszej piątce Yamaha bLU cRU w Assen!
Jurand Kuśmierczyk znów błysnął w Pucharze Yamaha bLU cRU, w którym startują... więcej

Strony

- Archiwum